Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ochraniacze (żółw)


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

My w redakcji używamy Komperdelli http://www.skionline.pl/sprzet/?ids=&co=newsy&id_newsa=5066

Używamy praktycznie zawsze, czyli nie tylko na tyczkach, ale przede wszystkim w trakcie "normalnej" jazdy.

Żółwie Komperdella mają oprócz swoich ochronny zalet jeszcze inne: są bardzo lekkie i super wygodne, no i ciepło w plecy! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwie Komperdella mają oprócz swoich ochronny zalet jeszcze inne: są bardzo lekkie i super wygodne, no i ciepło w plecy! Polecam!

No właśnie, jak to naprawdę z ciepłotą. Przez ostatnie dwa tygodnie jeżdżenia było mi i bez tego za ciepło. Spotkałem się kiedyś z opinią że dobre żółwie jak Dainese czy Scott są nieźle wentylowane. A jak z Komperdell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to JC używacie tych co są pod linkiem (airshock)?? Tak się właśnie przymierzam do zółwia na przyszły sezon więc tenat w 10:) Te airshocki to są w formie kamizelki, całkiem nieźle to wygląda tylko pisze tam ze narazie nie są dostępne w sklepach. Może ktoś napisze jakieś praktyczne rady przy kupowaniu zółwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za info i artykuł wraz z zdjęciami (reputacji Ci na razie nie mogę dać - system nie pozwala).

Gdzie się za tym obrócić i czy drogie jest?

U nas teraz będzie pewnie ciężko. Może jak wybierzesz się w Alpy to będzie dużo łatwiej. Cena w zależności od modelu ok 80-170 Euro

Tu masz kilka przykładowych cen: http://www.biker-boarder.de/boards-protectors-helmets-c-1001_1010.html?filter_id=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkie modele, ale wyczynowe na pewno, przecież wszyscy zawodowcy w PŚ w nich startują.

Zawodnicy PS nie mają typowych żółwi! Mają specjalnie wkładki, bardzo cienkie, wycięte na kształt żółwia i po za tym, że jest to w miejscu żółwia i także chroni plecy to nie wiele ma to wspólnego ze sklepowym żółwiem!

Gdzieś zrobiłem zdjęcie zawodnika w takim "żółwiu" poszukam ... może znajdę to wstawię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy

Będąc ostatnio na zawodach amatorów na Długiej Polanie, po pierwsze zauważyłem dość dobry poziom ścigantów, po drugie prawie wszyscy w gumach śmigali, a nie byli najmłodsi. Tak więc myśląc o jakiś startach amatorskich dobrze by było w gumę się zaopatrzyć. Wiadomo, że w gumie szybciej i lepiej się jedzie. Sprawdzałem ceny gum Spyder'a - są w okolicach 250-300 euro - to dość drogo. Czy ktoś zna jakieś inne firmy i namiary (może dobre, a tańsze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to naprawdę z ciepłotą. Przez ostatnie dwa tygodnie jeżdżenia było mi i bez tego za ciepło. Spotkałem się kiedyś z opinią że dobre żółwie jak Dainese czy Scott są nieźle wentylowane. A jak z Komperdell?

dainese jest zrobiony na "siatce" jego wentylacja jest bdb bo wkońcu do rowerowego downhillu został stworzony, ja polecam dainese, ale jak JC mowi że KOMP...jest taki dobry to dainese rośnie konkurent:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Komperdellu po założeniu zapominasz! Nie ma problemu ani z chodzenie, siadaniem, schylaniem się!

Powiem wiecej, jak go sniagniesz to sie czujesz nieswojo, jak w nie zapietych pasach w samochodzie :)

No to życzę przyjemnego szukania

Nie ma nigdzie Komperdella w Polsce (no prawie nigdzie). Bo dystrybutor do bani

No coz - moglbym polecic jednego znanego i i chyba lubianego goscia z forum, moze by pomogl - ja mam dzieki niemu taki ze przy obrazku Jacka wyglada jak Mona Lisa przy krowim placu ;);), no ale on za duzo sie polecal, reklamowal i chcial cos pomocnie sprzedac wiec lepiej sie nie odzywac:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale on jedynie jak co, to kupi na ebayu, ale akurat jeden znany nam gosc w Niemczech sprzedaje, wiec moze poprosic tego jegomoscia z forum, moze cos sie da zalatwic ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio na zawodach amatorów na Długiej Polanie, po pierwsze zauważyłem dość dobry poziom ścigantów, po drugie prawie wszyscy w gumach śmigali, a nie byli najmłodsi. Tak więc myśląc o jakiś startach amatorskich dobrze by było w gumę się zaopatrzyć. Wiadomo, że w gumie szybciej i lepiej się jedzie. Sprawdzałem ceny gum Spyder'a - są w okolicach 250-300 euro - to dość drogo. Czy ktoś zna jakieś inne firmy i namiary (może dobre, a tańsze)?

Sprawdź Beyond X (adresu nie pamiętam, google pomogą) i Energiapura (na allegro jakiś typ sprzedaje chyba). Koleżanki sobie chwalą, a po kieszeni też nie daje tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem jak już gdzieś pisałem wyrosłem i już nie zamierzam używać owszem bezpieczny ale wg mnie za drogi przynajmniej modele które mi odpowiadają, mój (dainese) mieścił sie pod gumolca bezproblemowo a wentylacja na 5 :)

Będąc ostatnio na zawodach amatorów na Długiej Polanie, po pierwsze zauważyłem dość dobry poziom ścigantów, po drugie prawie wszyscy w gumach śmigali, a nie byli najmłodsi. Tak więc myśląc o jakiś startach amatorskich dobrze by było w gumę się zaopatrzyć. Wiadomo, że w gumie szybciej i lepiej się jedzie. Sprawdzałem ceny gum Spyder'a - są w okolicach 250-300 euro - to dość drogo. Czy ktoś zna jakieś inne firmy i namiary (może dobre, a tańsze)?

Ale zależy ile mniej chcesz wydać ?? Ja mam Schneidera ocena 5+ wszystko super ładne i dobrze wykonane gumy robi jeszcze AnziBesson - baardzo cieżko dostać i sportful tutaj jest chyba najprosciej jednak ceny dość wysokie, okej gumy robi też polski? Beyondx, no i włoska Energiapura do której jakoś nie moge sie przekonać w każdym bądz :)

Kupić gume - żaden problem, kupić ciuchy na nią duuuużo większy! :D

Przeczytaj PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...