Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berry

Katschberg...

wczoraj, zimno, slońce, a po południu śnieg i mocny wiatr...

dziś wiatr jeszcze mocniejszy, śniegu jeszcze więcej...

dziś i wczoraj jakoś dziwnie mało ludzi, nawet mmimo dzisiejszego zamknięcia Ainecka nie było wrażenia tłoku... Polaków również mało...

A w niedzielę Saalbach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berry, który z Austriackich ośrodków byś polecił na tygodniowy wypad na początku marca?

Wymagania to czerwono-czarne trasy i przede wszystkim mało ludzi.

Wolę poświęcić mnogość tras na rzecz mnogości miejsca na nich.

Pewnie jakiś z mniejszych, mniej popularnych ośrodków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS ma być zamknięty od 15 do 20 lutego - dobrze,że choć poinformowali.Jutro chce go zaliczyć,zanim zamkną,zwłaszcza,że warunki są wyjątkowe. :)

O ile auto wyrwę z zaspy... :eek:

A gdzie kolega znalazl taka informacje ? Zamknieta ma byc tylko Bieńkula tak ? Bo ja w przyszlym tygodniu chyba codziennie od pon do pt bede w szczyrku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolega znalazl taka informacje ? Zamknieta ma byc tylko Bieńkula tak ? Bo ja w przyszlym tygodniu chyba codziennie od pon do pt bede w szczyrku :(

No to pech, bo akurat odbywa się Festiwal Młodzieży Europy i na Bieńkuli będą konkurencje snowboardowe, a na FIS-ie alpejskie, cały tydzień właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyruszam na kurs PI do Nowego Targu na Długą do Zakopanego na Harendę i lepszych warunków nie mogło być :D Na Harendzie od wczoraj spadło ponoć 25 cm. Oby tylko zdążyli "ugnieść". Wreszcie mamy (przynajmniej na chwilę) ZIMĘ :cool:

Pozdrawiam

to raczej nie jest powód do radości :D takiej ilości śniegu jaka spadła w nocy w wiśle nie byli w stanie ubić, wszedzie korki i przy wjeździe do wisły i przy wyjeździe, na trasach dużo śniegu ale ludzi jakoś mało, muldy były już od 9 :eek:, jak przestanie padać i ubiją to będzie rewelacja, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Berry, który z Austriackich ośrodków byś polecił na tygodniowy wypad na początku marca?

Wymagania to czerwono-czarne trasy i przede wszystkim mało ludzi.

Wolę poświęcić mnogość tras na rzecz mnogości miejsca na nich.

Pewnie jakiś z mniejszych, mniej popularnych ośrodków?

Innerkrems (ale ciemna strona :)), Heiligenblut... tak na szybko z karynckich... ale ja nie jestem dobry w polecaniu :D...

Dziś Katschberg... ludzi mało, mrozu dużo, samochodów na parkingach mnóstwo (nie wiem, gdzie byli ich właściciele), stoki do końca twarde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieza jak snieg relacja z cienkowa

jonny jednak cienkow ... towarzystwo zasaplo i zamiast o 6.30 wyjechalismy o 7.15 ... i marudzili ze na "nowa" gorke to chca w godnych warunkach jechac a dzis to raczej na tania bo sie nie bedzie chcialo jezdzic w takiej brei :)

no i jak zajechalismy na cienkow to tylko kilka samochodow stalo :) walilo sniegiem wsciekle !!mimo ze ratraki zjechaly godzine wczesniej to nasypalo tak ze ani jednego normalnego zjazdu nie zaliczylismy :) a potem juz bylo tylko gorzej ... oczywiscie jesli ktos sie nastawil dzis na typowe narciarstwo :)

bo my nastawilismy sie na dobra zabawe :) lataly sniezki, skakalismy przez muldy ... az w koncu postanowilismy sie zabawic we free ride na trasie nr 2 :) to trzeba bylo przezyc :) po dupsko w sniegu :) /ale trasa byla czynna/ no a ze ekipa raczej imprezowa to strasznie spodobala nam sie pewna konkretna zaspa :) pierwszy raz w zyciu skakalam na glowke do sniegu :)

karnet do 14 a potem dluuuuuuuuuuuugi korek bo pod golebia jakies pacany nie umialy sie wygramolic i zablokowali droge od centrum wisly do duzego skrzyzowania w ustroniu jak wylatuje sie na dwupasmowke !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolega znalazl taka informacje ? Zamknieta ma byc tylko Bieńkula tak ? Bo ja w przyszlym tygodniu chyba codziennie od pon do pt bede w szczyrku :(
Jest na oficjalne stronie COS:http://www.szczyrk.cos.pl/
jonny jednak cienkow ... towarzystwo zasaplo i zamiast o 6.30 wyjechalismy o 7.15 ... i marudzili ze na "nowa" gorke to chca w godnych warunkach jechac a dzis to raczej na tania bo sie nie bedzie chcialo jezdzic w takiej brei :)no i jak zajechalismy na cienkow to tylko kilka samochodow stalo :) walilo sniegiem wsciekle !!mimo ze ratraki zjechaly godzine wczesniej to nasypalo tak ze ani jednego normalnego zjazdu nie zaliczylismy :) a potem juz bylo tylko gorzej ... oczywiscie jesli ktos sie nastawil dzis na typowe narciarstwo bo my nastawilismy sie na dobra zabawe lataly sniezki, skakalismy przez muldy ... az w koncu postanowilismy sie zabawic we free ride na trasie nr 2 to trzeba bylo przezyc po dupsko w sniegu /ale trasa byla czynna/ no a ze ekipa raczej imprezowa to strasznie spodobala nam sie pewna konkretna zaspa :) pierwszy raz w zyciu skakalam na glowke do sniegu :) karnet do 14 a potem dluuuuuuuuuuuugi korek bo pod golebia jakies pacany nie umialy sie wygramolic i zablokowali droge od centrum wisly do duzego skrzyzowania w ustroniu jak wylatuje sie na dwupasmowke !!!!
No na główke jeszcze nie próbowałem! :D Najważniejsze to dobrze się bawić.Ja dziś zaliczyłem Skrzyczne-Kaskadę i Flisowską(FIS)-rewelacja!Miejscami nawet 2 metry śniegu!To są zaspy! Kilkukrotnie zjeżdżałem z trasy,raz się zakopałem po szyję,za bardzo docisnąłem nartę i... utonąłem! :D Ludzi malutko,żadnych kolejek,jedyny mankament to szybko rosnące muldy,które zaczęły mnie wykańczać... :P Wyjazd podobnie,choć łatwo poszło. :)Poniżej zaspy w samym Szczyrku.

