Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszcze, zazdoroszcze. Ja najszybciej weekend kolejny.

Ten jeszcze sie dalo calkiem przyjemie powalczyc - ale z godziny na godzine - patrzac na prognoze tego tygodnia - Sudety plyna w dol, albo sloncem, albo deszczem.

Zima sie chyba konczy w RP definitywnie, pomalu nawet w wyzszych gorkach.

Choc moze jeszcze jakis maly cudzik, moze choc jeszcze jeden weekend na miejscu da rade dociagnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie siedze i sie nudze i mowie,a zobacze co słychac w naszych górkach, i wchodze na kamerki i co widze-w Szklarce spadl snieg:eek:

wiem ze Szklarka to jest nic z Austria czy i nnymi górami - stokami ale to własnie na Puchatku czy Hali Szrenicy stawiałem swoje pierwsze próby jazdy na nartach:)

to takie widze ostatnie podrygi zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy

"Zaatakowałem" dzisiaj Kasprowy - rano w mieście wiatr był słaby, pogoda OK, więc myślę sobie - wczoraj kolejka nie kursowała, bo robili przegląd liny Szwajcarzy i jak to Szwajcarzy uporali się z tematem na czas i dzisiaj wszystko będzie jeździć. Niestety:o , Szwajcarzy chyba najadły się kwaśnicy, popiły gorzałką i dzisiaj nadal kolej nie kursuje; Paru śmiałków pojechało do Kuźnic - chyba chcieli podchodzić do Goryczkowej.

Przy okazji podaję za stroną PKL, że 14 i 15 kwietnia kolej z przyczyn technicznych nie będzie kursować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaatakowałem" dzisiaj Kasprowy - rano w mieście wiatr był słaby, pogoda OK, więc myślę sobie - wczoraj kolejka nie kursowała, bo robili przegląd liny Szwajcarzy i jak to Szwajcarzy uporali się z tematem na czas i dzisiaj wszystko będzie jeździć. Niestety:o , Szwajcarzy chyba najadły się kwaśnicy, popiły gorzałką i dzisiaj nadal kolej nie kursuje; Paru śmiałków pojechało do Kuźnic - chyba chcieli podchodzić do Goryczkowej.

Przy okazji podaję za stroną PKL, że 14 i 15 kwietnia kolej z przyczyn technicznych nie będzie kursować.

14 kwietnia to niestety wymierzone we mnie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he

to trzeba było jechać do naszych braci Słowaków:)

np. wczoraj na Rohaczach były warunki że palce lizać - super słoneczna pogoda ,piękne widoki, śniegu kupa i to zmrożonego !!! (rano oczywiście ) , a na wyciągach garstka narciarzy

dla mnie to był wymarzony koniec ( tak na 95%;) ) sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy nie wyskoczyć na tydzień i pojeździć troche na kasprowym. Czyli mam rozumieć że warunki są ok ? bo wczoraj wieczorem zaglądałem w zakładkę pogoda i widziałem że pada deszcz ? :(

P.S. Jak z kolejkami do wyciągów w godzinach porannych i do popołudnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy nie wyskoczyć na tydzień i pojeździć troche na kasprowym. Czyli mam rozumieć że warunki są ok ? bo wczoraj wieczorem zaglądałem w zakładkę pogoda i widziałem że pada deszcz ? :(

P.S. Jak z kolejkami do wyciągów w godzinach porannych i do popołudnia ?

Oj chopie niepoprawny tok rozumowania. Jak na tydzień to wal w Alpy, to tylko pięć godzin jazdy więcej z miasta Danzig. Karnet w tej samej cenie. A i kwaterę teraz idzie całkiem tanio chycić.

A jak pojedziesz na Kasprowy i będzie ze trzy dni wiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chopie niepoprawny tok rozumowania. Jak na tydzień to wal w Alpy, to tylko pięć godzin jazdy więcej z miasta Danzig. Karnet w tej samej cenie. A i kwaterę teraz idzie całkiem tanio chycić.

A jak pojedziesz na Kasprowy i będzie ze trzy dni wiało?

25.04 jadę do solden a teraz będę miał parę wolnych dni i chciałem jeszcze gdzieś pojeździć ;) To jak jest sens jechać czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że śmiało możesz przyjechać. Rezerwowo, gdyby Kasprowy nie jeździł, pozostają Rohace (choć tam piszą, że ośrodek działa do 13.04.) i Strbske Pleso.

A jak z dojazdem ? Bo nie wiem czy będę chciał tam przemieszczać sie samochodem - % itd. :D W ogóle nie wiem czy pojadę tam samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak będziesz bez auta to możesz zapomnieć o wypadach na słowację, nie jestem w 100% pewien ale nie słyszałem żeby jakieś busy tam kursowały z Zakopca, więc dostać się na Rohace, Strbskie Pleso czy Łomnicę to duży problem bez auta. Zostanie Ci zatem do ujeżdżania tylko Kaspruś....

Twój wybór - albo % :D, albo kierowca :cool: , albo brak możliwości wyboru poza Kasprowym :confused: . Gdybym był na Twoim miejscu i mieszkał tam gdzie mieszkasz raczej pojechałbym prosto do Austri, ale jeżeli już koniecznie chcesz odwiedzić nasze Taterki to jednak samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w Alpy jadę 25.04 samochodem albo samolotem i specjalnie wybrałem Zakopane bo dawno tam nie jeździłem. A samochód chce zostawić bo rzygać mi się chce jak pomyśle o tej drodze z gda do zakopanego :(

Jak pisałem Twój wybór, wystarczy że lekko zacznie wiać, albo będą chmury nisko i nawet na Kasprowym nie pojeździsz!! A zasuwać 700 km tylko po to żeby się po Krupówkach przespacerować? ... bezcenne :D

Tak czy inaczej POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Kasprowym wiatr - wszystko stoi;

natomiast jutro według prognoz mają być opady śniegu i ochłodzenie - tak zazwyczaj jest po halnym - zobaczymy...?

No proszę, a ja wybierałam się tam dziś, nie dotarłam i klęłam - a tymczasem okazuje się, że nie było po co! I jeszcze ochłodzenie, Bończa, wielkie dzięki za regularne raporty! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się przydają :)

Na razie w Z jest 14 na plusie i halny daje w porywach. Ochłodzenie ma się według prognoz pojawić z soboty na niedzielę.

Jeszcze raz dzięki! A w niedzielę kolejka ma nie chodzić i czynna ma być tylko Goryczkowa. Plus - będzie pusto, minus - trochę nudno, lubię głównie zjazd do kotła Gąsienicowego, Goryczkowy ma wykastrowany najfajniejszy kawałek przez tą śmieszną rynnę. No, ale grunt, że będą warunki, i jeszcze zostaje Słowacja, w niedzielę pewnie z wszystkimi narciarzami z Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...