Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Turracher Hohe


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://www.skionline.pl/stacje/?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462 jest ciekawy artykuł o ośrodku narciarskim Turracher Hohe, myślę że to bardzo ciekawa propozycja na wyjazd.

Mam pytanie może ktoś tam był i chciałby coś od siebie dorzucić.

Na przykład widzę że jest tam parę orczyków i czy ośrodek jest tak zorganizowany że można się po nim przemieszczać nie korzystając z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D na pewno można :P

kto Ci każe orczykiem.

nie widziałeś jak na fokach dają goście pod górę:eek:

można jeszcze normalnie "z buta"

a pamiętasz jak to dawnymi laty (bez orczyka) przemieszczaliśmy się:D ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne (bez kijek)

śniega było po pas a my żytem,żytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.skionline.pl/stacje/?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462 jest ciekawy artykuł o ośrodku narciarskim Turracher Hohe, myślę że to bardzo ciekawa propozycja na wyjazd.Mam pytanie może ktoś tam był i chciałby coś od siebie dorzucić.Na przykład widzę że jest tam parę orczyków i czy ośrodek jest tak zorganizowany że można się po nim przemieszczać nie korzystając z nich.
Po co tam sie wybierc juz zima prawie skonczona, zanim dojedziecie do Turracher Höhe zacznie sie juz wypas owiec.Jedzcie lepiej tam wczoraj wrocilem:

CIMG2392.JPG

CIMG2380.JPG

CIMG2392.JPG.55b0236f42d60544d6a20a4f9c926f8d.JPG

CIMG2380.JPG.6d2c29196bd1b9d766a4a6088276f45a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno można

kto Ci każe orczykiem.

nie widziałeś jak na fokach dają goście pod górę

można jeszcze normalnie "z buta"

a pamiętasz jak to dawnymi laty (bez orczyka) przemieszczaliśmy się ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne (bez kijek)

śniega było po pas a my żytem,żytem

oXjPFnAJZbY

:D wy coś macie z tym przemieszczaniem tutaj mamy jak dobrze wam szło na wierchomli to wasze przemieszczanie :D :D:D ale ten filmik powinienen wg mnie oskara dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tam sie wybierc juz zima prawie skonczona, zanim dojedziecie do

Turracher Höhe zacznie sie juz wypas owiec.

Jedzcie lepiej tam wczoraj wrocilem:

Czyli do Oberpinzgau czyli teren narciarski od 1273 do 2005 m.n.p.m

A Turracher Hohe teren narciarski od 1400 do 2200 m.n.p.m.

Także wydaje mi się że w Neukirchen szybciej te owce będą mogli wyprowadzić:)

A po ca tam jechać po to żeby nie męczyć się w takim kurortowym motłochu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kurort to male cacko w porownaniu z sasiadami

na wsch. nastepny teren to Kitzbühel, a na zach to Zillertal Arena

Na zdjeciu widac nie wiecej jak 50 narciarzy i tak tez bylo,

a sceneria typowo wysokogorska.

Porownalem tak przy okazji ze wzgledu na Turracher Höhe.

Ceny tez niskie dla przykladu w sasiednim Krimml placilem za pokoj /prysznic´, toaleta/ sniadanie 19€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Turracher Hohe teren narciarski od 1400 do 2200 m.n.p.m.

Także wydaje mi się że w Neukirchen szybciej te owce będą mogli wyprowadzić:)

SB Z TH to jest tak, że mieścina położona jest na 1763 m i jeździ się albo wyżej albo niżej. To jest miejsce w Karyntii gdzie można pojeździć najdłużej na nartach (nie licząc lodowca).

Nie ma tam tłumów, setek kilometrów tras i soeldenowskiego apres-ski!

Za to jest spokój, świetne trasy, miłe hotele... ale nie każdy to lubi! Do term w BKK jest równe 20 km

Widzisz SB chyba nam jakoś po drodze, bo mnie nie kręcą ośrodki, w których ilość tras i decybeli w barach podaje się w liczbach trzycyfrowych i wyczuwam to u Ciebie (może się mylę).

Co do orczyków to nie jest to tak koszmarnie. Czasami trzeba się gdzieś podciągnąć, ale po za tym to nowoczesne kanapy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Nie ma tam tłumów, setek kilometrów tras i soeldenowskiego apres-ski!

Za to jest spokój, świetne trasy, miłe hotele... ale nie każdy to lubi! Do term w BKK jest równe 20 km

Widzisz SB chyba nam jakoś po drodze, bo mnie nie kręcą ośrodki, w których ilość tras i decybeli w barach podaje się w liczbach trzycyfrowych i wyczuwam to u Ciebie (może się mylę).