Skrzyczne 018.jpg

57da80eadca93_Skrzyczne018.jpg.9db20e9c8cf5307dd9e058f3269cbb5a.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na oficjalne stronie COS:

http://www.szczyrk.cos.pl/

No na główke jeszcze nie próbowałem! :D Najważniejsze to dobrze się bawić.Ja dziś zaliczyłem Skrzyczne-Kaskadę i Flisowską(FIS)-rewelacja!Miejscami nawet 2 metry śniegu!To są zaspy! Kilkukrotnie zjeżdżałem z trasy,raz się zakopałem po szyję,za bardzo docisnąłem nartę i... utonąłem! :D Ludzi malutko,żadnych kolejek,jedyny mankament to szybko rosnące muldy,które zaczęły mnie wykańczać... :P

Wyjazd podobnie,choć łatwo poszło. :)

Poniżej zaspy w samym Szczyrku.

Piękna fota!! W następnym tygodniu jak opady ustaną zobaczymy jak przygotują stoki. Nie będzie chyba już tłumaczenia, że śniegu mało, że za ciepło na naśnieżanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. ;) Tez się czujesz ta wymęczona,jak ja?Ciężko mi wstać na równe nogi... :D

nie mow mi nawet ... zastanawiajace jest tylko to \e oprocz nog /standard po nartach/ bola mnie rece i plecy !!!

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/EIoH6E9oFhwlHIHN91QrSw?authkey=6wmXy7GqmBQ&feat=directlink

polecam ... to dopiero byla zabawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zaliczyłem (bo nie napiszę, że pojeździłem) Mosorny Groń. Wczoraj dzwoniłem do obsługi, i zostałem zapewniony, że ratraki pracują całą noc bez przerwy, było to oczywiście kłamstwem, bo stok nie był w ogóle ubity, na szczęście oddałem 3 szybkie zjazdy, jako jeden z pierwszych na stoku. I w sumie mi to wystarczyło, później oddałem się szaleństwu w metrowym puchu poza stokiem, bo na stoku muldy coraz większe, ale oprócz braku wyratrakowania, największym winowajcą owych muld był stale i obficie padający śnieg. Wprawny narciarz mógł spokojnie do 12 pojeździć, gdyż muldy te były z sypkiego śniegu a przecinanie ich na większej prędkości w skręcie to sama przyjemność. Przeszkadzali jedynie mniej wprawni narciarze/deskarze co chwila zjeżdżający na brzuchu.

Dlatego też wolałem sobie pojeździć przez las i samym bokiem. W takim świeżutkim puszku jeździło się cudownie. Ale nie polecam słabiej jeżdzącym, gdyż pod grubą warstwą śniegu zdarzają się kamienie.

Nawet miałem okazję pomóc szalonemu snowboardziście pozbierać, po tym jak rozwalił łokieć o kamień (trochę bulu, krwi, ale chłopak twardy był i zjechał na dół sam)

Ogólnie wyszaleć (nie pojeździć - jeszcze raz zaznaczam) można się było do woli, kolejek do wyciągu - BRAK, przygotować stoku się nie da przy takich opadach więc nie mam tego nikomu za złe, jedynie bryły lodowe, w okolicach armatek przyprawiały o odrobinę strachu (to można poprawić).

Ogólnie do szleństw polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zaliczyłem (bo nie napiszę, że pojeździłem) Mosorny Groń.

Ogólnie wyszaleć (nie pojeździć - jeszcze raz zaznaczam) można się było do woli, kolejek do wyciągu - BRAK, przygotować stoku się nie da przy takich opadach więc nie mam tego nikomu za złe, jedynie bryły lodowe, w okolicach armatek przyprawiały o odrobinę strachu (to można poprawić).

Ogólnie do szleństw polecam.

ja sie wybieram do zawoi za tydzien :) mam nadzieje ze do tego czasu jeszcze troche sniegu dopada a potem zdaza go ubic i przyjdzie mrozik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mow mi nawet ... zastanawiajace jest tylko to \e oprocz nog /standard po nartach/ bola mnie rece i plecy !!!

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/EIoH6E9oFhwlHIHN91QrSw?authkey=6wmXy7GqmBQ&feat=directlink

polecam ... to dopiero byla zabawa :D

ja dziś coś podobnego zrobiłem... na Czyrnej ;-P

tylko że niechcący :-P

i z nartami :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...