Narty - skionline.pl
Jump to content

Buty 500zł średnio-zaawansowany

Recommended Posts

Witam, jeżdżę już trochę na nartach, ale od dawna nie zmieniałem butów. Mam jakieś Salomony, które słabo trzymają nogę i są miękkie, kiedy jadę nie mogę utrzymać narty prosto. Czy znajdę coś sensownego w okolicy 500-600zł? Narty na jakich jeżdżę, Salomon 3V Race Powerline, może nie najświeższe, ale ładnie się suną. 

Hmm, duży z Ciebie człowiek? ciężki? Narty nas mało interesują, za to jeśli chcesz kupić buty, to na początek są ważne dwie rzeczy:

- dobre dopasowanie buta na długość i szerokość (nie kupuj za dużych, idź do profesjonalnego sklepu narciarskiego gdzie zmierzą Ci stopy lub zrób to sam metodą obrysowania stóp na kartce i zmierzenia je wszerz i wzdłuż - są w necie informacje o doborze butów)

- właściwie dobrana sztywność czyli flex.

Z doświadczenia życiowego wiem, że dla mężczyzn sensowny flex to taki powyżej 100, im jesteś cięższy i chcesz jeździć bardziej dynamicznie, tym wyższy flex będzie odpowiedni.

Niestety narty z wysokim flexem są zazwyczaj droższe :D stąd może być problem z ceną 500-600zł chyba że dorwiesz coś sprzed kilku sezonów.

Uwaga: ważne żeby buty były dopasowane! Nawet mniej sztywny but ale dobrze dopasowany będzie lepszy od race-owego, w którym lata ci stopa.

Tutaj buty w dobrej cenie:

https://ski24.pl/23-buty-narciarskie-meskie?flex=77018-100,54850-105,77031-110,53041-120&order=product.price.asc

tyle że to sklep internetowy a buty trzeba mierzyć!!!

Edited by zając
link do sklepu
  • Like 1

A taki model? https://allegro.pl/oferta/nowe-lange-rx-100-roz-29-eu-45-231-7670019288?fromVariant=8365952915, akurat tutaj rozmiar za duże, ale chodzi mi bardziej czy warte swojej ceny. Czy może Salomon X-Pro 100 (poprzednie sezony)? Czeka mnie i tak wyjazd do Wrocławia, żeby coś znaleźć, ale chciałbym mieć jakiś kierunek już.

Edited by karnas

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Starless
      Witam serdecznie,
      Mam do Was prośbę o sugestie co do doboru nart. 30 kilka lat wstecz, jeździłem b. dobrze , zdawałem nawet egzaminy na college'u z downhill skiing, potem długa przerwa , w ub. roku znowu zacząłem. Ze względu na wiek, (~60)szaleństwa mi już nie w głowie, przypominam sobie pieczołowicie technikę. Wziąłem również kilka lekcji doszkalająch. Umiejętności swe oceniam jako średnio zaawansowane. Mam 194 cm, waga 100 kg, chciałbym jeździć powiedzmy 2 tyg w roku. Mam buty z flex 110. Szukam nart do relaksujących zjazdów po trasach, aczkolwiek precyzyjnych i średnio szybkich, myślę o czymś w rodzaju Fischer Curv albo Salomon S Force, ale nie wiem czy dla mnie to nie za bardzo wyzywające deski ?? Budżet bez specjalnych ograniczeń. Będe wdzięczny za sugestie praktyków. Pozdrawiam  Piotr
    • By Sebastian K
      Witam, Salomon Blast vs Atomic Redster X9 WB
      Potrzebuje pomocy osób które jeździły na obydwu modelach. Ja tylko na Redster X9 WB i tu jestem pod dużym wrażeniem... Planuje zakup i każda opinia będzie pomocna. Dzięki 
    • By Proceder
      Sprzedam lub zamienie sie na mniejsze buty
      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-buty-tecnica-mach-sport-mv-flex-100-r-27-5-CID767-IDHMMQ6.html
    • By Proceder
      Witam 
      Proszę o radę czy jest jakiś ratunek. Wydałem ponad 1000zl na buty i 3 dni na stoku to nic fajnego. But się dopiero ubił i na ostatniej klamrze 4 w ogóle nie trzyma. Mam chuda łydke. Przy dużych prędkościach po prostu czuje jak but lata i teraz nie wiem czy ogólnie jest za duży czy to tylko wina tej Łydki? Jeżdżę w cienkiej skarpecie bo grubszych dretwieje mi stopa. Nie czuję żeby mi się pięta unosiła ale nie mam za dużego doświadczenia i może tego nie czuję. Buty to tecnica mach Sport 100. Dzisiaj był trzeci dzień i warunki po południu były muldowate. Aż strach jeździć w tak luźnych butach. Czy pomoże coś przesunięcie zaczepów? Tylko musiałbym wywiercić dziurę obok bo nie można już przesunąć... Jeszcze słyszałem coś o spoilerach ale gdzie takie coś dostanę i czy to pomoże? Proszę o radę. Buty kupowałem w sklepie niby przy doświadczonym bootfitterze... 
    • By Victor
      Może ktoś zainteresowany,cena do delikatnej negocjacji . Buty jak nowe około 12 dni na stoku. 

https://m.olx.pl/oferta/buty-tecnica-mach1-100-mv-dark-avio-2018-rozm-275-CID767-IDHvqMc.html?reason=
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...