Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???


jesku

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomóżcie.

Kolega - absolutny nowicjusz uparł się że musi kupić narty uniwersalne dla początkujących ( w zamyśle oczywiście te najtańsze ). Próbowałem go przekonać ze nie warto kupowac nart tanich za 200 - 300 zł. ( tych dla marketów) jesli zamierza poważnie uczyć sie narciarstwa a wybrac deski nieco lepsze - niekoniecznie drogie.Już za sumę 600 - 800 zł można kupic całkiem niezłe i to często z wiązaniami.

Ale nie to jest istotą problemu.Kolega stwierdził że znalazł w kilku miejscach a nawet na skionline zdania wskazujące jakoby lepsza deska dla nowicjusza jest szkodliwa gdyż przy jego poziomie umiejętności a raczej ich brak cechy takich nart wręcz by były szkodliwe dla narciarza ( dla jego nauki ).

Próbowałem mu wytłumaczyć że warto nieco zainwestować (oczywiście bez przesady ) aby po jakimś czasie nauki dawały mu satysfacje a nie były tylko przeszkodą.Niestety brakło mi argumentów.

Moze ktoś z Was potrafi poprzec moje wypowiedzi ????/!!!!!!!!!!

Pzdr

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Z mojego skromnego doświadczednia wynika że warto od razu kupić lepsze narty. Na początek będzie z tym trochę trudności, ale szybko się człowiek uczy. Ja kupiłem Head Space Board, a więc nie miękki allround i jestem bardzo zadowolony. Nie warto się bać, bo te narty "lepsze" nie gryzą, a unika się wymiany sprzętu po kilkunastu dniach spędzonych na sniegu. Oczywiście bardzo twarde narty zawodnicze odpadają. To jest moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Nie wiadomo czy gość połknie bakcyla, wieć moja rada to niech wypożyczy coś na wyjazd. Natomiast jeśli już chce jeździć to lepiej niech już pociśnie obrego allround`a. (iech nie kupuje narty super dobrej bo się zrazi to jasne)Moe doświadczenia są takie, że lepiej kupić coś dobrego to wtedy od razu są szybsze postępy w nauce jazdy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Po dobrych kilkunastu latach nie jeżdżenia kupiłem sobie 9.12. (Byłem bojowo nastawiony i nie lubię wydawać choćby nawet niedużych pieniędzy na szmelc). Eksperci mi mówili, „ale żeś se pan krzywdę zrobił”, ale wyszło na moje. Bardzo dużo się na nich nauczyłem i świetnie się bawiłem. Rok później zmieniłem je na 11.12 (Tym razem jednak jeździłem raz na jednych raz na drugich i porównywałem je w różnych warunkach). Nie twierdzę, że jestem urodzonym talentem bo na pewno daleko mi do tego. Ale bardzo dużo zależy od nastawienia i tego, czego się oczekuje od narciarstwa. Na pewno nie przejadę slalomu tak jak zawodnik, ale bardzo lubię te odczucia, które oferują DOBRE narty. Próbowałem też potem jeździć na tanich nartkach dla początkujących (nie pamiętam dokładnie, ale to były jakieś Blizardy takie, co to wychodziły w różnych kolorach) i owszem potrafiłem na nich pojechać, ale to było zupełnie, co innego: wpadały w wibrację, zero trzymania w twardszych warunkach itd. Owszem jak się zaparłem to mogłem na nich fajnie pojechać, ale uważam, że to właśnie dzięki temu, czego się nauczyłem na lepszych nartach.

Podsumowując jak ktoś chce tylko uprawiać narciarską turystykę i zwozić cztery litery z góry na dół to może kupić cokolwiek, ale jak chce się pobawić i trochę powalczyć (choćby z samym sobą to powinien mierzyć troszeczkę wyżej. W przeciwnym wypadku tylko traci czas.

Generalnie uważam, że wciskanie byle gówna młodemu, silnemu człowiekowi to napędzanie koniunktury.

To jest oczywiście tylko opinia amatora. Bardzo chętnie wysłucham, co myślą o tym inni forumowicze bardziej zaznajomieni z zagadnieniami dydaktyki narciarskiej.

Pozdro

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Z uwaga przeczytałem wypowiedź Jesku i Wasze odpowiedzi i chciałbym dalej pociągnąć ten temat. Żeby było łatwiej na konkretnym przykładzie. Nowicjusz wchodzi do sklepu i ma do wyboru pomiędzy np Atomic BetaCarv 10.11. i BetaCarv 6.18. Które powinien wybrać? Czy tak jak utrzymuje Jesku 10.11. czy jednak 6.18 i dlaczego?. Czy nowicjusz na dobrych deskach będzie się lepiej i szybciej uczył? Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii!!!

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Tomku

Nie rozstrzygamy tu problemu wyższości Świąt Bożego Narodzenia na Swiętami Wielkiej Nocy zatem nie problem w tym które z zaproponowanych atomików wybrać tylko czy nowicjusz powinien startować z nauką na dziadach z makro czy powinien sięgnąć od razu średniej klasy (nie wyczynowe).Ważna jest tu również kasa - bo za miesiąc lub dłuzej dobrej nauki już będzie marzył o lepszych nartach.No chyba że stać gościa na wyrzucanie nart po miesiącu.

A sedno mojego pytania dotyczy :

CZY DOBREJ JAKOŚCI DESKI (POWIEDZMY KLASA ŚREDNIA) BĘDĄ PRZESZKADZAŁY W NAUCE NOWICJUSZOWI - bo takie stwierdzenie padło z ust mojego kolegi w podparciu o nieznane mi strony w necie.

Moim skromnym zdaniem należy uczyć się na średniej desce o dociągać umiejętnosci do jej mozliwości .

Pzdr

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rtgpsn

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Dla rozjaśnienia dulematu atomikomanii dla cieniasów krótka historyjka z życia:

Sezon pierwszy - przechodze ze starych klasyków (ALU3100 210cm ;) na nową skołę Atomic 6.20 180cm + instruktor na tydzień - fajna jazda:)))) koszt sprzętu (narty wiązania buty - zbliżona klasa) 900zł + koszt instruktora/ki 500zł

Sezon drugi - przechodzę z przechodzenia na jeżdzenie czyli potrzebny nowy sprzęt Elan HCX 170cm +wiąznia+buty z zbliżonej klasie 1800zł + instruktor/ka dla utrwalenia wiedzy 500zł - teraz to jest prawdziwa jazda:))))

WNIOSEK JEST CHYBA PROSTY MOŻNA BYŁO OD RAZU TANIEJ O 900ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

Cześć,

zgadzam się, że nie warto kupowac nart najtańszych bo po prostu sa słabej jakości. Narty o jakich piszesz czyli w zakresie 600-800 będą idealne dla kogoś kto zaczyna a nie rozpadna się po 2 sezonach.

Natomiast na pewno lepsze narty nie przeszkodza w nauce. Aha lepsze wcale nie oznacza nart trudniejszych czyli np. zawodniczych.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cienias może jeździć na lepszych deskach ???

popieram !!!! ale w pewnych granicach poniewaz nie mozna cieniasa wladowac na narte zawodnicza o niezlej "energi" dla niego to najlepsze beda uzywane deski z tamtego lub poprzedniego roku jakies carvery ja polecam cobrę x twin deck, salomon crossmax bodajze 8, fisher sceneo S 300 ICE Booster lub atomic 9.18 blue bo na tych jezdzilam ... i sa fajne szczegolnie dla poczatkujacego jak i dla zaawansowanego amatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...