Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki kask


artMario

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczja roznica (i to spora) jest w designie - kolorystyka, grafika sa dopasowane do damskich gustow. Oczywiscie mozesz tez kupic kask "meski", w odpowiadajacym Ci kolorze i rozmiarze. Musisz mierzyc i jeszcze raz mierzyć aby czuc sie w min komfortowo. No i oczywiscie musi Ci sie podobac.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No ja idąc za ciosem dzisiaj wylądowałem w BB inters. i oczywiście standart jak cosik się mi spodoba to jest najdroższe: złapałem za takiego co mi wpadł w oko zakładam na lep leży jakby pod nią był robiony, sciągam szukam metki iiiiiii... jest.... 585 zł.

hmm...

w takiej cenie...

ze starej kolekcji...

to może ROSSIGNOL RADICAL 9 ???

:-P

mi sie udało kupić po okazyjnej cenie 8-ke z goglami w zeszłym roku....

a co do kasku...

i oprócz bezpieczeństwa

to

1. nie wieje... - az tak :P

2. ciepło w głowę... - czasami za ciepło :-P ale to na wiosnę lub jak sie ktoś bardzo poci :-P

3. gogle sie mają gdzie trzymać... - nawet jak zjadą do tyłu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie szanowni narciarze:) [bo tak nawiasem to mój pierwszy post tutaj] odkopuję stary temat żeby nie zakładać nowego, bo wbrew temu co piszecie o płci pięknej to ja również zamierzam kupić kask.

I tu pytanie czym się kierować jedne firmy są lepsze inne gorsze, które są godne polecenia? Szczerze mówiąc obecnie najbardziej zastanawiam się nad Rossignol Radical ale tym modelem juniorskim, bo nie ukrywam cena duużo bardziej mi się podoba a rozmiarem mi pasuje i czy on się bardzo różni od modeli dorosłych Radical 8 czy 9?

Będe wdzięczna za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni narciarze:) [bo tak nawiasem to mój pierwszy post tutaj] odkopuję stary temat żeby nie zakładać nowego, bo wbrew temu co piszecie o płci pięknej to ja również zamierzam kupić kask.

I tu pytanie czym się kierować jedne firmy są lepsze inne gorsze, które są godne polecenia? Szczerze mówiąc obecnie najbardziej zastanawiam się nad Rossignol Radical ale tym modelem juniorskim, bo nie ukrywam cena duużo bardziej mi się podoba a rozmiarem mi pasuje i czy on się bardzo różni od modeli dorosłych Radical 8 czy 9?

Będe wdzięczna za odpowiedzi

Łoch ależ archaizm z 2007 odkopałaś.

Tym bardziej trzeba Cię godnie przywitać,bo:kobitka,profil wypełniony i temat wpierw zgłębiony,czyli forum przewertowane.:D

Kask mimo,że na oko się podoba nie musi pasować.

Choć może być tak jak z jedzeniem czegoś zakazanego na diecie.:P

Mówią ,że jak się czegoś bardzo chce to takie coś nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku butów: mierzyć, mierzyć, mierzyć.

I moim skromnym zdaniem mierzyć już w kominiarce.

Co jest fajne w niektorych kaskach (np moim :)): jakiś śmieszny materiał antybakteryjny i anty czy też bezzapachowy. Nawet gdy jest mi gorąco i jeżdżę bez kominiarki to kask nie śmierdzi potem potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :)

po pierwsze primo - powinien pasować i być wygodny. Absolutnie nie powinien w żadnym miejscu uciskać głowy a cała reszta rzecz gustu.

Powodzenia w zakupach.

... kask to nie czapka, jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczenstwa i tak nalezy go traktowac wygoda jest moim zdaniem na drugim miejscu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kask to nie czapka, jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczenstwa i tak nalezy go traktowac wygoda jest moim zdaniem na drugim miejscu :cool:

Ale kask może być jak czapka :

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=97099&postcount=131

:)

I uwaga: wentylacja. Ja sam nie jeżdżę w twardym kasku z uszami bo się w nim gotowałem. Teraz mam bardziej przewiewny a i tak myślę, czy nie nawiercić paru dziurek bo czacha czasem dymi ...

Edytowane przez mysiauek
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oczywiście są lepsze i gorsze firmy, ba nawet zdarza się że te z pozoru lepsze są gorsze, mówiąc gorsze mam na myśli gorzej wykonane jak na swoją cenę.

Handlując kaskami i mając całkiem duży wybór mam porównanie, dla mnie absolutną rewelacją są kaski Giro (szczególnie modele G9 i damski odpowiednik Ember), pasuje prawie każdemu, jest innowacyjne rozwiązany sposób zmniejszenia objętości, sporo otworów wentylacyjnych i niska masa własna, nie najtańszy bo 469 zł, ale teraz w dobie wyprzedaży można kupić nawet 40% taniej zeszłoroczne modele a nie różnią się niczym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - widizałem GIRO, który pasował na głowę, na którą już nic nie pasowało... tylko czapka ;)

Natomiast co do kasków z regulacją - mnie osobiście przeszkadza regulacja i jeszce nie miałem na głowie kasku, w którym regulacja by mnie nie uwierała gdzieś...

Generalnie też jestem przeciwnikiem regulacji, widząc np sposób regulacji w kaskach dla dorosłych Blizzarda (w dziecięcych spoko sam córce kupie regulowany oczywiście) to Giro ma ten system dopracowany zupełnie inaczej bo zmniejsza całą tak jakby objętośc a nie tylko dociska, do tego jest to oprawione materiałem itp. Sam kupiłem g9 mimo że nigdy nie przypuszczałem że nabęde kask z regulacją.

a teraz tak zapytam was koledzy i kolezanki co ile wymieniacie kask?? czy tylko ja jestem taki sknera ze jeżdze 9 lat w jednym i tym samym? ( po 8 latach zmiana malowania) :)

A po co zmienia jak jest dobry ;-) Chyba że wypadkowy to co innego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też jestem przeciwnikiem regulacji, widząc np sposób regulacji w kaskach dla dorosłych Blizzarda (w dziecięcych spoko sam córce kupie regulowany oczywiście) to Giro ma ten system dopracowany zupełnie inaczej bo zmniejsza całą tak jakby objętośc a nie tylko dociska, do tego jest to oprawione materiałem itp. Sam kupiłem g9 mimo że nigdy nie przypuszczałem że nabęde kask z regulacją.

A po co zmienia jak jest dobry ;-) Chyba że wypadkowy to co innego ..

Hmmm na moim było napisane, że bodajże 3 lata i do wyrzucenia ... ale raczej sprzedam na allegro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...