Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jakie narty wybrać!!!


Patrykos

Rekomendowane odpowiedzi

jakie narty wybrać!!!

Nie, te modele nart prezentuja zblizone wlsciwosci ale chodzi oto ze za mniej wiecej te same pieniadze mozna miec narty o duzo bardziej zakozenionej w psychce narciarzy narty, to ze w PŚ jezdza niektore zawodniczki na nartach elan nie swaidczy o klsaie tych nart.Marka fischer atomic czy rossignl na swoja pozycje na rynku pracowala przez wiele lat a elany dopiero zdobywaja ten rynek.Tj tak jakbys kupywal samochod sportowy i mial do wyboru za te same pieniadze Ferrari np F430 i brytyjska Zonde albo Keninsega.Wszystkie maja podobne osiagi ale jezdzisz ferrari a nie zonda.To tyle i tak wiekszosc sie nie zgodzi ale wg mnie kupujac cos powinnismy sie takze kierowac prestizem jakie owa rzecz daje.Pozdr 4 All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

wydale mi się że chyba nigdy nie jeździłeś np na elan slx word cup czy sklepówce.... narta zdecydowanie lepsza od 9s ale jest to tylko moje SUBIEKTYWNE odczucie, po co kupowć coś za 2,4tys zł jak mozna miec coś lepszego za +- 1,8 tys zł.... ale jak pzrypniez rossi lub atomic to przecież jesteś gość :)

pozdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

a to dziwne bo dzisiaj byłem w Makro i widziałem tam i...Fischery... i Atomici i Elany też, tylko to są kolekcje do marketów w innych cenach(ten temat już tu był za który mi się dostało).

Co do Elanów i ich właściwości jezdnych mogę powiedzieć krótko super narty(wziołem z Carvingsportu przetestować je do ISCHGL), niczym nie ustępują Fischerą na których jeżdżę za wyjątkiem jednego detalu któty to do mnie wogule nie przemawia - szata graficzna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

Wszystko w porzadku tylko nikt nie krytykuje ani atomicow ani fiszerek tymsamym nie zaprzecza ze jest to narta rownie dobra jak elan cieszaca sie wiekszym prestizem.Ja obstaje przy swoim lae jak to napisal czerwiumc to sa subiektywne odczucia kazdej osoby.Narty sa tej samej jakosci a o gustach sie nie dyskutuje wiec niech kupi to na co ma ochote:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

Hmm, zastanawia mnie jedno.. Czy jezdziles kiedys na wymienionych nartach zaawansowany narciarzu ??? :) Rozumiem ze wybierasz narty na podstawie nazwy a nie tego jak jezdza. Co do zakorzenienia w psychice (nie zycze nikomu zeby kiedys mu sie narta zakorzenila w psychice) to na przyklad moja opinia jest taka ze atomic ma duuuuzo gorsza jakosc od fischera czy elana. A przywolywanie ktory zawodnik na czym jezdzi gdy mowa o nartach sklepowych jest troche zalosne :)

Anyway.. fischer i elan porownywalne i lepsze od atomica. Kieruj sie cena. A to z ktorej grupy zalezy od umiejetnosci, wagi, stylu.

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

Macio ... Ty chyba bardzo młody jesteś ...?

Przypomnę Ci, że naj, naj, najlepszy i naj, naj, najbardziej utytułowany w historii alpejczyk jeździł na ... no, no ... nie Atomic-ach, nie Rosssignol-ach, ale na Elanach!

... że to właśnie Elan wprowadził do sportu wyczynowego pierwsze narty taliowane!

Slalomki Elana to narty najwyższej klasy i nie ma to nic wspólnego z miejscem ich sprzedaży ... bo to wynika z polityki firmy Folc - przedstawiciela Elana w Polsce, a nie jakości nart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

No to fajnie dobra ide do sklepu kupic narty mam na oku przykladowo 5 modeli i wszystkie mam objezdzic,bez jaj.Na jakiej podstawie krytykujesz atomici,napisalem do juz milion razy narty sa o zblizonej jakosci i jezdza podobnie i jak mi sie wydaje s ato narty z tej samej grupy a pozatym nikt nie kupuje takich nart do jazdy rekreacyjnej.A waga i umiejetnosci sa odwrotnie proporcjonalne do dlugosci nart a nie modelu np wazysz 100 kg to kupuje atomici a waze 60 to fischery,brednie jakies tworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

Patrykos, jesli pomykasz na czerwonych i czarnych to poco te pytanie?

chcesz sie dowartosciować opowiadając nam tutaj problemy z wyborem , bierz SL12 bedziesz lans, bierz SLX , czy WC będziesz cool pojedziesz i na tym i na tym a co mierzysz tysieczne sekundy na stoku?

najważniejsze to umieć czerpac radość z samego pomykania

a kol. "macio"

otóż jak Bode wygrywał na atomicach, to :

....wygrywały Atomici, jak w tym sezonie jeździ na Hedach,

to wygrywa Bode.

pozdro

jozpa

rozsiedzony brakiem śniegu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie narty wybrać!!!

Jesli chcesz byc pewny to jak najbardziej. Po to istnieja centra testowe i testy nart. Krytykuje na podstawie swego i nie tylko doswiadczenia :)

Widze ze trzeba wytlumaczyc.

1 grupa nart twarde race - SLX, SL12, WCSC, druga bardziej miekkie race - SL, SL9, RaceSC. Tu przy wyborze decuduja glownie umiejetnosci i forma.

To ostatnie zdanie to chyba jakas kpina. Odwrotnie prop. znaczy ze im ktos ciezszy i lepiej jezdzi tym musi miec krotsze narty :))))))

Dlugosc dobiera sie do wagi, moze nie wprost, ale na pewno proporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...