Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prośba o pomoc w doborze nart: 171 cm wzrostu,  55kg. Jestem laikiiem w nartach. Mam jeden sezon samodzielnej jazdy za sobą. Panuje nad nartami, skrętami i zatrzymywaniem. Umiejętności oceniam tak na 2-2,5. 

Szukam nart z przedziału: poczatkujący/średniozaawansowany. Natomiast nie chciałabym też takich, które musiałabym wymieniać po jednym sezonie. Mam świadomość, że porady sklepów internetowych dbają o to, żeby kupujący często zmieniał sprzęt ;) Dla przykładu idąc tym tropem buty powinnam mieć z flex 45, na szczęście uczciwy sprzedawca wytłumaczył, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto i obecnie jeżdżę w rossignol alltrack flex 70.

Oglądałam narty rossignol nova 02, nova 04 i nova 06. Natomiast opisy brzmią marketingową i niewiele mówią o rzeczywistym przeznaczeniu. Nie chciałabym przesadzić w żadną ze stron, czyli wybrać zbyt początkujących lub takich, którym nie podołam. Jeżdżę spokojnie i to się pewnie już za bardzo nie zmieni, ale to kwestia wieku ;)

Nie musi być to koniecznie rossignol, rozważam tą markę, bo wiele lat jeździłam na desce snowbordowej rossignol, która była strzałem w dziesiątkę.

Prośba o zaproponowanie konkretnych modeli, które polecacie.

 

- Agnieszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gdzie do tej pory jeździłaś? Jak z kondycją ogólną i sprawnością?

O wiek nie chciałbym koleżanki pytać ale może jaki jest Twój cel? Czy chcesz po prostu sobie pozjeżdżać czy interesują Cie postępy i opanowanie w miarę porządnej techniki?

Jakbyś jeszcze mogła napisać, w których momentach na nartach czujesz się pewnie a co sprawia trudność, np. czy potrafisz jadąc ze średnią prędkością szybko się zatrzymać czy jest to raczej powolne wytracanie prędkości pługiem?
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas trochę Wiśle i na Szymoszkowiej w Zakopanem. Na razie będę wybierać łagodne stoki, ponieważ 6-letnia córka też się uczy.  Ogólnie  kondycje mam dobrą i jestem aktywna sportowo. Na pewno będę chciała doskonalić technikę, ale raczej tylko po to, żeby przyzwoicie zjeżdżać :).  Wiek nie  tajemnica, mam jeszcze 38 lat, ale rozsądek i obawa o kontuzje, każe mi jeździć bezpiecznie.

Z zatrzymywaniem raczej nie mam problemów, hamuje zarówno pługiem jak i bokiem, wszystko zależy od sytuacji. Zaczęłam ćwiczyć skręt NW. Co do trudności, to jedną nogę mam silniejszą od drugiej (od deski) i przy skręcie pługiem w jedną stronę skręcam podręcznikowo, a w drugą czasami mam problem dociągnąć drugą nogę.

Tak jak pisałam nie znam się na nartach i nie posiadam wystarczającej wiedzy, aby wiedzieć czym się kierować, żeby można po opanowaniu podstaw trochę na nich pojeździć.  Dla przykładu osobom uczącym się na rolkach zalecają kupować rolki z łożyskiem Abec-1 lub Abec-3. W praktyce takie rolki nadają się tylko do utrzymywania równowagi i wolnego odpychania, a nie komfortowego jeżdżenia. Naukę można spokojnie zaczynać na Abec-5 i mieć jeszcze potem frajdę z jazdy.

I jeszcze prośba o sugestie co do długości, zazwyczaj wypożyczam takie ok 148-150 cm, zgodnie z dobrymi praktykami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tweety napisał:

Dotychczas trochę Wiśle i na Szymoszkowiej w Zakopanem. Na razie będę wybierać łagodne stoki, ponieważ 6-letnia córka też się uczy.  Ogólnie  kondycje mam dobrą i jestem aktywna sportowo. Na pewno będę chciała doskonalić technikę, ale raczej tylko po to, żeby przyzwoicie zjeżdżać :).  Wiek nie  tajemnica, mam jeszcze 38 lat, ale rozsądek i obawa o kontuzje, każe mi jeździć bezpiecznie.

Z zatrzymywaniem raczej nie mam problemów, hamuje zarówno pługiem jak i bokiem, wszystko zależy od sytuacji. Zaczęłam ćwiczyć skręt NW. Co do trudności, to jedną nogę mam silniejszą od drugiej (od deski) i przy skręcie pługiem w jedną stronę skręcam podręcznikowo, a w drugą czasami mam problem dociągnąć drugą nogę.

Tak jak pisałam nie znam się na nartach i nie posiadam wystarczającej wiedzy, aby wiedzieć czym się kierować, żeby można po opanowaniu podstaw trochę na nich pojeździć.  Dla przykładu osobom uczącym się na rolkach zalecają kupować rolki z łożyskiem Abec-1 lub Abec-3. W praktyce takie rolki nadają się tylko do utrzymywania równowagi i wolnego odpychania, a nie komfortowego jeżdżenia. Naukę można spokojnie zaczynać na Abec-5 i mieć jeszcze potem frajdę z jazdy.

I jeszcze prośba o sugestie co do długości, zazwyczaj wypożyczam takie ok 148-150 cm, zgodnie z dobrymi praktykami.

Cześć

Świetna odpowiedź!!

A więc...;).

Nova 8 163 lub nova 10 160. Reszta to będzie Abec-3, no może 3.5.

Pozdrowienia

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...