Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Atomic B70 - pytanie i prośba o radę


Alex_Gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie;-)

mam pytanie i prośbę o poradę - zastanawiam się nad zakupem butów Atomic B70 (model 2006/07) - czy ktoś z Was może posiada taki model? jakie macie opinie o tych butach?

Czytałem wiele o butach Atomica ale przeważnie raczej mało jest przychylnych komentarzy. Ja miałem okazje poprzebywać "na sucho" w tych butach jakiś czas i moje odczucia są OK.

Ale zastanawiam się wciąż pomiędzy zakupem Atomica B70 a Salomona X wave H7.

Może ktoś z Was mógłby siępodzielić swoimi doświadczeniami apropo tych butów?

Pozdrawiam serdecznie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B 10 Gold z sezonu 05/06 i nie specjalnie jestem zadowolony. Co mogę o niech powiedzieć ... stoją, a jeżdżę w butach innej firmy.

Ważna sprawa!!!

Jak kupisz te buty to pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to wykręcić śruby i wkręcić je z powrotem, ale dodając kropelkę lakieru do paznokci lub kleju!

Wykręcające sie śruby to taka przypadłość butów Atomica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o buty narciarskie, to ilu użytkowników - tyle opinii, a co gorsza będą one bardzo zróżnicowane i nie sposób z tego wyciągnąć jakichkolwiek wniosków poza tym że to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednego będzie super wygodne dla drugiego może okazać się katorgą!! Dość obszerną odpowiedź na pytanie o dobór butów dostałeś jeszcze na starym forum, kiedy zadałeś to pytanie, więc nie będę się powtarzał.

Jeżeli natomiast chodzi o moją opinię to powiem tak. Nie wiem jak sobie aktualnie radzisz z jazdą ale do tych nart to osobiście kupiłbym sobie trochę twardsze buty 80-90. Jeżeli chodzi o markę to Twój wybór, musisz mierzyć, mierzyć i mierzyć bo ty będziesz w nich jeździł.

Miałem kiedyś buty Atomica flex 70 i owszem były wygodne i na początku dobrze trzymały nogę. Jako że ja mam dość wąską stopę to po 1,5 sezonu okazało się że były już w moim odczuciu trochę ciapkowate i nie trzymały już stopy tak jak powinny. W tym czasie też zmienił się mój sposób jazdy na bardziej agresywny stąd odczucie ciapkowatości wcale nie musiało wynikać właśnie z tego że z butem było coś nie tak...

W Salomonach natomiast nigdy nie jeździłem, bo osobiście na przymiarce w sklepie mi nie podpasowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychylam sie do sugestii SKIer'a, szczegolnie ze widząc twój profil i narty jakie masz sx10 lub b5 wnioskuje ze jeździśz znacznie lepiej niż początkujacy.

ja od dwóch sezonow jezdze w atomach m90. twarde , trzymają dobrze a jednoczesnie są w miare komfortowe nie narzekam po całym dniu jazdy.

jedyny problem to fakt iz w marzne bardziej niz w poprzednich - tlumacze to sobie wąska stopą samego buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki...dzięki... dzięki...;-))

DZięki, dzięki, dzięki...;-)

wiedziałem że można na Was liczyć i rzeczywiście SKIer masz racje, już jakiś czas temu ( w maju ) zadawałem pytanie o buty ale wtedy temat troszkę sobie odpuściłem bo nadeszło lato a i jakoś inne sprawy umysł mój zaprzątneły;-)))

Wyciągnałem natomiast z tamtych wskazówek bardzo dużo wniosków, teraz juz wiem np ze nie ma co sie sugerować marką, modelem czy poleceniami innych ale poprostu założyć buty i w nich "troszkę" pobyć.

Tak jak wspomniałem, ostatnio miałem okazje "pobyć na sucho" dłuższy czas w butach Atomic B70 i Salomon Xwave H7. I szczerze mówiąc wbrew temu co bardzo często czytam na tym forum o wiele lepsze wrażenia mam po Atomach.

Dlatego chciałem jeszcze dodatkowo podyskutować i poznać opinie innych;-)

Co do moich nart (SX10b5) to rzeczywiście wszelkie sugestie skłaniają się ku flexowi na poziomie ok 80-90, a nawet niektórzy twierdzą że 100.

Ale ja w większości jeżdze jednak rekreacyjnie, dla przyjemności ( z paroma wyjątkami kiedy podnosi mi się adrenalina :D ) i n ie wiem czy np flex 90 nie będzie za duży?? co o tym sądzicie?

Poza tym słyszałem też że ponoć flex flexowi nierówny;-) tzn że np flex 70 salomona nie koniecznie musi być taki sam jak flex 70 np Lange.... Powiecie coś więcej o tym??;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...