Co do orczyków to nie jest to tak koszmarnie. Czasami trzeba się gdzieś podciągnąć, ale po za tym to nowoczesne kanapy!

Na pewno kojarzysz moje polemiki z forum nt. Ischgl gdzie byłem kilka lat temu i raczej się tam nie wybieram - bo właśnie na trasach zagęszczenie białczańskie, jak dla mnie to wolę żeby tych tras było mniej ale żeby były puste co widzę na Waszych zdjęciach.

Napisz jeszcze proszę czy karnet ma poszeżony zasięg czy tylko T. Hohe i o dacie przy galerii zapomniałeś:)

Ps: zawsze myślałem że T.Hohe leży w Styrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz SB chyba nam jakoś po drodze, bo mnie nie kręcą ośrodki, w których ilość tras i decybeli w barach podaje się w liczbach trzycyfrowych i wyczuwam to u Ciebie (może się mylę).

mnie też właśnie coś takiego kręci a nie typowe kurorty i lans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zawiazalo sie kolko milosnikow Turracher Höhe.

Sztucznie stworzony zostal problem kurortow i bedzie uprawiany, ciekawe jak dlugo. Chcialbym sie dowiedziec jaki to kurort stanowi przeciwwage dla TH.

bo jak na razie to nie zostal z nazwy wymieniony.

Z pewnością byś się dowiedział gdybyś skupił się choć trochę na przeczytaniu tego co napisaliśmy i nie sianiu swoich mądrości:(

setek kilometrów tras i soeldenowskiego apres-ski!

Soelden- wiesz gdzie to?: w Otztal w Tyrolu

.......nt. Ischgl gdzie byłem kilka lat temu....

To też w Tyrolu tyle że troszkę dalej w Pazauntal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz agresywny tekst

Jestem na tym forum pare lat, czytam i wiem, ze byles tylko raz i to przed paru laty w Tyrolu, co kilkadziesiat razy juz w swoich postach podkresliles.

Probujesz grac znawce Alp pytajac mnie czy wiem gdzie jest Sölden.

Daj sobie na wstrzymanie, ogranicz agresje i watek wyjdzie na prosta,

a jest ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz agresywny tekst

Jestem na tym forum pare lat, czytam i wiem, ze byles tylko raz i to przed paru laty w Tyrolu, co kilkadziesiat razy juz w swoich postach podkresliles.

Probujesz grac znawce Alp pytajac mnie czy wiem gdzie jest Sölden.

Daj sobie na wstrzymanie, ogranicz agresje i watek wyjdzie na prosta,

a jest ciekawy

Mój tekst agresywny?: wpierw poczytaj siebie, bo właśne zafaftasiłeś ten wątek i on już dzięki Tobie nie wyjdzie na prostą.

Nie masz racji w Alpach nie byłem wcale, a nawet jak bym był to nie mam zamiaru tego Tobie udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczoraj wraz z Witusiem i Figo odwiedziliśmy niewielki kameralny ośrodek położony na styku 2 krajów związkowych Styrii i Karyntii.

Już od momentu gdy pojawił się artykuł na stronie skionline "Turracher Hohe- narty z widokiem na pogodę.." http://www.skionline.pl/stacje/index.php?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462

coś mnie ciągnęło do tego ośrodka chyba przede wszystkim zainspirowała mnie dość ciekawa nazwa tego miejsca i szacunek temu co potrafi to prawidłowo wymówić za I razem:D

Nazwa Turracher Hohe jest dla nas niemal egzotyczna i z tego co dowiedzieliśmy się na miejscu Polak to istota tam nie znana, to dziwne bo ośrodek ten to jeden z bliżej położonych do naszego kraju, a można tam dotrzeć w niecałe 7 godzin, miałem napisać że byle jakim samochodem ale napiszę że Fiatem Punto, to mój pierwszy wyjazd w Alpy gdzie byłem pasażerem a nie kierowcą.

Dojazd:

Orientacyjna odległość od granicy w Cieszynie ok 670 km, Droga bardzo dobra:Cieszyn- Znojmo standardowo, dalej jedziemy do Wiednia w Wiedniu kierunek na Graz za Wiedniem trzeba pilnować zjazdu z autostrady A2 na drogę S6 to bardzo dobra droga czteropasmowa potem przechodzi w S 36, którą to dojeżdżamy do Judenburga i tu już koniec drogi szybkiego ruchu. Następnie już drogami lokalnymi na Murau, za Murau skręcamy z głównej drogi na Turracher Hohe i od tego momentu droga nie mocno ale zaczyna się piąć w górę aby po kilkunastu km. osiągnąć cel: serce terenu narciarskiego w Turracher Hohe.

