Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał


deepdiver

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie działo. Slalomki od jakiegoś czasu te same, na drugim biegunie freeride który za cholerę nie chciał kręcić i w sumie jeśli człowiek chcial pobawić się na maksa musiałby mieć 2 pary nart (drugą najlepiej na plecach ;) ) A teraz widzę, że pojawila się narta, która "rokuje", że nie będzie poza stokiem bezradna (jak to slalomka) albo na stoku jak autobus relacji Walim - Wałbrzych (jak to "freeridówa").

Metrony wiele obiecują - bo mamy i radykalne taliowanie i sporo pod butem. NO NO Z niecierpliwością czekam na relację tych którzy skosztowali, bo ja jestem skłonny zapomnieć o duecie: snowboard, narty na rzecz Metronów.

PS

Dziwię się, że nikt nie komentował dotychczas tak nowatorskiej narty. Czyżby Brać narciarska znowu popadła w samozadowolenie z tego co jest? Bo od paru sezonów producenci tak naprawdę albo zmieniali szatę graficzną albo "cofali się" - vide crossmax

SŁUCHAM WIĘC: naprawdę chcecie jeździć JEDNO na jednym typie narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

jezdzilem na 4 roznych metronach (krotko) i mam niestety odmienne zdanie. Na stoku tylko b5 podobaly mi sie, ale i tak to nie bylo to co moj slalomowy head. Poza trasa szerokosc pod butem robi swoje i sie w puchu nie zapadaja-niby wszystko ok. Jest jedno ale- kolega wczasie takiej freeridowej wycieczki kompletnie rozwalil krawedz w narcie. Nie zaryzykowalbym chyba wiec wydania kupy kasy na narte (metron tani nie jest) i zabrania jej w teren.

Majac dwie pary nart mam ten komfort, ze drugie (starsze i mniej juz do nich jestem przywiazany) moge bez obawy zabrac poza trase czy na Polskie stoki.

By the way- radarci 167 cm poza trasa nie spisywaly sie duzo gorzej niz metrony.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

No to miło że pojeździłeś (pozazdrościć) i nie dziwię się, że są gorsze na stoku: 68mm a 76mm to przepaść w prędkości przejścia z krawędzi na krawędź. Wyrwana krawędź to ból ale nie ma narty która "zdzierży" jak przyjdzie co do czego. No ale stwierdzenie, że Radarci poza trasą nie spisywały się dużo gorzej niż Metrony? Jasne, bo też są stosunkowo szerokie w talii - czyli Fischer zrobił krok w dobrym kierunku ;) A poza tym poza JAKĄ trasą? :)

Wg mnie tu właśnie tkwi sedno: Metrony będą gorsze od slalomówki i każdej innej "fun, gigant,freeride,pipe", ale zawsze niewiele gorsze a każda z nart o których nie będziemy rozmawiać poza swoim "terytorium" będzie po prostu kiepska (nawet Radarc ;) ). Nikt z nas nie jeździ na co dzień Porsche GT2 (bo się plomby w zębach poza torem luzują), ani Land Roverem Discovery (bo na autostradzie przypomina falochron).

Dotąd allround oznaczało: nijaki, a Metrony są po prostu odważne i według mnie (co podkreślam) dają szansę czerpać przyjemność "na największym obszarze" białej używki ;) A cena? Spokojnie: czas leczy ...ceny ;)

CZEKAM NA WASZE GŁOSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

No jak Baba (nie obrażając kobiet)

Gdyby Metrony miały zastąpić slalomki to Atomik przestałby je produkować. To ma być narta uniwersalna. I taka właśnie jest bez względu gdzie pojedziesz spisuje się bardzo dobrze. We wszystkich testach uzyskała najwyższe noty. Opinie jakie sam zebrałem też są bardzo pozytywne.

Pewno, że najlepszym rozwiązanie jest mieć kilka par nart na każde warunki. Tylko kogo na to stać i ktoby jeździł z kilkoma parami na stok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Wcale nie twierdze ze cos takiego jak metron jest niepotrzebne-zawsze dobrze miec mozliwosc wyboru. Mnie po prostu ta koncepcja nie porwala.

