Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Skrot Czarna Gora - Sienna

Bylem i 3,5 godz pojezdzilem, na tyle ostro na ile sie dalo.

Ciesze sie ze jezdzilem wogole, ale powiem szczerze - NIE POLECAM !

Nawet nie chce mi sie rozwijac szczegolow, w kazdym razie ich ocene na www warunkow narciarskich jako "dobre" mozna wlozyc miedzy bajki.

Choc gadalem z ludzmi i byli tacy ktorym sie podobalo, ale mowili ze jezdza rekraacyjno-turystycznie i centralna Polska.

Dnia tego wspominal nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Nosal, duło, deszcz walił, ale mimo wszystko rano doskonałe warunki, przed południem, oczywiście, zaczęła się robić breja. To, co pada, ma jednak szansę zamienić się w śnieg... Na stronie Topr-u stopień zagrożenia lawinowego poszedł z 1 na 2, znaczy, na górze przysypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót zimy

Zima nie ustępuje. Mimo że na razie w Zakopanem mamy wiosnę, meteorolodzy zapowiadają powrót zimy na święta.

Na razie w Zakopanem śnieg zniknął z ulic i stoków. Od wtorku meteorolodzy zapowiadają jednak codziennie opady białego puchu. Nocą chwytać będzie solidny mróz, nawet do sześciu stopni poniżej zera.

W Tatrach cały czas trzyma za to solidna zima. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Grubość pokrywy śniegu sięga nawet półtora metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka

Byłem w weekend na Długiej Polanie w New Targu i w Białce: Na Długiej stok przygotowany, twardy i z jednym,dwoma narciarzami na stoku - także warunki cały czas b.dobre. O 14 przeniosłem się na Kotelnicę, mokry, ciężki śnieg, warunki do jazdy nieciekawe. Generalnie jak się ktoś tam wybiera to śniegu jeszcze wystarczy ( tym bardziej, że jak pisze Bończa ma się ochłodzić ) no a jazda do 12 powinna być super.

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ryba5 - chyba widziałem Cię na gigancie w New Targu - ja potem pojechałem do Jurgowa (w sobotę) i warunki były bardzo przyzwoite i zero luda.

Białkę mijałem i widziałem "czerń" na stoku.

No co Ty ?

Może jeszcze startowałeś ?

No to szkoda, że nie przybiliśmy 5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jakie są obecne warunki na stacji Małe Ciche lub Kluszkowce? Zależy mi na opinii bezpośrednio od kogoś kto tam właśnie jest lub bedzie, bo na samych stacjach oczywiście podają że dużo śniegu i ludzie jeżdżą, co może nie do końca okazać się prawdą.

Mam zamiar wyskoczyć na narty na czwartek i piątek przed Świętami a kawałek mam spory do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane i Podhale

Napiszę parę słów o sytuacji śniegowej w Tatrach i na Podhalu, bo pewnie wielu z Was zastanawia się, czy można pojeździć na nartach jeszcze.

Otóż zima powróciła do Zakopanego, leży parę cm świeżego śniegu, temp. w okolicach 0, pochmurno z przejaśnieniami.

Kasprowy jeździ - rano było -13 i 137 cm śniegu. Wszystkie Witowy, MC, Białki, Nosale, Jurgowy, Szymo itp. jeżdżą z nowym zapałem :) , bo im śniegu posypało i warunki są dobre.

W Kluszkowcach też jest dobrze - wczoraj znajomy był tam na zawodach i zapewniał, że szczególnie rano jest fajna jazda.

Jedynym problemem może okazać się wiatr, który czai się gdzieś wyżej i może pokrzyżować jazdę na Kasprowym. Poza tym inne stacje wydają się być nie zagrożone aż do po świetach i oby dalej.

Pozdro!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...