Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rohace - Spalena


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam. Jeżdżę tam co 2 tygodnie z "Antałkiem" również w ten czwartek, i 0 kolejek, najdłużej stałem chyba 4 minuty bo krzesło coś się popsuło;) . Zresztą ta stacja to chyba jedna z najmniej uczęszczanych a dodatkowo blisko granicy.

PS: No tylko jakby jeszcze na górze walnęli jakąś większą ( niż teraz) budę z jedzeniem i piciem to by było w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

rozbudowa osrodka

Słowacja zaliczona. Świetne warunki. Polecam tą górkę. ZERO kolejek. Nigdy i nigdzie nie wyjeździłem się tak w weekend. Noclegi 25 zł w b.dobrych warunkach. Stacja będzie się rozwijać. Już została podjęta decyzja o rozbudowie ośrodka o krzesełkko na szczyt Salatin 2050 m!!

Znam te okolice jak własną kieszeń, na spalenej jeździłem wielokrotnie. Ostatnio byłem tam początkiem stycznia. Skąd masz info o nowej sedlaczce na salatin? i kiedy bedą to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy macie jakiś namiar na nocleg w pobliżu zverovka/spalena? Próbowałem dzisiaj zarezerwować miejsce w hotelu Tatrawest, ale niestety nie ma już miejsc na ten weekend :( Przejżałem kilka prywatnych kwater, na zdjęciach nawet spoko ale wiecie jak to jest... Gdyby ktoś miał jakieś sprawdzone miejscówki byłbym wdzięczny za info :)

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie martw Figo :)

w sobotę oczywiście harenda!!!

dopiero wieczorkiem chciałem pojechać na słowację, znaleźć jakąś metę i od rana sobie pośmigać na rohacach.

Chcę tylko coś wcześniej zarezerwować żeby potem po nocy się nie krzątać z pensjonatu do pensjonatu i szukać jakiegoś spania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu byłam w Zubercu, trafiła się nam bardzo przyjemna kwatera w pensjonacie Anna po drodze na Rohacze - taki mały zielony domek, jadąc pod górę, po prawej stronie, już na końcu Zuberca, niedaleko przed hotelem Tatrawest. Było tam czyściutko, nowiutkie łazienki, sympatycznie, możliwość wyżywienia (pyszne żarełko, w olbrzymich ilościach). Niestety gdzieś wtryniłam wizytówkę, i nie mobgę znaleźć jednoznacznie tego domku w necie - nie ma samodzielnej strony, a zdjęcie pojawia się na stronach z wycieczkami zorganizowanymi, więc obawiam się, że mają pozajmowane. Przez eliminacją doszłam, że jest prawdopodobne, że namiar do nich to: Penzión Anna

Roháčska 498, 027 32 Zuberec

Tel: 00421 43 5395 362

Tel. kom.: 00421 908 253 476, 0908 252 164

Można zadzwonić i spytać, czy to ten mały zielony domek?

Poza tym byłam w chacie Zwerowka: Chata Zverovka

Zverovka 375, 027 32 Zverovka

Tel: 00421 (0) 43 5395 106

Fax: 00421 (0) 43 5395 327

Tel. kom.: 00421 (0) 905 973 201

Jak to w obiekcie typu schronisko, najgorsze, że łazienki wspólne, i oblężone, ale za to jaki punkt!

No, i w hotelu Primula zwykleda się znaleźć miejsce, od pokoi z łazienkami do taniutkich, z łaz. na korytarzu: Hotel Primula

027 32 Zuberec

Tel 00421 (0) 43 5395 001

Fax. 00421 (0) 43 5395 179

Tel. kom.: 00421 (0) 903 554 229

Pozdrawiam

Maria

PS A ja klnę w żywy kamień, bo ani Harenda, ani Rohacze, ani nic - durny uraz kręgosłupa - zwyczajnie z przeforsowania, żaden wypadek. Ech!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS A ja klnę w żywy kamień, bo ani Harenda, ani Rohacze, ani nic - durny uraz kręgosłupa - zwyczajnie z przeforsowania, żaden wypadek. Ech!

Mnie wczoraj nastawiali krąg w odcinku szyjnym :)

I jeden mięsień mam coś nie bardzo i chyba teraz to już go tylko szpilką potraktują.

Ale w moim przypadku to nic aż tak poważnego. Chociaż ortopeda zaleca lekką rehabilitację.

O nartach jeszcze mu nie mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj nastawiali krąg w odcinku szyjnym :)

I jeden mięsień mam coś nie bardzo i chyba teraz to już go tylko szpilką potraktują.

Ale w moim przypadku to nic aż tak poważnego. Chociaż ortopeda zaleca lekką rehabilitację.

O nartach jeszcze mu nie mówiłem.

Współczuję, nastawianie kręgu i "nic poważnego", no, no! Mnie chyba nie trzeba będzie nawet nastawiać - okaże się jak będą zdjęcia (hmm, wolałabym zdjęcia innego typu...). A o nartach powiedziałam, pan doktor pokręcił głową i kazał mi się wstrzymać do marca... No, ale w marcu to dopiero zaczyna się prawdziwa jazda. Trzeba być dobrej myśli:) !

