Narty - skionline.pl
Jump to content

AndRand

Members
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Excellent

About AndRand

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podziwiam i zazdraszczam braku zakwasów przez 9 dni. Ja po 3 dniu bym miał 3 dni przerwy.
 2. Ja mam Vectora. Jak zawieje przez te dziury z przodu to się czaszka marszczy. Bez bufa lub balaklawy w zimie nie jeżdżę.
 3. Nie siadaj na tyłach w głębokim śniegu bo się trudniej skręca. Chyba że lubisz skręcać przekładanką.
 4. Kondycję mają kosmiczną - to goście, którzy z Kuźnic na Kasprowy wchodzą (wbiegają?) w godzinę. Ja w tyle już nie zdążę na Goryczkową Ale zjazdy to takie trochę w kategorii "biegówki".
 5. Ja właśnie tak robiłem porównanie - sztywnością wyjściową była ta w Dalbello Free Power. A oceniłem ją na oko To dość sztywny but starego typu, bardzo niewygodny w chodzeniu, ale fajny w jeździe.
 6. Mam do nich raki light - same przody zakładane na inserty, więc mi nie przeszkadza. Co do butów - no jest to miękki but skiturowy, Krawędź trzeba trzymać stopą, a równowagę całym ciałem. Trochę męczy na zwożeniu się nartostradą - chciałoby się oprzeć do przodu, a tu nic. Może się trochę polepszy - znalazłem w pudle power strapy, których kiedyś nie założyłem - będzie jakieś +5 do flexu Trudno mi powiedzieć jaką mam stopę - mi przypasował idealnie na rozmiar więc teraz chętnie kupuję buty Dynafita.
 7. To zależy jak lubisz. Niektórzy już po piwku mają problem z widzeniem tunelowym i czasem reakcji więc będą się zwozić trasą, którą normalnie zjeżdżają. To trochę jak pójść pograć w piłkę i usiąść na ławce jarając szlugi.
 8. Nie chodzi o środek ciężkości (który rzeczywiście można by przenieść bardziej do przodu w miękkich butach) ale o działanie stopy jako zawiasu. Możesz znacznie mocniej docisnąć nartę gdy zawias jest zablokowany (w pozycji powiedzmy 60* stopy do piszczela). Gdy zawias jest luźny (miękki but) to pod wpływem nierówności, nierównego trzymania zmienia sobie kąty dowolnie co przekłada się w rezultacie na mniejszy docisk krawędzi. W miękkim bucie za trzymanie krawędzi odpowiada głównie wyćwiczenie stopy, a nie konstrukcja buta przenosząca na nartę ciężar ciała, a nie siłę docisku stopy.
 9. 990g i flex 100 to jakoś nie powala. Powiedziałbym, że w tej wadze to standard. W moim zestawie znalazłyby gdzieś się po środku - między stokiem i przywyciągowym freeridem a kilkudniowymi turami. Z tym zestawem wyszedłem już w ogóle z wiązań alpejskich, po dokupieniu tych starych Dalbello z insertami. Flexy organoleptycznie, czyli na oko.
 10. Jak masz mały flex to kolano idzie za bardzo do przodu i przesuwasz środek ciężkości za bardzo do przodu. Właściwy balans musisz utrzymywać własnymi mięśniami. Buty z dużym flexem nie pozwalają wychylić się tak do przodu więc wystarczy się zaprzeć o nie piszczelami i jest git. To tak widzę w samej technice skrętu. Do tego dochodzą kwestie utrzymywania równowagi - w sztywnych butach łatwiej się przyjmuje nierówności terenu bo but nie pozwala zanurkować do przodu. Co do przełączania na walk - to zwykle odblokowuje wychylenie do tyłu. Gdy się wyłączy można stracić kontrolę nad nartami -
 11. Dzięki. Teraz wiem, że w miarę podobnie oceniałem organoleptycznie. Ale miałem problem jak ocenić buty o różnej wysokości cholewki - przez co mimo różnej sztywności dawały podobne maksymalne wychylenia.
 12. Właśnie o to chodzi, że chcę zmierzyć niezależnie od pomiaru w necie
 13. Mam buty, których flexu nie znam. Chciałbym wiedzieć jaki jest sposób pomiaru czy algorytm liczenia flexu w butach narciarskich?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...