Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nart


Maria9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od 3 lat...dopiero...zaczynam swoją przygodę z nartami. Odkrywam czar tego sporu i zaczynam się nim fascynować. Narty na których zjeżdżałam były pożyczone. W tym roku planuję zakup nart. Chcę mieć w końcu swoje!!!

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc wybrać narty odpowiednie dla mnie.

Jestem początkującą narciarką, chciałabym narty do spokojnego zjazdy. Kiedy wchodzę na strony sklepów gubię się w parametrach. Boję się, że wybiorę złe.

Proszę pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Podpowiem Tobie tak dla orientacji, że jeśli gdzieś koło Ciebie jest w pobliżu Makro, Cash & Carry to właśnie tam w ofercie handlowej znajdziesz w większości, właśnie narty tzw. rekreacyjne.

Nie namawiam do zakupu tam ale przynajmniej do zorientowania się o jakie modele chodzi. Może mniej niż więcej ... ale zawsze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Mario !!!

sorki dopiero teraz spojrzałem w Twój profil.

Nie wiem czy w pobliżu jest właśnie MC&C (raczej nie) więc moje dywagacje trochę kulą w płot :rolleyes: ale jesli szukasz coś dla siebie to polecam stronki właśnie skionline.pl i tam w zakładce sprzętowej poświęconej nartkom wejdź na jakąkolwiek markę i tak mniej więcej wybierz 3-4 grupę nart od góry (z reguły allmountain) i tam z kolei coś ze środka i w dół (choć samego dołu bym nie polecał).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam kolejna Panią na naszym forum!

Myślę, że powinnaś dobrać sobie coś dla siebie z grupy nart specjalnie dla kobiet. Będą to narty przyjazne jeździ rekreacyjnej i miłe dla oka!

Jak będziesz miał coś upatrzone odpisz markę i model, to postaramy się doradzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mario!!

popatrz na to, napewno potrzebujesz narty z tej grupu właśnie:http://www.skionline.pl/austria-skitest/index.php?ids=&co=test2007&sezon=07/08&kategoria_testu=Allround%20kobiety

A ja np. żonie zamieżam kupić takie:http://www.skionline.pl/austria-skitest/index.php?ids=&co=test2007&id_testu=434

...jak będzie grzeczna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

:) miałam nadzieję, że kiedy tu zajrzę rano to znajdę jakieś cudowne rady od facetów, którzy się na tym znają. Mogę pogadać o sztuce ale o nartach wiem bardzo mało. Przerażają mnie te nazwy i zupełnie się w tym gubię. :(

To mają być narty nie do szaleństwa na stoku. Dwa lata temu miałam wypadek samochodowy. Auto rozbiłam a ja wyszłam cało...został jednak strach przed uderzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...został jednak strach przed uderzeniem

Z tym się musisz liczyć jednak jest to sport obarczony wysokim ryzykiem i Ty możesz stać na stoku, albo spacerkowo po nim zjeżdżac, a ktoś na ciebie najedzie, pewnych sytuacji nie da się przewidzieć a co za tym idzie uniknąć.

Bezpieczny sport squasch: mój znajomy miał poważny wypadek kilka dni temu od tygodnia jest w szpitalu- a niby to bezpieczny sport.

Tagże nawet najlepsze narty Cię nie są w stanie zabezpieczyć!!

Robalek:

Sprzęt dla wymagających amatorek białego szaleństwa

.....co ja Ci mam napisać...no...co::P;)

lepiej mnie nie prowokuj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisał nasz guru Pan Jacek może Pani wybrać jakąś nartę z przeznaczoną specjalnie dla kobiet (każda firma takowe posiada w swojej kolekcji)np firma SALOMON z lini JEWEL lub BLIZZARD linia Passion. Jesli zwróci się Pani w dobrym sklepie sportowym do kierownika działu narty powinien doradzic coś konkretnego.

życzę trafnego zakupu , pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Co do Makro

To nie zawsze tam jest taniej niż w specjalistycznych sklepach.

