Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Świeradów Zdrój - gondola


Gość bobic

Rekomendowane odpowiedzi

Inne spojrzenie:

Wjazd trwał prawie 8 minut, poruszaliśmy się z prędkością 4,36 m/s, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość kolejki to 6 m/s. Z wagonika widać też doskonale cały górny odcinek nartostrady.Po dojechaniu na miejsce miałem nadzieję ujrzeć tłumy dziennikarzy, zaproszonych gości i obsługi, a zastaliśmy tam pustki. Ledwie kilku dziennikarzy, w tym większość z lokalnych mediów oraz kilkoro przedstawicieli kolejki i żadnej informacji, co dalej.

Niewiele się zastanawiając zrobiliśmy kilka fotek i czekaliśmy na dalszy rozwój sytuacji, zawierając tymczasem nowe znajomości z nielicznymi dziennikarzami. Na konferencji był obecny reporter telewizji polskiej (info pokazało się w Faktach i w głównym wydaniu Wiadomości), redaktor lokalnej telewizji i dziennikarz Muzycznego Radia z Jeleniej Góry oraz administratorzy portalu internetowego skionline.pl Jak się później okazało, największym hitem, poza samym wjazdem, była możliwość porozmawiania z samym Sobiesławą Zasadą, który przybył na konferencję wraz z małżonką. Na górnej stacji wywiadów udzielali kolejno: Sobiesław Zasada, Czesław Tochowicz oraz burmistrz Roland Marciniak.

Ale przejedzmy do dalszego rozwoju konferencji. Po jakiś 45 minutach od wjazdu na górną stację i pozostawieniu wszystkich samym sobie szef "konferencji" Tomasz Derwich zwołuje wszystkich od wąskiego kółeczka i zaprasza do raczenia się grzańcem oraz chlebem ze swojskim smalcem, a także prosi o zjechanie na dolną stacje gdzie odbędzie się tak mocno wyczekiwana przez wszystkich prezentacja inwestycji. No to jemy i jedziemy w jednym wagoniku z reporterem TVP, który jakoś dziwnie się rozpłynął po dotarciu na miejsce (doświadczenie zawodowe czy wyczuł pismo nosem?).

Na dolnej stacji czekała na nas niesamowicie dobra kwaśnica i żurek podawany przez śliczne hostessy. Zresztą jadła i napojów pod różną postacią w restauracji na dolnej stacji nie brakowało. Przepyszne wędliny, świeże pieczywo i wytrawne czerwone wino było jak najwyższej jakości o co zadbała sieć restauracji Bacówka, także należąca do Zasady. Przyszedł nareszcie czas na zaprezentowanie inwestycji. Wystąpienie Marka Budzika wraz z podziękowaniami dla władz miasta i Lasów Państwowych trwało bite……..15 minut co wychodzi po minucie na każdy z 15 prezentowych slajdów. Proszę mi uwierzyć, że dużo więcej informacji na temat kolejki znajdziecie Państwo na naszych stronach niż było zawartych w tej prezentacji. Jak dla mnie nic ona nie wniosła, a wręcz spowodowała odwrotny od zamierzonego skutek. Mianowicie taki, że każdy wrócił do jedzenia potraw nie siląc się na zadanie chociażby jednego pytania. Była to chyba najbardziej nietrafiona forma zaprezentowania tak wielkiego wydarzenia jakim jest oddanie do użytku jednej z największych inwestycji narciarskich w Polsce. Nie wolno pominąć faktu, że poranna jazda na nartach na dzień następny też nie odbyłaNa zakończenie konferencji, każdy z zaproszonych gości otrzymał od organizatorów drobny upominek, mianowicie książkę Sobiesława Zasady, wydrukowaną prezentację z załączonym cennikiem oraz dwie butelki czerwonego wina. Otrzymaliśmy także oficjalny komunikat prasowy, który publikujemy w całości we wcześniejszym artykule. Nikt nam zebranym oficjalne nie powiedział kiedy gondola przewiezie pierwszych narciarzy.

