Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Witam. Posiadam narty Volkl Tiger 3 Motion kupione na początku 2009 roku. Używałem ich przez kilka sezonów. Zrobiłem mały tuning (podniesienie krawędzi). Mimo, iż nartki są przyjemne w ogólnym prowadzeniu to czuję, że już mi nie wystarczają. Jakiś postęp w jeździe zrobiłem. Zmieniłem buty z poczciwych Nordica o fleksie 40 na Tecnica Mach1 flex 110. Nogi o wiele mocniejsze niż w 2009 roku, technika też trochę do przodu. Jednak mistrzem na stoku nie jestem. Chciałbym narty, które przy szybszej jeździe w zakrętach można łatwiej kontrolować. Te, które mam wymuszają na mnie ograniczanie prędkości w zakrętach przez nieprzewidywalne zachowanie przy zakrętach z większej prędkości. 

Waga: 98 kg 

Wzrost: 177 cm

Buty: flex 110

Typ stoków: przygotowany oraz zużyty przez całodzienną jazdę narciarzy i parapeciarzy (często jazda wieczorna po polskich stokach - ale w planie włoskie i austriackie). W puchu jeździć nie będę. 

Mam kilka typów:

1. SALOMON 16/17 X-DRIVE 8.3 + MTX12

2. ATOMIC VANTAGE X 80 CTI + XT 12 2017

3. HEAD WorldCup Rebels i.GSR 2016

4. SALOMON 16/17 X-MAX 12 + MXT12

5. SALOMON 16/17 X-MAX 10 + MXT12

Z góry dzięki za naprowadzenie na sprzęt. Tomek.

On 7/20/2017 at 10:56 PM, projektom said:

Witam. Posiadam narty Volkl Tiger 3 Motion kupione na początku 2009 roku. Używałem ich przez kilka sezonów. Zrobiłem mały tuning (podniesienie krawędzi). Mimo, iż nartki są przyjemne w ogólnym prowadzeniu to czuję, że już mi nie wystarczają. Jakiś postęp w jeździe zrobiłem. Zmieniłem buty z poczciwych Nordica o fleksie 40 na Tecnica Mach1 flex 110. Nogi o wiele mocniejsze niż w 2009 roku, technika też trochę do przodu. Jednak mistrzem na stoku nie jestem. Chciałbym narty, które przy szybszej jeździe w zakrętach można łatwiej kontrolować. Te, które mam wymuszają na mnie ograniczanie prędkości w zakrętach przez nieprzewidywalne zachowanie przy zakrętach z większej prędkości. 

Waga: 98 kg 

Wzrost: 177 cm

Buty: flex 110

Typ stoków: przygotowany oraz zużyty przez całodzienną jazdę narciarzy i parapeciarzy (często jazda wieczorna po polskich stokach - ale w planie włoskie i austriackie). W puchu jeździć nie będę. 

Mam kilka typów:

1. SALOMON 16/17 X-DRIVE 8.3 + MTX12

2. ATOMIC VANTAGE X 80 CTI + XT 12 2017

3. HEAD WorldCup Rebels i.

On 7/20/2017 at 10:56 PM, projektom said:

Witam. Posiadam narty Volkl Tiger 3 Motion kupione na początku 2009 roku. Używałem ich przez kilka sezonów. Zrobiłem mały tuning (podniesienie krawędzi). Mimo, iż nartki są przyjemne w ogólnym prowadzeniu to czuję, że już mi nie wystarczają. Jakiś postęp w jeździe zrobiłem. Zmieniłem buty z poczciwych Nordica o fleksie 40 na Tecnica Mach1 flex 110. Nogi o wiele mocniejsze niż w 2009 roku, technika też trochę do przodu. Jednak mistrzem na stoku nie jestem. Chciałbym narty, które przy szybszej jeździe w zakrętach można łatwiej kontrolować. Te, które mam wymuszają na 

2016

4. SALOMON 16/17 X-MAX 12 + MXT12

5. SALOMON 16/17 X-MAX 10 + MXT12

Z góry dzięki za 

Na co się zdecydowałeś ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By JC
      Kupiłeś nowe narty? Zastanawiasz się, czy są ostre, czy są posmarowane, czy oddać je do serwisu? Zabrałem swoje nowe narty i poszedłem do serwisu narciarskiego w Bielsku-Białej prowadzonego przez Marcina Szafrańskiego, aby uzyskać dla Was odpowiedzi na powyższe pytanie. Marcin opowie Wam, kiedy i dlaczego warto przynieść narty do serwisu. Jak często serwisować narty. Czym się różnią różne opcje serwisu i ile kosztuje dobre przygotowanie nart do jazdy.

