Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?


kawalczewskip

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Na stronie GATu podają, że w styczniu. Ale ja o czym innym - wie ktoś, czy oprócz krzesła zrobili jakąś trasę, bo wg mapki na stronie GATu nie pojawiła się nowa.Poza tym dolna stacja (Polana Strugi) jest dość daleko od parkigu i zjeżdżając z Buczynki trzeba będzie sporo deptać na piechotę.Na moje oko to krzesło bardziej przyda się na wiosnę do wyjazdu na Szczawiny i w lecie do skrócenia drogi na Pilsko.No chyba, że się mylę i ktoś ma pewne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

z tym krzesłem to faktycznie jakaś lipa

nie dość , że tylko 2-osobowa kanapa , to jeszcze dolna stacja kolejki jest w takim miejscu , że szkoda gadać. Żadnych dodatkowych tras na dzień dzisiejszy nie ma i chyba długo nie będzie, a kiedy ruszy ta maszyneria- to chyba jeden Pan Bóg wie. Narciarzom może sie praktycznie przydać na wiosnę , kiedy dół jest już nie do jazdy , a tak to pic na wodę fotomontaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Chyba nie szybko, doszły mnie słuchy (nie potwierdzone oficjalnie), że na dzień dobry popsuła się przekładnia. I teraz trzeba: zdemontować krzesła, zdjąć linę i można naprawiać przekładnię.

Tak coś mi się wydaje, że to krzesło postawił sobie GAT "za karę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

To Wy nie wiecie skąd to krzesło pochodzi ?: Z "biednej" Słowacji z Wielkiej Raczy a konkratnie z Lalik jeżdziłem nim tam jeszcze 2 lata temu. A Słowacy uznali że jest już zbyt stare i zbyt wolne i szkoda żeby narciarze się męczyli na nim i w jego miejsce postawili sobie - nie sobie nam narciarzą POME 6 osobową wypinającą się która pokonuje 1600 m w 6 minut.

Do dziewczyny co siedzi w Korbielowie na kasie przy krześle na Babie dowiedziałem się że mają też problemy natury prawnej(brak pozwolenia naudowę)w to mi się akurat w nie chce wierzyć - może konkurencja rozpuszcza plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Problem nie polega na dostaniu się z dolnej stacji na parking bo w zimie po śniegu dojedzie się pod sam parking lecz odwrotnie z parkingu do dolnej stacji: od drogi ok. 200 m pod fest grapę jak tam wyjdziesz w buciorach narciarskich to Ci pikawa(serce) z ram będzie chciało wyskiczyć, teren w okół stacji jest świeżo po niwelacji(prace ziemne spychem np.) więc gdy śnieg na dole zejdzie zanim tam wyczłapiemy to do butów naklei się nam z 5 kg błota.

Trasy dodatkowej nie ma(i myślę że nie będzie) ta która jest nie będzie poszeżona bo nikt się na to nie zgodzi, a w tym stanie do jazdy się nie nadaje: wąsko przez las korzenie, kamieniw i lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Panowie dajcie sobie spokój z Pilskem , to jest "wczesna komuna".

Pamiętam ze tam od lat 80 nic sie nie zmieniło. Teraz jeszcze te biedne krzesełko....

Jak stawiać to minimum 4 miejscową kanapę , poza tym trzeba poszerzyć trasy,co się wiąże z wycinką ,ale pewnie nie można....

Zadupie , powtarzam zadupie!!!!!!

Daję wam za przykład inwestycje na Słowacji.

Pozdrowionka i żelaznych nerwów w czasie jazdy w polskich "stacjach narciarskich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tam jeździcie?? Ja wiem po co ja jezdze :

Tak sie zastanawiam bo wszyscy narzekaja - czemu ktokolwiek tam jeszcze jezdzi??

Ja mam swoje powody :

1) nowoodkryty przeze mnie (no inni tam juz pewnie jezdzili) zjazd z Miziowej dolina Szczyrboka do trasy Płaj-Miziowa, a potem letnią drogą wzdłuż potoku do punktu pobierania wody

2) zjazd granica ze szczytu

3) zjazd ze szczytu w strone kopca - nie letnim podejsciem tylko troche bokiem przez "nawis" , ktory pieknie prezentuje sie w zimie patrzac z samego kopca (nie z wyciagu) w strone szczytu pilska

4) no ta biedna czarna trasa tez jest w miare ok

5) wiele malych przecinek, które znalazlem latem bedac 2 tygodnie w starym kochanym schronisku

6) puste trasy wczesnie rano i po 14:30 czasem po 15 - jazda gora-dol, gora-dol ......

