Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal, czy Soelden (początek kwietnia)?


tomasz_kulfan

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas się wacham, co na początku kwietnia Zillertal z Hintertux-em, czy Soelden ? (wyjazd z kumplami na 4 dni) Obawiam się, że w Zillertal będę miał do dyspozycji jedynie lodowiec, z kolei Soelden ze swoją wysokością jest chyba pewniejszy jeżeli chodzi o warunki śniegowe? W Zillertal na niższych stacjach ogłaszają koniec sezonu na 6 kwietnia. Może lepiej pojechać tam z rodzinką za rok w normalnym okresie, by ze wszystkiego pokorzystać (Penken, Zillertal Arena itd). A może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do Soelden! Śnieg tam bedziesz miał na 100%!! a 11 kwietnia jest tam HANNIBAL Party! Tu sopbie mpożesz o tej "imprezie" poczytać: http://www.oetztal.com/main/DE/SD/WI/Events/top_events/hannibal/index.html

Jak tam byłem 2 tyg temu to były plakaty zapraszające na nartowanie w długi weekend majowy, pozatym jak coś by się stało że na dole nie bedzie sniegu to trasy z lodowcóe są dardzo ciekawe, ale w zasadzie tam wszędzie jest wyskoko więc problemu ze snigiem ni bydzie!;)

Takiej jest moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad Stubaiem jest troszkę bliżej jak do Soelden, a sam teren narciarski jest jednak zdecydowanie większy, a i karnet tańszy w restauracji na górze można również za zupełnie normalną cenę zjeść.

A 2 propozycja to inny kierunek, ale myślę że wart uwagi to Karyntia i jedyny lodowiec w niej Molltaler. Masz tam do dyspozycji ok 50 km tras, choć tam nie byłem to coś czuję po kościach że jest tam bardziej kameralna atmosfera i nie panuje takie mrowisko na stokach jak na Stubaiu- mnie coś tam ciągnie poprostu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Piszą iż skipass obowiązuje pomiędzy 2.12.-6.04., a co po 6.04 ? Zamykają wszystko poza Hintertux-em, czy też wszystko zależy od warunków śniegowych?

Zamykają - i nie ma zmiłuj.

Może Hochzillertal chodzi ze tydzień dłużej, ale najlepsze ośrodki - Zell, Gerlos, Koenigsleiten, Mayrhofen tylko do 6.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć widziałem w Schladming tylko namiastkę takiego widowiska w postaci prób a nie całego spektaklu

i miało to być widowisko na o wiele mniejszą skalę też robiło wrażenie

ale to Solden jest piękne

niemniej z powodu chęci obejrzenia takiego widowiska wcale nie mam zamiaru wbijać się w taki właśnie kurort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jednak Soelden

Dzięki wszystkim za rady, ostatecznie wybrałem Soelden i nie żałuję (właśnie wróciłem dzisiaj w nocy). Warunki extra, śniegu, aż za dużo, jednak trasy świetnie przygotowane. Dodatkowo jeden dzień spędziłem w Obergurgl - Hochgurgl (również ścisły top). Polecam wszystkim po nartach Aqua Done w Lagenfeld, szczególnie sauny. Słyszałem, iż Soelden chcą połączyć z Pitzalem, wówczas inne ośrodki alpejskie zostaną w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,że jak sie patrzy z platformy na Pitztal wydaje sie to logiczne, ale jeżeli to prawda to raczej melodia odległej przyszłosci.Megakosztowna inwestycja choć na pewno opłacalna. autkiem to niesety około 100km no może 80km.Osobiście Pitztalu nigdy nie ujezdżałem,Ale plan na rozpoczęcie przyszłego sezonu jest taki,żeby pierwszego dnia prosto z samochodu uderzyc na Pitztal,nocleg w Soelden(sprawdzony hotel) i nastepne trzy dni tamże. Czemu Soelden?Bo jest tam wypozyczalnia,która ma na stanie komórki,a tak sie jakos składa,ze nie miałem okazji ich ''posmakować''. A nie chce się pózniej przed Abrachamem tłumaczyć,że nie było okazji spróbować:D .A,że nikt z posiadaczy takowych nie stawia sie z nimi ,badz w ogóle na spotkania to lepszego sposobu nie znajduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...