Miejscowość:

Nie jest jakoś specjalnie urokliwa choć może to być przekłamany obraz ponieważ widziałem ją w warunkach ni to wiosennych ni to zimowych, ale nic tam nie brakuje bary restauracje Inter Sport masa przytulnych hoteli apartamentów i domków wakacyjnych.Wiele z tych obiektów położonych jest w bezpośrednim sąsiedztwie tras narciarskich i wyciągów.

Wyciągi trasy

Infrastruktura wyciągowa to najnowsze zdobycze techniki: krzesła 6 os z tak zwanym wysprzenglnikiem czyli szybkie z podgrzewanymi siedzeniami i zamykanymi osłonami, jedno krzesło 2 os ale też dość szybkie, orczyk sporadycznie.

Jeśli chodzi o trasy to nie są jakoś ekstremalnie szerokie ale wystarczająco szerokie a przede wszystkim są puste i nie będzie na nich tłoku nawet w pełni sezonu bo każde krzesło posiada minimum 2 warianty jak nie 3 warianty tras.

Nachylenie tras jest bardzo dobre i generalnie wszystkie trasy sztuka w sztukę fajne nie ma takiej trasy którą chciało by się omijać szerokim łukiem.

Jest również wspaniała trasa Fis o długości ok 2500 m

Ogólnie ośrodek bardzo polecam i na kawalerskie szybkie wypady jak i dla rodzin z dziećmi na pewno wszyscy będą się tam super bawić:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra jeździ cały ośrodek, a od poniedziałku do 1 maja jeździ tylko jedno krzesło Kornockbahn 6 os 1400 m długości ale na oko to jest 2 razy dłuższe jak 6 w Białce:D

Zdjęcia z naszego wyjazdu:

Moje:http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=654&catid=member&imageuser=4315

Figo:http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=633&catid=member&imageuser=4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra jeździ cały ośrodek, a od poniedziałku do 1 maja jeździ tylko jedno krzesło Kornockbahn 6 os 1400 m długości ale na oko to jest 2 razy dłuższe jak 6 w Białce:D

No szkoda tylko ze przy takich warunkach jeszcze austryjacy zamykaja praktycznie (lub b. powaznie ograniczaja) funkcjinowanie osrodkow, poza lodowcami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda tylko ze przy takich warunkach jeszcze austryjacy zamykaja praktycznie (lub b. powaznie ograniczaja) funkcjinowanie osrodkow, poza lodowcami :(

Po prostu jak byś tam był wczoraj/dzisiaj to byś wiedział dlaczego?: ośrodek co może przewieźć co najmniej 8000 ludzi na godzinę ma na stokach mniej niż 100 narciarzy a może nawet mniej niż 70 i przy takim obłożeniu nie starcza to nawet na pokrycie części kosztów związanych z funkcjonowaniem ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wraz z Witusiem i Figo odwiedziliśmy niewielki kameralny ośrodek położony na styku 2 krajów związkowych Styrii i Karyntii.

Już od momentu gdy pojawił się artykuł na stronie skionline "Turracher Hohe- narty z widokiem na pogodę.." http://www.skionline.pl/stacje/index.php?ids=&co=przeczytaj&id_newsa=1462

coś mnie ciągnęło do tego ośrodka chyba przede wszystkim zainspirowała mnie dość ciekawa nazwa tego miejsca i szacunek temu co potrafi to prawidłowo wymówić za I razem:D

Chyba nas Sławek nie doceniasz.Żeby nie było wątpliwosci wypowiem to drukowanymi. TURRACHER HOHE. No i co zdziwiony?:D

Bardzo przyjemnie czytało się ten opis:) 670km od Cieszyna to w sumie nie tak daleko, można sobie pozwolić na taki weekendowy wyjazd czy szaloną jednodniówke

Jakbyś mógł mi napisać na PW albo tu oficjalnie jak to wyszło z kosztami?

Jedna pani drugiej pani szeptała na mieście,że podobno pewien Fig(o)uralny radny z B-B do spółki z pewnym kwiatowym przedsiębiorcą i s-ka pokryli koszty wyjazdu.Czyli darmocha.Jednym słowem udało sie chłopakom:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...