Narty - skionline.pl
Jump to content

nikdob

Members
 • Content Count

  196
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Excellent

About nikdob

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 09/27/1980

Personal Information

 • Imię
  Maciej
 • Miejscowość
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,294 profile views
 1. Jacku, wrzuć to gdzieś proszę na Twittera jakichś polityków opozycji, nawet Konfederacji. Niech się to przebije do głównego nurtu dyskusyjnego.
 2. Offtop - koniecznie zrób sobie zabieg, np. laserowy. Ja miałem operację na przegrodę i naprawę zatok przy okazji ale moi znajomi z podobnym problemem z zatokami również sobie je wyleczyli. Dratycznie wzrasta komfort życia i maleje prawdopodobieństwo infekcji.
 3. I tak i nie bo to zależy od mikroklimatu a nie tylko wysokości. Cała Białka jest poniżej 1000mnpm.
 4. I tak powinno być. Kwestia umiejętnego palenia "od góry". Ala jak ktoś dołoży do pieca i sypnie węgiel na żar to się będzie ten na górze wędził i dymił jak parowóz.
 5. nikdob

  Słotwiny Arena

  O widzisz jaka elegancka. I atrakcja sama w sobie na cały rok
 6. nikdob

  Słotwiny Arena

  Tu jest wyższa rozdzielczość: http://www.siedemdolin.pl/images/projekt/mapa_szczegolowa.jpg
 7. W większości jest to dym z węgla i kontrola nic nie da. Ja w sierpniu (!) widziałem na Podhalu dymiący na czarno komin na domu, którego dach był szczelnie pokryty panelami fotowoltaicznymi! Czyli ktoś zamiast grzać wodę prądem który ma "niemal za darmo" (20% ceny zakupu) to woli palić w kotle by tę wodę podgrzać i oszczędzić jeszcze więcej. 😟
 8. nikdob

  Słotwiny Arena

  To może najlepiej tramwaj linowy między szczytem Jaworzyny a wieżą widokową, bez podpór = bez wycinania lasu, bez naśnieżania . Funkcjonalność taka jak Gaisjochbahn z tych, które znam ale pewnie jest więcej takich po prostu łączących dwa ośrodki w jeden.
 9. nikdob

  Słotwiny Arena

  Oczywiście. Szkoda, że w tamte rejony taka wizja dotarła tylko w postaci nierealistycznych 7 Dolin. Pan Florek chyba się poddał i już mniejszym akcjom nawet nie patronuje
 10. Warszawa "u siebie" może jeździć od biedy na jednodniowe wyjazdy nie tylko na Szczęśliwicach (działają już miesiąc ) ale i w Bałtowie, Kazimierzu, Parchatce, Rąblowie czy Kamieńsku. Wszędzie 2h drogi. Na upartego to w góry teraz się 5h jedzie czy to do Krynicy czy Zieleńca czy Białki. Do Szczyrku nawet 4:30h. Więc na dwóch kierowców też w dzień do zrobienia. Ale tu chyba nie o to chodzi, bo nic nie zastąpi pobytu jak najbliżej stoku. Ja widzę też inny problem - warun na początku roku rzadko jest idealny, zazwyczaj dopiero od połowy stycznia się rozkręca. Ferie się skończą zanim zima się
 11. Też tak myślę. Bohatersko rozwiążą problem, który stworzyli.
 12. Ale brednie. Gowin, Duda = Kraków, Morawiecki = Wrocław. Tak, wszystko znowu przez Warszawę, Warszawiacy Kaczyński z Niedzielskim chcą znowu Śląsk pognębić. Żałosne.
 13. 2012. Było grubo. W Warszawie jeździłem z łopatką by sobie miejsca do zaparkowania odśnieżać. Ale od tamtej pory lipa.
 14. nikdob

  Słotwiny Arena

  Bez przesady, w Zieleńcu są dwa mosty narciarskie nad drogą wojewódzką. Na "zachodzie" przepusty dla narciarzy pod drogami dla aut to normalka. Kwestia opłacalności. Tu najgorsza sprawa to fakt, że stok ma wystawę południową.
 15. nikdob

  Słotwiny Arena

  Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka.... Dokładnie tak miało być wg planu na "7 dolin" ale faktycznie mogliby się przynajmniej w małej skali dogadać. Oraz z Jaworzyną. Tylko pewnie ta działka łącząca górę Słotwin z dołem Jaworzyny jest czyjąś ojcowizną z dziada pradziada i ruszyć nie da. Albo co gorsza jakiś głuszec tam był widziany w latach dziewięćdziesiątych.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...