Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Różnica nie tylko w sprzęcie


witek52

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

50/50 to ja sam jeżdże najczęściej w tzw freeskiingu(nie, nie chodzi o freestyle, ale o taką wolną jazde). Jeśli chodzi o tyczki, to w gs dolna jak najbardziej powinna być bardziej obciążona, ale nie można też zapominać o wewnętrzenej narcie. Przez złe jej dociśnięcie można albo przypadkowo zakantować, lub poprostu stracić sterowność. Chyba wiadomo, co dalej by się stało w obydwu przypadkach ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo! Nareszcie zaczęło się to co najbardziej lubię, czyli pasjonująca dyskusja o niczym. Jeśli można to dodam, że obciążam sobie nartki tak jak w danym momencie jest to potrzebne. Poza tym może nie dokładnie czytałem, ale nikt nie pisze o jedynej ważnej rzeczy, czyli pozycji na nartach, no prawie nikt ("Mówiąc bardzo prosto: góra prosta, a nogi pracują", jak napisał "człowiek z Alp")

W zasadzie przegadywanie powinno się skończyć na filmiku z Milerem. Tam widać wszystko, czyli normalną prawidłową jazdę, taką jaką powinien uskuteczniać każdy szanujący się nartownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u bode widac taka jazde ktora kazdy powinienen uskuteczniać ?? No a skoro sie powinna skonczyc to po co piszesz ??

Jedno pytanko: czy Miler na pierwszym filmiku robi coś niezwykłego? Mnie się wydawało, że pokazuje jak każdy szanujący się narciarz jeździć powinien, a tym którzy jeszcze nie doszli do etapu prawidłowej pozycji na nartach daje fajny materiał poglądowy. Mam pewność, że sporo osób z tego forum właśnie tak jeździ. Natomiast, jeśli widzisz tam coś czego nie potrafisz, to... nawet nie chcę pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem nowym na tym forum. Prześledziłem dyskusję jw. Ponieważ jestem amatorem, który chce jeździć idealnie(technicznie), aby: czuć się pewnie i bezpiecznie(strach przed upadkiem), jechać szybko(adrenalina), oszczędzać maksymalnie siły(wiek). Stąd nuanse, dotyczące skrętu mają dla mnie sens. Tym bardziej, że uwielbiam takie trasy jak FIS(Skrzyczne) w Szczyrku. A jak się wylodzi, to widzę braki.

Więc jak to jest ze skrętem(w gigancie) i w slalomie na takiej ściance, jak poniżej Grzebienia na wspomnianym FIS. To co napisał Greg Gurshman na youcanski.com znam na pamięć. Próbuję to wprowadzić w życie. Dla czystej frajdy na podobnych stokach. Nie dla numeru trzystaktóregoś na amatorskich zawodach w Białce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym na tym forum. Prześledziłem dyskusję jw. Ponieważ jestem amatorem, który chce jeździć idealnie(technicznie), aby: czuć się pewnie i bezpiecznie(strach przed upadkiem), jechać szybko(adrenalina), oszczędzać maksymalnie siły(wiek). Stąd nuanse, dotyczące skrętu mają dla mnie sens. Tym bardziej, że uwielbiam takie trasy jak FIS(Skrzyczne) w Szczyrku. A jak się wylodzi, to widzę braki.

Więc jak to jest ze skrętem(w gigancie) i w slalomie na takiej ściance, jak poniżej Grzebienia na wspomnianym FIS. To co napisał Greg Gurshman na youcanski.com znam na pamięć. Próbuję to wprowadzić w życie. Dla czystej frajdy na podobnych stokach. Nie dla numeru trzystaktóregoś na amatorskich zawodach w Białce.

Przeczytałem i jestem pod wrażeniem! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mnie to irytowac...

Jedno pytanko: czy Miler na pierwszym filmiku robi coś niezwykłego? Mnie się wydawało, że pokazuje jak każdy szanujący się narciarz jeździć powinien, a tym którzy jeszcze nie doszli do etapu prawidłowej pozycji na nartach daje fajny materiał poglądowy. Mam pewność, że sporo osób z tego forum właśnie tak jeździ. Natomiast, jeśli widzisz tam coś czego nie potrafisz, to... nawet nie chcę pomyśleć.

żeby było jasne o ten post mi chodzi bo... jak chcesz to możemy sie umówic gdzies na narty zobaczymy czy ty to potrafisz ?? a druga sprawa: zauważ co ja pisałem o tych filmach i o bodym że to raczej wzorzec nie jest do naśladowania, no i skoro mowa o zawodach i zawodnikach to ukonczyłes jakies jak taki "mocny" jestes ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...