Narty - skionline.pl
Jump to content
  • Similar Content

• By peles
      Czy ktoś ma ochotę dołączyć na wyjazd na biegówki do Włoch w pierwszej połowie grudnia?
    • By MarioJ
      Założyłem temat który jest skrótem do mojej relacji w większym wątku 🙂 Łatwiej będzie znaleźć 🙂 
      Przejście Tatr Wysokich w 4 dni:

Przełęcze:
      Barania (2393m) Lodowa (2372m) Zółta Ławka (2310m) Rohatka (2288m) Wschodnie Żelazne Wrota (2255m) Stwolska (Lucne Sedlo) (2168m) Niżnia Koprowa Przełęcz (2120m) Zawory (1879m) Gładka (1994m)  
      Doliny:
      Dolina Kieżmarska Białej Wody Dolina Zielona Kieżmarska / Dolina Zielonego Stawu Dolina Pięciu Stawów Spiskich (część większej Doliny Małej Zimnej Wody) Dolinka Lodowa Strzelecka Kotlina Dolina Staroleśna (Velka Studena Dolina) Dolina Litworowa Dolina Kacza Dolina Złomisk Dolina Mięguszowiecka Dolina Hlińska Dolina Koprowa Kobyla Dolinka Dolina Pięciu Stawów Polskich Dolina Roztoki Dolina Białki
    • By Spiochu
      Proszę od odpowiedzi jaką macie kondycję.
    • By Spiochu
      Panowie, proszę o propozycje nart freeturowych z nastawieniem na zjazd wg. poniższych kryteriów:

1. Szerokość 85-95mm pod butem
      2. Bardzo elastyczne i średniej twardości (coś jak narty do freestylu)
      3. Porządny drewniany rdzeń
      4. Raczej mniejszy/średni promień - optymalnie 16m/170cm
      5. Częściowy rocker
      6. Waga nie jest kluczowa ale dobrze żeby nie były jakoś super ciężkie. Optymalnie 1500g/szt.

To NIE mają być narty na puch - w puchu poradzę sobie na czymkolwiek. Podobnie z betonem, Narty mają się dobrze sprawdzać w trudnych śniegach, zsiadłym, przewianym, mokrym wiosennym(szczególnie), szreni (łamliwej) itd. Będą używane głównie wiosną, Tatry/Alpy, ewentualnie zimą na Pilsku. Wiązania będę montował ATK Freerider 12 a buty jeszcze nie wiem ale raczej z tych lżejszych) Jestem bardzo lekki, więc powierzchnia narty jest mniej istotna niż jej solidność.

• By johnny_narciarz
      Dziś wybraliśmy się do Zawoi, ale na skitoury. Ruszyliśmy spod Centrum Górskiego (już byłego) i trasami rowerowymi skierowaliśmy się na Mosornego Gronia. Odwilż na całego, śnieg ginie w oczach. Musiałem się od razu porozbierać. Wrażenia już nie takie jak przy mrozie i świrzym opadzie, ale i tak było fajnie! 
      No to start!

Jak widać śniegh mokry i brudny, głównie igliwie

Na azymut, gdzie nas poniesie

W pewnym momencie niezły Zonk: śnieg się skończył! 

Na szczęście tylko może 100 metrów trzeba było nosić narty, ale musielismy nieco skorygować plany i poszliośmy jakąś drogą. Okazuję się, że nie jesteśmy tu sami - Yeti!

Jest też staw...

Po śladach doszedłem do wniosku, że tu się myje Yeti...

Ciśniemy dalej drogą

Ciekawa nazwa... 

To będzie nasza dalsza trasa, dopóki nas zbytnio nie znudzi... Chwila przerwy.

Wiosna to czy jesień?

Gipkość kontra pomysłowość...  

Blisko celu

Cel osiągnięty

Czas na zjazd, niestety trasą. Warunki iście wiosenne, ale śniegu sporo! Ja nawet lubię cos takiego, ale prawie rozpadał sie desazcz i trzeba było uciekać.

Mosorny w skrócie

Kolejny super spędzony dzień w doborowym towarzystwie.  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...