Są na Allegro oferty sklepów narciarskich (jeden jest nawet dystrybutorem bodaj marki "F" z którą zawzięcie i polemicznie na innym forum walczy narta "A") i tam ceny bywało widziałem niższe niż w marketach.

Pisząc wcześniej o MC&C miałem na myśli głównie to że są tam narty dla początkujących i że można je sobie dokładnie obejrzeć.

Tak jak Jacek pisał wcześniej, wybierzesz model (albo kilka) to doradzi.

Co do wypadków to z kolei tu racja ze Sławkiem. Sport jest dość kontuzjogenny i nie zawsze spowodowane to jest brakiem przygotowania własnego czy umiejętności a szeregiem zdarzeń związanych z innymi narciarzami.

O pechu raczej wole nie wspominać bo i samochód na stoku narciarskim też się niestety zjawił.

Ale myślę tak jak Figo, limit pecha się już wyczerpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąp lepiej do porządnego sklepu ze sprzętem.Tam powinnaś spotkać sprzedawcę który wie o czym mówi.Powinien Ci rzetelnie doradzić,nie kupuj od razu,ale dla lepszego zorientowania wybierz się np. do Makro.

Tam jednak będziesz bardziej zdana na siebie.

No i zawsze masz podporę w forum ,tutaj jest wielu fachowców którzy doradzą oczywiście będzie to zależne jak wiele bardzo konkretnych informacji otrzymają od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalku

Nie wiesz jak się cieszyłam, kiedy po wypadku założyłam narty i udało mi się przezwyciężyć strach. Nie tak do końca oczywiście. Ten spor zaczyna mnie fascynować. Wiem...wiem, po 40 to troszkę późno, ale i tak mam dużo radochy. Wiem że nigdy nie będę prawdziwą narciarką ale...:) bardzo się cieszę, że zjeżdżam. Moje fajne miejsce do Donavaly w Słowacji.

Wybieramy się do Makro. Popatrzę sobie. Jeszcze nie kupię ale coś tam wypatrzę i dam znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak się cieszyłam, kiedy po wypadku założyłam narty i udało mi się przezwyciężyć strach. Nie tak do końca oczywiście. :)

Słuchaj ja urwałem sobie rękę i to na nartach! I co ...?

Było tak: w marcową sobotę ok. 13-tej urwałem, o 18. leżałem na stole operacyjnym, a w sobotę (po tygodniu) siedziałem w aucie i jechałem na Worldskitest do Austrii! Oczywiście nie jeździłem, ale ... lewą ręką zrobiłem duuuużo wspaniałych zdjęć :)

Na nartach pierwszy raz stanąłem w trakcie Polskich Dni w lipcu. Było trochę obaw do ... pierwszego upadku, Wstałem ... ręka była na swoim miejscu, to stwierdziłem, że jest OK i zapomniałem o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 3 lata temu na Kubińskiejcholi wybiłem sobie bark i w dzień wsumie to mi nic nie było a jak się położyłem to po 20-30 min. tak zaczynało nap.... bul straszny nie zaśniesz. U ortopedy w gabinecie usłyszałem:"proszę pana pan się nabawił mikroniestabilnośći barku i to jest poważna sprawa":eek:

A 2 lata temu na zakończeniu sezonu(06) na Pilsku odpieła się mi narta a moje kolano z wielki impetem wpadło na wiązanie i zrobiło się wielkie jak arbuz, oczywiście jeszcze brałem udział w zawodach, a potem to myślałem że tym krzesłem(naszczęście jeszcze działało)na dół nie dojadę:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...mówię zupełnie poważnie..robi na mnie to duże wrażenie,bo ja takich poważnych wypadków na stoku nie miałem(czego nigdy nie można wykluczyć)....i w sumie pozbierać się po takich poważnych kontuzjach to WIELKI CHATR DUCHA!!!....a może jeszcze większa MIŁOŚĆ DO NART:)

P.S...za dużo tych "poważnie"...ale słowa uznania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...