Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PS Arber i PS Kvitfjell


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem wrażenie, że Lanzinger połamał nogę w kilku miejscach. Widok był przerażający.

Takie same straszne wrażenia miałem wcześniej przy upadku wspominianego Scotta Macartney'a. Trochę czasu już od tego minęło - czy ktoś wie co teraz dzieje się ze Scottem? Jakieś rokowania co do jego dalszego udziału w WC (w następnym sezonie, rzecz jasna). Bo upadek był taki, że mogło skończyć się wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że ze Scottem jest ok :)

http://seattletimes.nwsource.com/html/othersports/2004196488_scott23.html

http://sport.wp.pl/kat,1829,title,Macartney-opuscil-szpital,wid,9590789,wiadomosc.html

Co do Lanzingera to trez miałam wrażenie że kolano CAŁKOWICIE puściło a noga od kolana była odwrócona w dokładnie przeciwną stronę niż powinna... ale z tego co piszą to ma połamane kości strzałkową i piszczelową:

http://www.laola1.at/392+M560b89dcabd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brr, masakra :( na szczęście wyglądało gorzej niż się skończyło;

Jesli to że koleś sobie dosłownie mowiąc "urwał" kolano to dla ciebie lepiej niż wyglądało to jesteś ... mega optymistycznie nastawiony na swiat, tenn kolo może już nie jezdzić na nartach... w przypadku Andreasa owszem każdy sie bał że złamał kark itd... ale tutaj każdy dobrze wie że złamał nogę a teraz poinformowano że to kontuzja kolana :( . Jak dla mnie to skończyło się gorzej niż wyglądało a wyglądało okropnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok!

Austriacki alpejczyk Matthias Lanzinger, który uległ groźnemu wypadkowi podczas supergiganta w Kvitfjell, będzie miał amputowaną lewą nogę - powiedział doktor Lars Engebretsen ze szpitala Ullevaal w Oslo.

"Niestety, nie udało nam się przywrócić krwiobiegu w stopie, co sprawia, że jesteśmy na drodze ku amputacji. Operacja powinna nastąpić w ciągu najbliższych 24 godzin" - oświadczył Engebretsen na antenie norweskiego radia NRK.

W niedzielę na trasie olimpijskiej w Kvitfjell 27-letni Lanzinger stracił równowagę po jednym ze skoków, uderzył z całej siły w bramkę, a następnie nieprzytomny ześlizgnął się w dół aż do siatek ochronnych. Narciarz złamał kość piszczelową i doznał wstrząśnienia mózgu.

Tak przy okazji mam nadzieję, że Hujara zastanowi się nad sobą i nad tym co uczynił dopuszczając do takiego ustawienia trasy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stonie Lanzingera w dziale newsów też nie ma słowa o amputacji tylko że generalnie sytuacja jest krytyczna i czeka go operacja (chyba ze nie bardzo po niemiecku rozumiem)...

Z Maierem też trąbili że amputacja będzie na bank a się okazało że nie jest tak źle :) Może i tu media trąbią, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy wobec tego nadzieje ze wszystko bedzie ok, choc jezeli brak jest krazenia, to moze byc "gorzej" nizby kawala kosci brakowalo....

Kawałek kości, porozrywane mięsnie, brak zaczepów wiązadeł, rozerwane naczynia krwionośne tak jakby pocisk przez noge przeleciał.

Jedno co, to pamiętam z filmu o gościu: spiączka farmakologiczna, obnizone cisnienie i operacja w celu przywrócenia krążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.laola1.at/392+M5af4ceb3c67.html

wywiad z lekarzem od Maiera - muszę ze słownikiem do tego usiąść

Śpiączka farmakologiczna to nic niezwykłego - w przypadku poważnych urazów lepiej "uśpić" kogoś na jakiś czas żeby organizm się skupił na "zdrowieniu" a nie na innych czynnościach życiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

No, sprawa nieciekawa, ale zawsze mogłoby być jak z Ulrike Maier albo Regine Cavagnoud.

Dobrze, że żyje, ale i tak mu nie zazdroszczę. MASAKRA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.laola1.at/392+M5af4ceb3c67.html

wywiad z lekarzem od Maiera - muszę ze słownikiem do tego usiąść

Śpiączka farmakologiczna to nic niezwykłego - w przypadku poważnych urazów lepiej "uśpić" kogoś na jakiś czas żeby organizm się skupił na "zdrowieniu" a nie na innych czynnościach życiowych.

No to będziemy wszystko wiedzieli w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Jest przesądzone.

Jak czytałem na tej stronie laola1.at, to "po 4 rano niestety lekarze potwierdzili, że nie ma już żadnych szans na przywrócenie krążenia w nodze zawodnika.

Temat amputacji omówili już z samym Lanzingerem, jego rodziną i dziewczyną".

Tak to mniej więcej brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... to nie są dobre wiadomości :( szkoda Lanziego, zawsze przykro kiedy słyszy się o takich historiach. Dla takiego zawodnika, to przecież dramat!!! Całe życie podporządkowuje się tylko żeby jeździć, trenować.... potem wystarczy chwila..... a czasu się niestety nie cofnie.

Najważniejsze że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mam nadzieję i życzę mu żeby sie szybko z tego pozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając niedzielny supergigant, tylko czekałem aż ktoś wpieprzy tą bramke. No i się doczekałem...

Poza tym pierwszą osoba, która do poszkodowanego podbiegła był chorwacki szkoleniowiec.Co więcej, m.in. Sullivan z siatek musiał wychodzić o własnych siłach, zaplątany w dwa rzędy. Aż dziw bierze, że w tych czasach takie rzeczy mają miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...