Rafał Matelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zabrakło może im wyobrażni, albo chcieli przoszczędzić kasy na wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmuje sie sprzedawaniem takich rzeczy w mediach.

W sumie to najważniejsze, że Polacy potrafią robić nowoczene stacje narciarskie, a konferencje.... dobrze że jest tak, a nie odwrotnie :). Już sobie to wyobrażam świetna prezentacja w wirtualu, zapowiedzi, co będzie w przyszłości, cuda na kiju, jak to u nas ze wszystkim, ohy ahy, a za oknem dwuosbowe krzesło z lat 70-tych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na stronie kolej gondolowej w Świeradowie podali dzisiaj, że:rek - 30.12.br."

"Informujemy, że otwarcie trasy zjazdowej planowane jest we wto

W tym tygodniu będę tam i napiszę swoją opinię.

Napisz, napisz!

PS

Aktualne warunki ze Świeradowa znajdziesz też u nas: http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&kraj=Polska&osrodek=1511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam pecha z tą gondolą :) jak nie ma śniegu to znowu wiatr.

Zdjęcie trasy i Stogu Izerskiego z około 25km.

Czaiłem się już od wczoraj, ale komunikat o zbyt silnym wietrze zburzył mi plan.

Dzisiaj od rana sytuacja taka sama, ale z opcją, że coś się zmieni.

Odpaliłem więc maszynę, mając w odwodzie inne miejsce.

W Jeleniej wykonałem telefon i uzyskałem info, że trwają jazdy próbne kolejki i jest szansa że ruszy, ale 100% pewności nie ma.

Ponowny telefon w Szklarskiej, gdzie była następna możliwość odbicia na Świeradów, ale sytuacja bz.

Nie chcąc ryzykować pojechałem do Babińca, bo tam jazda była pewna.

Teraz wiem, że Świeradów w końcu ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

ta gondola to pomyłka. Nad kasami wisi napis "Uwaga, bardzo trudne warunki narciarskie!" chciałem się przekonać, co to oznacza? Śniegu jak kot napłakał, trasy oblodzone, mnóstwo kamieni, generalnie nieprzygotowana trasa!!! Moje narty nadają się jedynie do serwisu. Komentaże jakie padały z ust innych uczestników wogóle nie nadają się do cytowania. Trzy dni jeździłem do Świeradowa żeby wypróbować nową trasę, teraz pozostała flustracja, że znowu uwierzyłem, że w możemy przygotować stoki tak, jak Czesi. Wiem jednak, że dopuki nie będzie conajmniej metrowej pokrywy śniegowej nie ma co się wybierać na gondolę do Świeradowa. Polecam Babiniec albo Paseky.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc ryzykować pojechałem do Babińca, bo tam jazda była pewna.

Teraz wiem, że Świeradów w końcu ruszył.

Moglbys powiedziec dwa slowa wiecej co i jak Babiniec ?

Jakie to stoki etc.

Cennik nie pokazuje znizek dla mlodziezy szkolnej :confused::eek:

Ci co byli w Swieradowie mocno narzekaja na jakosc przygotowania stoku (skiforum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys powiedziec dwa slowa wiecej co i jak Babiniec ?

Jakie to stoki etc.

Cennik nie pokazuje znizek dla mlodziezy szkolnej :confused::eek:

Z charakterystyki stoku wynika, że średnie pochylenie to 26%, z tym że początkowa 1/4 stoku jest bardzo łagodna i dopiero wtedy nabiera ostrości. Stok rzeczywiście jest zmrożony, żeby nie powiedzieć oblodzony (brak krawędzi może być problemem), w jakimś sensie przypomina ten pod gondolą w Janskich (wiem, że tam byliście w tym roku). Nie bardzo mogę sobie przypomieć jak wyglądają zniżki (sam już z nich parę lat temu wyrosłem;)), ale mozesz dryndnąć to Ci powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...