7) trasa 5a oraz zjazd jej "lustrzanym odbiciem" po drugiej stronie wyciagu.

Slyszalem, ze po slowackiej stronie jest jeszcze lepiej ale nie znalazlem chetnych na wyprawe...

Poza tym gdy wszystko stoi to my jezdzimy w kwietniu :) a mnie zdazylo sie dawno bo dawno temu ale zaczac sezon w ostatnim tygodniu listopada...

Nie mozliwe oczywiscie no ale coz, widzialem i zboczencow zjezdzajacych w zlebach w maju/czerwcu... no teraz to juz mi nikt nie uwierzy...

A moze juz nie trzeba bedzie podchodzic w tym roku.

Gdyby tylko to stare schronisko jeszcze bylo -a tak to nie ma gdzie dobrze zjesc... Zburzenie starego schroniska pozbawilo ta gore (jak dla mnie) tego czegos co pamietam z dziecinstwa: pyszne cieple zupki, gorace herbaty, w lecie zatechniale pokoje - szczegolnie ta dwojka na koncu za kiblami :)

Niesteyt idziemy z postepem i musimy za to placic...

Wiem, ze na Slowacji jest to czego tu brakuje wiec Kochani Moi :

NIE WYBIERAJCIE SIE NA PILSKO :)

Pozdrawiam.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Proszę nie nazywajcie tego kanapą - kanapa to coś wygodnego a to jest.....

inaczej to krzesło na Skrzyczne w Szczyrku jest superkonfortowe jeśli chodzi o wygodę siedzenia w porównaniu z tym które powstaje w Korkielowie.

Ale się słowacy musieli śmiać jak go do polski sprzedali złom za konkretną kase!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tam jeździcie?? Ja wiem po co ja jezdze :

a ja się wybieram na Pilsko już od wielu , wielu lat i osobiście uważam , że jest to najlepsza góra dla narciarzy w Polsce - szkoda , że tak niedoinwestowana.

Ale w sumie brak inwestycji to też w jakimś sensie zaleta - mniej narciarzy ;)).Krytyka ma jakis sens , jezeli jest konstruktywna - mnie np. cholernie mierzi parking i obsługa tegoż.Skoro już się za parkowanie płaci to wypadałoby np. czymś wysypać drogę dojazdową , żeby człowiek sie nie stresował jak uiściwszy "wjazdowe" nie może ruszyć z miejsca- banał ale często się tam przytrafia.Kolejna sprawa to przygotowanie tras.Mnie specjalnie nie sprawia róznicy , czy jest rano sztruks czy też kopny snieg bo w nocy sypało. Ale jak mam tam jechać z 7 letnim synem i żoną , która "zjeżdża" na nartach , to już jest big problem.Inwestycje typu krzesło 2-osobowe- to faktycznie ( jak napisał JC ) GAT ma za karę - nie można tak normalnie jak gdzie indziej - 4 lub 6 osobowa nowoczesna kanapa ? do tego może jakaś nowa trasa , żeby odciazyć pozostałe. Chyba w Polszcze na Pilsku się nie da.

Ale i tak pewnie tam będę ze 20 razy w tym sezonie :)

pozdrawiam , Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tam jeździcie?? Ja wiem po co ja jezdze :

I właśnie dlatego nic nie robią , nie inwestują bo i tak ludzie przyjadą....

Radzę sobie zajechać drogi panie Andrzeju nie wiele dalej Na Wielką Raczę lub Strybskie Pleso, ceny naprawdę konkurencyjne, gorąco polecam.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedy ruszy krzesło w Korbielowie?

Dzisiaj dostałem maila od Pani Agnieszki Paszendy z GATu z odpowiedzią na pytanie:

"Czy wiadomo już coś o otwarciu kolejki krzesełkowej???"

Oto odpowiedź:

"...Wiadomo wiadomo! Odbiory techniczne mamy w tym tygodniu (od dziś do piątku).

Jeśli nie będzie uwag ze strony kontrolujących, to ruszymy w sobotę.

Zapraszam serdecznie!..."

Ciekawe, ......................., czy kontrolujący będa mieli uwagi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...