Narty - skionline.pl
Jump to content

Buty 500zł średnio-zaawansowany

Recommended Posts

Witam, jeżdżę już trochę na nartach, ale od dawna nie zmieniałem butów. Mam jakieś Salomony, które słabo trzymają nogę i są miękkie, kiedy jadę nie mogę utrzymać narty prosto. Czy znajdę coś sensownego w okolicy 500-600zł? Narty na jakich jeżdżę, Salomon 3V Race Powerline, może nie najświeższe, ale ładnie się suną. 

Hmm, duży z Ciebie człowiek? ciężki? Narty nas mało interesują, za to jeśli chcesz kupić buty, to na początek są ważne dwie rzeczy:

- dobre dopasowanie buta na długość i szerokość (nie kupuj za dużych, idź do profesjonalnego sklepu narciarskiego gdzie zmierzą Ci stopy lub zrób to sam metodą obrysowania stóp na kartce i zmierzenia je wszerz i wzdłuż - są w necie informacje o doborze butów)

- właściwie dobrana sztywność czyli flex.

Z doświadczenia życiowego wiem, że dla mężczyzn sensowny flex to taki powyżej 100, im jesteś cięższy i chcesz jeździć bardziej dynamicznie, tym wyższy flex będzie odpowiedni.

Niestety narty z wysokim flexem są zazwyczaj droższe :D stąd może być problem z ceną 500-600zł chyba że dorwiesz coś sprzed kilku sezonów.

Uwaga: ważne żeby buty były dopasowane! Nawet mniej sztywny but ale dobrze dopasowany będzie lepszy od race-owego, w którym lata ci stopa.

Tutaj buty w dobrej cenie:

https://ski24.pl/23-buty-narciarskie-meskie?flex=77018-100,54850-105,77031-110,53041-120&order=product.price.asc

tyle że to sklep internetowy a buty trzeba mierzyć!!!

Edited by zając
link do sklepu
  • Like 1

A taki model? https://allegro.pl/oferta/nowe-lange-rx-100-roz-29-eu-45-231-7670019288?fromVariant=8365952915, akurat tutaj rozmiar za duże, ale chodzi mi bardziej czy warte swojej ceny. Czy może Salomon X-Pro 100 (poprzednie sezony)? Czeka mnie i tak wyjazd do Wrocławia, żeby coś znaleźć, ale chciałbym mieć jakiś kierunek już.

Edited by karnas

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Lexi
      Uprzejmie "donoszę" ze dzisiaj ruszyła polska witryna Amazon - poszukującym sprzętu narciarskiego życzę udanych zakupów. 😉

(w sumie nie wiedziałem gdzie to powiesić 🤷‍♂️)

• By San28
      Przymierzam się do zakupu nowych butów, ale potrzebny mi będzie doświadczony bootfitter. Możecie kogoś polecić w Warszawie? Czytałem, że Skionline rekomenduje Ski Fanatic - co o tym sądzicie? A może jakaś inna propozycja? 
    • By lipsky
      Cześć i czołem !
      Będzie krótko - testowałem w ostatnich dniach w Białce 8-9 różnych modeli nart z rocznika 2017+. Lubię jazdę na krawędziach, raczej długimi skrętami, twardszymi nartami. Lubię jak dobrze trzymają, nie uślizgują się, reagują i płynnie przechodzą na krawędzi. Gotów jestem wziąć twardszą, cięższą i szybszą nartę kosztem zwrotności i elastycznośći.
      W ten oto sposób wyłoniłem faworyta z roku 2018 tj. model Salomon X-RACE SC 165 CM. Zdecydowanie jeździło mi się na nich najlepiej, nawet w porównaniu do Volkl Racetiger 2019 (choć doceniam system redukujący drgania).
      Ot zacząłem poszukiwania w necie odpowiedniego modelu do zakupu. Zauważyłem że poza wersją SC, Salomon wypuścił również identycznie wyglądający model SW, który wg. danych producenta różni się niewiele (SW bardziej "eksperckie" + różnica w konstrukcji)
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,salomon,x-race-sc-xt12,10159.html
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,salomon,x-race-sw,10158.html

Obie wersje ciężko nabyć, używek w dobrym stanie w zasadzie nie ma. Znalazłem nowe w wersji SW w dobrej cenie (1530zł), jednak martwi mnie czy ta wersja nie spowoduje że wrażenia z jazdy będą inne. Stąd moje pytanie do społeczności, czy ta różnica "konstrukcyjna" oraz przeznaczenie bardziej "eksperckie" zgodnie z opisem z linków, nie spowoduje u mnie zawodu w stylu "to jednak inna narta". W jakim stopniu ta różnica między modelami będzie odczuwalna w jeździe ? Będę wdzięczny za poradę, oraz ew. wytłumaczenie stopnia różnic między tymi dwoma modelami.
      Pozdrawiam

• By diabeelek
      Cześć wszystkim,
      chciałbym zakupić narty + buty dla mnie i mojej partnerki.
      Moje doświadczenia z narciarstwem to wypady 2x do roku pozjeżdzać
      Moja partnerka zaczęła jeździć w tym roku, przeszła szkolenie z instruktorem i załapała bakcyla.
      W związku z tym, że w wypożyczalniach schodzi za dużo czasu a i sprzęt jest różny stwierdziliśmy, że chcemy zainwestować w swój sprzęt.

Mój poziom jazdy to 5/6 a partnerki to 4/5
      Ja spokojnie śmigam po trasach czerwonych, partnerka po trasach niebieskich ale wjeżdża już na czerwone i wg mnie idzie jej dobrze.
      Na czarne się nie zapuszczamy bo to męka a nie przyjemność z jazdy.

Obecnie jeździłem na wypożyczanych o długości 159cm a partnerka na 149cm.
      Mój wzrost 175cm, waga 77kg, but narciarski jaki używałem to 44
      Partnerki wzrost 168cm, waga 67kg, but narciarski jaki używała to 39/40 w zależności od modelu.

Co każde rozpoczęcie sezonu mamy zamiar brać instruktora aby zwiększać umiejętności jazdy.
      Z góry dziękuje za rozsądne propozycje cenowe sprzętu dla Nas.
      PS.
      Z chęcią kupimy też używki w dobrym stanie ale jako, że słabo się znamy to mogą nam wcisnąć buble...
    • By Martino
      Proszę o pomoc w doborze nart dla mojego syna 13-latka.
      Umiejętności: 5
      Wzrost: 173 cm
      Waga: 53 kg
      Stopa: 273mm szeroka i wysoka
      Jest szczupły i wysoki. W ostatni rok urósł kilkanaście centymetrów. 
      Jeździ już 4 sezon. 
      Ostatnie narty to Dynastar team speed jr oraz buty Salomon team T3.
      Wyrósł już z nart i butów i teraz stoję przed wyborem nowego sprzętu. 
      Zastanawiam się czy nie kupić już seniorskich butów np Head Adapt flex 75, Rossignol Alias 70, Salomon X Access 70 lub podobne oraz seniorskich nart w rozmiarze np. 160 cm, ale z kompozytowym rdzeniem np Salomon S/Max lub z lekkim rdzeniem drewnianym, tak aby syn sobie z nimi poradził.
      Proszę o porady i opinie.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...