• By zales2301
      Cześć,szukam używanych nart do około 1000 PLN.
      Już jakiś czas temu wpadły mi w oko Racetiger SL ,miałem przyjemność trochę na nich pojeździć ,jednak było to dwa lata temu.
      Tak więc nie jestem do końca pewny czy zdecydować się na SL czy może SC,RC UVO,SRC,GS UVO?Mógłby ktoś objaśnić te oznaczenia?
      1. Płeć - M
      2. Wiek - 19
      3. Waga - 72
      4. Wzrost - 186
      5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów ,jakieś 20 dni w sezonie
      6. Moje umiejętności określam na 7/8
      (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
      7. Moje buty to - Rossignol Evo Sensor 70
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wysłużone Fischer RX4
      9. Preferuję styl jazdy  - dosyć dynamiczny ,na przygotowanych stokach.
      10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl Racetiger SL
      11. Mój budżet na narty to około 1k PLN
    • By Szymszon
      Witam. Kupiłem w trojan sporcie przez neta nartki dla siostry. Zawsze tam kupowałem i było super ale dziś przyszły narty i...takie białe ślady. Czy to faktycznie ślady po smarze? Przeraziłem się, że to jakiś wyjeżdżony ślizg...

• By PiotrPoznań
      Witam, 
      Bardzo proszę o propozycji nart dla mnie.
      Pierwsze szlify robiłem na Heady Rev 70 (4 lata), 
      Wymieniłem je na VOLKL RACETIGER SC BLACK.  Ogólnie nie było złe, przejeździłem na nich ostatni sezon, ale trochę męczyłem się na nich, narty chyba jak dla mnie i moje umiejętności trochę za mocne/ciężkie .... Szukam czego mniej wymagającego jeśli chodzi o umiejętności narciarskie 😉
      Wzrost 185, waga 98, buty Salomon X Pro 100, 
      Co mogę obejrzeć rozsądnego "uniwersalnego" dla mnie z grupy Allround / Allmountain.

Z góry dziękuję za wasze propozycje!
    • By krop
      Cześć,
      Mam dość spory dylemat oraz zagwozdkę. Ale od początku.
      Teoretycznie jeżdżę od 10 roku życia, ale aktywnie sport uprawiam dopiero od początku 2015 roku. Od tamtego czasu jeżdżę na narty średnio raz tygodniowo, zdarza się częściej - głównie stoki w Wiśle, ale też Ustroń, Korbielów, Istebna, gdzie mam godzinę max półtorej drogi. Na nartach za dzieciaka uczył mnie jeździć instruktor, ale w zasadzie od tego czasu zdążyłem nauczyć się sam ponownie jeździć (takie mam wrażenie) całkiem sprawnie. W 2015 kupiłem sobie używane narty Volkl AC 7.4 Unlimited z wypożyczalni w mieście, na których całkiem nieźle mi szło. W miniony wtorek byłem jednak na Cieńkowie i narty zaczęły jeździć dość dziwnie - nie chciały się słuchać, często wypadały z toru jazdy a co najgorsze jadąc na wprost były bardzo niestabilne i wymagały ciągłej korekty toru. Poszedłem do wypożyczalni i gościu mi dał narty Volkl RTM 7.4, podobno roczne - ale twierdził, że to raczej nie jest wina sprzętu. Jednak okazuje się że na tych wypożyczonych Volklach jeździło mi się zupełnie inaczej - narty były znacznie stabilniejsze i bezproblemowo mogłem szybko jeździć.
      No i teraz jest dylemat - serwis moich obecnych nart kosztuje ok. 100 zł bo w zasadzie tam jest wszystko do zrobienia ale nie mam pewności że narta będzie jeździć idealnie. Poza tym zauważyłem że narty wypożyczone były nieco innej konstrukcji - były twardsze i miały szersze dzioby. Nie wiem na ile zasługą nagłej odmiany w jeździe jest różnica konstrukcyjna pomiędzy nartami a na ile fakt że były po prostu nowe i przeserwisowane. Głęboko się zastanawiam nad tym, żeby po prostu kupić te same narty które mi gościu wypożyczył  
      1. Płeć - Mężczyzna
      2. Wiek - 26
      3. Waga - 110kg
      4. Wzrost - 185cm
      5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów (raz, dwa razy tygodniowo)
      6. Moje umiejętności określam na 5
      7. Moje buty to - flex 90
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Volkl AC 7.4 Unlimited 163cm
      9. Preferuję styl jazdy rekreacyjny, długim skrętem
      10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl RTM 7.4 163cm
      11. Mój budżet na narty to około - Do 1000zł

W Katowicach jest giełda zimowa, warto się tam przejechać?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...