Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

AndRand

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    381
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje osobiste

  • Imię
    Andrzej
  • Miejscowość
    Warszawa

Sprzęt narciarski

  • Narty marka
    skialp
  • Buty marka
    skialp

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

AndRand's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

302

Reputacja

  1. Chodzi pewnie o promień, a nie szerokość.
  2. Pozdrawiam z najdłuższego pasma górskiego na Mazowszu 😀 Ostatnio na pierwszy śnieg bez podkładu poszedłem z nartami jak miałem 9 lat 😁
  3. Ja widząc coś takiego w swoich wiązaniach czuję się nieswojo bo wyglądają jak na krawędzi wypięcia się.
  4. To może oznaczać brak świadomości konsekwencji upadku. Wiązanie zawsze można ustawić tak by się nie wypięło, chodzi o to, by się wypinało wtedy kiedy potrzeba. Aczkolwiek w przypadku ION-ów Schirmera imponujący jest kąt w jakim trzymają buty - momentami but odchyla się na 15°
  5. I naprawdę polecasz rodzicom by kupowali dzieciakom wiązania pinowe by te sobie poszalały w snowparku i w terenie??? 😧 Na szczęście te dzieciaki są mądrzejsze.
  6. Hybrydy są znacznie lżejsze. Szynówki to ok. 1200g, hybrydy na podejściu ok. 850g. Ponadto chodzenie w pinach jest bardziej anatomiczne - punkt obrotu jest bliżej naturalnego (podbicie) niż w szynówkach (parę centymetrów przed palcami)
  7. O czym wy mówicie??? Firmy mają nadal po dwa/trzy modele wiązań szynowych. Tyrolia Ambition, Adrenalin. Marker oprócz Duke PT (to chyba od Pin Toe) ma wersję EPF, do tego jeszcze F12, Barony. Salomon Guardiany. Zejdźcie na ziemię. Freeride w większości to freeride przywyciągowy uprawiany przez nastolatków, a nie w oparach minimalizmu 👽
  8. Nie jest, bo nadal są dostępne nowe modele. Ich wadą oczywistą jest waga i wysokość szyny. Ale to pełne wiązania zjazdowe. W niektórych wiązaniach jest wprost związana z wagą: Grizzly 48g nie wypinają w ogóle, Grizzly 78g mają widelce DIN 6, 8, 10, Grizzly 98g mają regulację DIN poprzeczną, wzdłużną doborem widelca. Podobnie w Dynafitach do 250g, te z obrotowymi przodami ważą ponad 300g. Hybrydy pin/alpejskie zaczynają się od 850g. Ja tu widzę związek z wagą. Możliwe, że korzystają, ale riderzy, którzy polecają wiązania (i używają zwrotu: "brak zmartwienia o bezpieczeństwo") to polecają hybrydy: CASTY z Lookami Pivotami, Salomon/Atomic/Armada Shifty lub Markery PT. Na pewno wiązania w pełni metalowe są trwalsze, bo metal nie podlega zmianom przez zmiany temperatury, dlatego polecają Looki Pivoty. Tylko tam jedna część waży 0,5kg - taki kawał metalu robi w ręce wrażenie.
  9. Jest sprężyna tylko nie spiralna.
  10. To chyba takie nowoczesne rozwiązanie, które u innych mniej zaawansowanych producentów nazywa się "blokowanie na jeden klik" albo "blokowanie na dwa kliki"
  11. Jeszcze jedno - gdy polecacie zestaw to warto zwrócić uwagę również na buty. Miękkie buty w superlajtowych wiązaniach mogą uratować nogę bo puści jakaś blokada w bucie. Twarde buty i lekkie wiązanie to jest kiler. Więc jak ktoś jeździ w twardych freeride'owych butach również powinien rozważać raczej hybrydy/szynę.
  12. Wydawało mi się, że w świetle poprzednich postów to jasne - CZY DZIAŁA oznacza czy wiązanie poprawnie wypina się podczas wypadku. To jest podstawowa funkcja wiązania, szczególnie w przypadku freeride'u. Prereleasy (czyli nie-działania) można sobie zlikwidować, a wiązanie nie będzie działać. Reszta plus awaryjność to didaskalia, czyli nice-to-have'y. Jeśli wepniesz w wiązanie pinowe mocno obciążony but to ono z inną siłą wypnie się w zależności czy narta będzie poziomo, pionowo dziobami w dół lub górę lub siła boczna zadziała na dzioby lub piętki. Przy jeździe do 30kmh to może nie przeszkadzać, powyżej - nie polecam.
  13. Ja mam jedno kryterium - CZY DZIAŁA? Dlatego o Shiftach i Xenikach mówię z zastrzeżeniem bo jeszcze nie miały okazji zadziałać. To co mogę radzić - jeśli wiązanie ustawione na nasz DIN ma prereleasy to trzeba zmienić wiązanie. DIN wynika niby z całkowitej wagi z osprzętem, ale tak naprawdę to decyduje wytrzymałość kończyn. Dotyczy to również wiązań zjazdowych o wysokim DIN - wysoki DIN jest po to, żeby był ustawiony w połowie zakresu, bo wtedy wiązanie najlepiej działa.
  14. No i sugerujesz się opiniami z użytkowania, które nic nie mówią. Bo łatwość wpięcia w piny, zmiana trybu czy blokowanie skistopa to pierdoły do których można się w 10 minut przyzwyczaić. Widać, że uznajesz brak prereleasu jako ocenę działania wiązania podczas gdy to ocena nie-działania wiązania, która może być na różne sposoby zaburzona. Ponieważ jesteś fanboyem to dyskusja o konstrukcyjnych ograniczeniach pinów jest z tobą niemożliwa.
  15. Z różnych względów skitury nie są dla początkujących. Raczej dla ludzi objeżdżonych na wyciągu, którzy dobrze jeżdżą offpiste przywyciągowy i chcą powiększyć obszar eksploracji.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...