PS Może ktoś wie, co ma być z tym krzesłem na Salatin? Byłoby byczo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś namiar na nocleg w pobliżu zverovka/spalena? Próbowałem dzisiaj zarezerwować miejsce w hotelu Tatrawest, ale niestety nie ma już miejsc na ten weekend :( Przejżałem kilka prywatnych kwater, na zdjęciach nawet spoko ale wiecie jak to jest... Gdyby ktoś miał jakieś sprawdzone miejscówki byłbym wdzięczny za info :)

Pozdrawiam

Michał

czeee..

ja byłem w styczniu tu:

http://www.rohace.sk/objektpl.php3?nazov=SP014

nie ma łazienek w pokojach, ale czysciutko, sympatycznie, wyposażona full wypas kuchnia. Do najlepszej restauracji w Zubercu 300m. Polecam jako wersje eko, ja płaciłęm 250SK za os/noc.

mozesz jeszcze też spojrzeć na to, podobno jest dobrze, znajomi polecili:

http://www.inter-net.sk/harmata/

-też bez łazienek w pokojach.

ps. no i co z tą sedlaczką na Salatin :)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria

PS A ja klnę w żywy kamień, bo ani Harenda, ani Rohacze, ani nic - durny uraz kręgosłupa - zwyczajnie z przeforsowania, żaden wypadek. Ech!

właśnie 16 lutego na Harendzie otwierają centrum rehabilatacji kręgosłupa

zapraszamy:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te okolice jak własną kieszeń, na spalenej jeździłem wielokrotnie. Ostatnio byłem tam początkiem stycznia. Skąd masz info o nowej sedlaczce na salatin? i kiedy bedą to robić?

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Wiem, że info trochę spóźnione, ale zawsze... Informację takie moż znależć na necie np:

http://www.novinyorava.sk/?act=show&c_id=7787

Informację potwierdził mi rónież facecik u którego spaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Wiem, że info trochę spóźnione, ale zawsze... Informację takie moż znależć na necie np:

http://www.novinyorava.sk/?act=show&c_id=7787

Informację potwierdził mi rónież facecik u którego spaliśmy.

dzieki za link,

cóż... z tego co zrozumiałem ten tekst to decyzja nie zapadła, jest pomysł ale oczywiscie ochrona przyrody.. itd.. rozważają wybudowanie nowej kolejki i trasy z Salitina ale jest wiele wątpliwosci. Z tekstu wynika jedynie ze została podjęta decyzja o wybudowanu jakiegoś nowego krzesełka na już istniejącej trasie oraz rozbudowie parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, a powiedzcie proszę troszkę więcej o tej Zverovce? Czy dobrze widzę na ich stronce, że tam wyciągi wyłącznie orczykowe lub talerzykowe? Szukam fajnego miejsca na weekend w Słowacji ino blisko granicy bo mam i tak daleko do gór! Dla miłośników Harendy, byłam, jeździłam, świetna górka no ale ile można zjeżdżać jedną trasą góra-dół, góra-dół? Velka Raca też zaliczona ale jakoś nie najfajniej mi tam się jeździło bo akurat dużo ludzi było i fatalnie oblodzone stoki.

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, a powiedzcie proszę troszkę więcej o tej Zverovce? Czy dobrze widzę na ich stronce, że tam wyciągi wyłącznie orczykowe lub talerzykowe? Szukam fajnego miejsca na weekend w Słowacji ino blisko granicy bo mam i tak daleko do gór! Dla miłośników Harendy, byłam, jeździłam, świetna górka no ale ile można zjeżdżać jedną trasą góra-dół, góra-dół? Velka Raca też zaliczona ale jakoś nie najfajniej mi tam się jeździło bo akurat dużo ludzi było i fatalnie oblodzone stoki.

Pozdrawiam,

Ewa

Cóż.. Ośrodek jest nie za wielki, 3 talerzyki (pamietające czasy sekretarza Husaka - tatrapoma) z czego jeden własciwie to taka ośla łaczka jeden łacznikowy i jeden wyżej zlokalizowany na którym można troche pojeździć. Jest też stosunkowo nowe krzesełko 4osobowe, dość długie ale koszmarnie powolne, można zdechnąć z nudów. Do jeżdzenia nadaje sie jedna czerwona trasa oraz biegnąca po sądziedzku, łagodniej - niebieska. Czerwona jest urozmaicona i całkiem ciekawa, problem w tym że aby na niej pojeździć po całej długosci to trzeba niestety korzystać z tego ślamazarnego krzesełka. Jest też odcinek czarny ale jest dość makabryczny;) nigdy go nie przygotowują, totalny żywioł. Poogladaj sobie mapke to sie zorientujesz http://www.holidayinfo.sk/img.cgi?image=2058.

Zaletami ośrodka sa:

połozenie - piekne widoki na tatry zachodnie,

wysokość i północny stok - warunki sniegowe dobrze sie trzymają

..i w ogóle to miło tam jest :) wypasu nie ma, ale sympatycznie, ja tam lubie jeździć bardziej z sentymentu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie 16 lutego na Harendzie otwierają centrum rehabilatacji kręgosłupa

zapraszamy:D:D

16 lutego to raczej jeszcze nie za bardzo, ale i tak nieźle - pół dnia mogę już łazić po domu bez poważniejszej awarii;) . Może jeszcze się załapię na ten śnieżek, co właśnie pada, jako żywa reklama przemysłu farmaceutycznego:D

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartowałem na Rohacach-Spalena całą niedzielę. Pogoda była wymarzona :) słoneczko, bezchmurne niebo, mrozik ok -5'C, piękne widoczki. Warunki na stoku całkiem dobre, wyratrakowane trasy, śnieg zmrożony, jedynie miejscami troszkę lodu i na ostatniej ściance po 13-tej było już troche muld i trzeba było bardzo uważać na innych narciarzy bo robiło się tam baaardzo wąskie gardło. Kolejki do wyciągów? Max 3 minutki do krzesełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...