Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Świeradów Zdrój - gondola


Gość bobic

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Świeradowa pojawił się fotoreprtarz z inauguracji sezonu 03.01

Póki w Świeradowie, nie przybędzie ze 3 trasy więcej, weekendy bądą wyglądać tak zawsze:eek: Nie sądziłem, że trasa będzie, aż tak wąskim gardłem, to pewnie dlatego, że jest stroma na początku, jak by było odwrotnie, pewnie nie było by takiego kotła na górnym odcinku. Ale i tak szacunek dla wytrwałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki w Świeradowie, nie przybędzie ze 3 trasy więcej, weekendy bądą wyglądać tak zawsze:eek: Nie sądziłem, że trasa będzie, aż tak wąskim gardłem, to pewnie dlatego, że jest stroma na początku, jak by było odwrotnie, pewnie nie było by takiego kotła na górnym odcinku. Ale i tak szacunek dla wytrwałych.

Uwagi ogólnie trafne, z tym że trzeba pamiętać, że gondola nie jest jedynym stokiem w Świeradowie

http://www.swieradowzdroj.pl/index.php?p=komunikat_narciarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Byłem dzisiaj w Szpindlu. Pytałem Czechów. Mówili że nie zabierają. Wyglądali na uczciwych. Wierzę im.

Nie rozpędzaj się z ta wiarą......., oni teraz ciągle nabakani przeciez chodzą :D;)

Ja bylem w sobote przetestowac z rodzinka i z Lewym (dziękuje) Świeradowską gondolę.

Sam stok jest całkiem całkiem OK.

Ale - parking pod gondola to jest jedna wielka tragedia, a w sobotę działy się tam autentycznie dantejskie sceny, zero utrzymania, nikt nim nie zarządza - steruje, lodowisko na bardzo dużym nachyleniu, stłuczki, wypadki, zderzenia, policja etc. - sprawa nadaje się do sadu i do prasy.

Patrząc na cenę karnetu do ilości dostępnych kilometrów trasy to jest to chyba NAJDROŻSZY STOK W EUROPIE :eek:.

Knajpa pod stokiem (jedyna) moze na sto osob - chetnych wciąż kilka razy wiecej.

I jak tu się dziwić ..........:mad::(

p.s. leniwym już jestem bo późno......... jak jest wątek o tym Świeradowie i jego gondoli to możne sprytny Mod skopiuje tam watek.... :P:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie sylwestrowo-noworocznego wypadu na narty, odwiedziłem to miejsce. Co prawda miejscem docelowym była Szklarska Poręba i jazda na Szrenicy, ale po jednym dniu męczarni i na "Puchatku" /bo tylko on był otwarty:mad:/ i czekaniu w kolejkach 40-60 min do jedynego krzesła-szukałem innych możliwości.

Wybrałem Świeradów - nigdy tam wcześniej nie byłem i ciekawiła mnie poczyniona inwestycja ;) Na szczyt Stogu Izerskiego wywozi narciarzy nowoczesna gondolka firmy Doppelmayra, stacja dolna 617 m.n.p.m, stacja górna 1060 m. n..p.m. Kolejka faktycznie jest nowa, o przepustowości 2400 osób/h, czas wjazdu jakieś 8 min. Taka inwestycja przydałaby się na Szrenicy, a nie stare 2-osobowe krzesło. Po świętach aura zimowa w Karkonoszach zmieniła się na jesienną - temp. dodatnie i deszcz. W tym okresie grubość pokrywy śnieżnej na trasie nie przekraczała 30-40 cm i z każdym dniem zaczęła ubywać. Widoczne były przetarcia i mnóstwo kamieni.

Do 02.01 nie było zbytnio dużo chętnych narciarzy, ale warunki były naprawdę trudne. Trasa ma 2,5km, z góry prezentuje się dość okazale - pierwsze 900 m i końcówka 200 m zaklasyfikowano jako czerwona, środek niebieska-bardzo płaska:eek:. Stok raczej rodzinny, ale przy złych warunkach potrafił być wymagający - co chwilę GOPR-owcy zwozili ofiarę przewrotki lub zderzenia.

Do 01.01 śnieg ciężki,mokry i padający deszcz,dlatego też zdecydowałem się na to miejsce - człowiek nie moknął w czasie wjazdu do góry.W Harrachowie mieli więcej śniegu, ale wjazd krzesłem w czasie deszczu nie należy do pozytywnych wrażeń narciarskich. Gondola faktycznie poprawia przepustowość i nie ma tutaj tak długiego oczekiwania w kolejkach, jak w Szklarskiej.

Edytowane przez JC
Dodałem spacje :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz2

Od 02.01 dobiło więcej ludzi i powróciła zima,okresowo śnieżyca z mrozem -5st. W tym dniu po wymianie kilku sms i rozmów telefonicznych /gdzie i kiedy?/ spotkałem się z Juice i jego Rodzinką. Trochę było mi głupio,że wcześniej go informowałem, że nie ma tutaj za dużo ludzi;).

Do gondoli dramatu nie było,ale na trasie to już masakra,albo"rzeźnia"jak to Piotr stwierdził. Z mokrego śniegu zrobiło się lodowisko,na trasie tłumy przewracających się narciarzy - było niebezpiecznie, w dodatku niektórzy jeździli wykorzystując tylko siłę grawitacji:mad:. Byłem pod wielkim wrażeniem :rolleyes: odwagi i kondycji córki Piotra - Julii, która miała 6 raz narty na nogach, a radziła sobie lepiej w tych warunkach, niż nie jeden "szybkościowy"narciarz. Pomimo zimna, mgły - spędziliśmy ten dzień z Piotrem w sympatycznej atmosferze:) - za co jeszcze raz Piotrowi DZIĘKUJĘ:rolleyes:.

Ceny faktycznie europejskie, o czym Piotr już wspomniał.

Zima faktycznie zaskoczyła właścicieli ośrodka i drogowców,duża wilgotność powietrza spowodowała szklankę na parkingu i drodze. Nam szczęśliwie udało się uniknąć stłuczki. Jeśli dojdzie do rozbudowy i powstaną inne trasy /takie są plany/ może to być jeden z lepszych ośrodków w tym rejonie, ale to czas pokaże.

Ogólnie najbardziej jestem zadowolony z spotkania z Piotrem:rolleyes::)

Edytowane przez JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...