Wole miec tez dwie pary nart-powinny wystarczyc na 2 razy dluzej niz metron, a wcale te 2 pary razem nie musza byc dwa razy od metrona drozsze, zeby dac ta same frajde z jazdy.

Pozdrawiam

Ps.

Nie widzialem, ze metrony mozna tylko chwalic.W oryginalnym mailu byla prosba o opinie, nie o opinie pozytywna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Po pierwsze. Dwie pary na pewno będą tańsze niż metron x2.(nie trzeba kupować nowych w przeciwieństwie do Metrona). Po drugie, jak ktoś już zauważył ciężko się jeździ z parą nart na plecach, a sytuacja kiedy można zabrać ze sobą dwie pary nart na stok zdaża się bardzo żadko (lub jak już weźmiesz to niema dzie ich bezpiecznie zostawić).

Chwalenie metrona na początku sezonu też mi sie nie podoba, bo mogą się ujawnić jakieś wady. A co od testów (o których pisał JC) to podchodziłbym do tego ostrożnie (firmy mają swoje sposoby zeby narta dostała "odpowiednie" noty).

Tak czy inaczej bardzo się ciesze, że producenci produkują coś nowego (o ile jest to nowa jakość a nie chwyt marketingowy). Jeśli będzie w przyszłości więcej pozytywnych opini to zaczę się zastanawiać nad tą nartką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

OK. Rozmawiamy o koncepcji, nie o narcie - tę zweryfikuje czas i narciarze - na razie jest za świeża, a wyniki testów faktycznie bywają lekko "sterowane". A tak przy okazji - na Allegro pojawiły się dziwnie tanie Vollanty i to z kolekcji 04/05 - ktoś może wie, co z tymi dechami jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Wszystko jest z nimi tak, poza jednym ,że nie są to narty na sezon 04/05 , faceci bezczelnie oszukują .Są to narty z ubiegłego sezonu , można je dostać w podobnej cenie w Makro i innych sklepach . Wejdź na stronkę Volanta to zobaczysz jak wygląda tegosezonowa kolekcja .

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Co do opinii i wyników testów. Miałem okazję jeździć na Metronach i rozmawiać z osobami (jeździły na Metronach), które na nartach jeżdżą na najwyzszym poziomie - Klammer, Mayer i kilka innych to ich zdanie przytaczam.

Druga sprawa. Nie twierdzę, że Metron będzie najlepszy zawsze i wszędzie, ale jest nartą, która jak żadna dotąd zasługuje na miano uniwersalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Co do opinii i wyników testów. Miałem okazję jeździć na Metronach i rozmawiać z osobami (jeździły na Metronach), które na nartach jeżdżą na najwyzszym poziomie - Klammer, Mayer i kilka innych to ich zdanie przytaczam.

Druga sprawa. Nie twierdzę, że Metron będzie najlepszy zawsze i wszędzie, ale jest nartą, która jak żadna dotąd zasługuje na miano uniwersalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - ktoś wreszcie pomyślał

Czyli, jeśli preferujesz przygotowane stoki a fun parki omijasz szerokim łukiem - to masz dylemat GS czy SL, ale jeśli, gdy tylko warunki pozwalają - lubisz pociapciać się w puchu, a nie chcesz rezygnować z dobrej zabawy na stoku - wtedy pozostaje Metron (abstrachujemy od ceny) ...lub posiadanie 3 par (minimum: GS, SL, XC) nart - wtedy Metron jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa grupa Metron - kopia ZAGa

Wedlug mnie Atomic skopiowal narty ZAG, ktore dostaly ISPO Award bodajze z dwda lata temu. Wejdzcie na ich strone sami zoabczycie. Szerokie narty a male promienie. Nie ta technologia, ale chyba nagrody za byle co nie daja?? Poza tym w testach tez pare gwiazdek dostali :)

Moge spraowadzic te narty (nowe i uzywane w dobrej cenie) , ale kurcze sam nie wiem czy nie poczekac lepiej na obnizke Metronow??

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...