Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

@SB - pojechales z tym "dowcipem" :)

Moja dzisiaj musiala skorzystac i poszla do toi toia na solisku, ale byl czysciutki, bo przywiezli nowe dzisiaj.

@Figo - ja powiem tak. Parking 8 zl to jest zdzierstwo, prawdziwe zdzierstwo. Wiem, ze na niektorych stokach jest darmowy, na niektorych nie, ale ja jezdze do szczyrku, bo lubie tamte trasy. Zreszta ja dzisiaj kamieni nie widzialem na trasach z soliska, takze nie mam powodow do narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SB - pojechales z tym "dowcipem" :)

Moja dzisiaj musiala skorzystac i poszla do toi toia na solisku, ale byl czysciutki, bo przywiezli nowe dzisiaj.

No, tylko mi nie jest do śmiechu, raczej przykro i nie pozwolił bym swojej kobiecie wejść do toi toia, raczej bym ją zapakował w samochód i zawiózł nawet choćby na BP w Mesznej, ale do toi toia nie pozwolił bym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Sobotę na Skrzycznem(COS).Dzień uważam za udany,choć rzeczywiście wiele by można wytknąć...

Parking... No właśnie!To chyba jedyny ośrodek,który nie ma żadnego parkingu! :confused: Ale ja miałem szczęście i zaparkowałem przy pensjonacie obok ośrodka.Trzeba było dać dyszkę-drogo,ale co się dziwić właścicielowi pensjonatu,ma najlepsze miejsca i nie ma powodu dotować COS.

Pierwsze wrażenia(dawno tam nie byłem).Nie ma karnetów czasowych,co trochę denerwuję,choć nie ma to większego znaczenia.Dlaczego?Ze względu na niesamowicie "szybkie" krzesełko... :D Więcej niż 10 razy nie dałbym rady zjechać w pół dnia. :P

Warunki.Widać było,że trasy były przygotowane przez ratrak(czy raczej przejechane),choć nie na wszystkich odcinkach,ale zanim otwarli ośrodek dosypało dobre 10 - 15 cm.śniegu.Nie dość,że poskąpili na przygotowaniu tras,to jeszcze zamiast zrobić całą szerokość tras,ugnietli tylko szerokość trzech ratraków...No cóż,łatwo nie było,ale ja lubię wyzwania,więc miałem frajdę,zwłaszcza zjeżdżając czasem z trasy na świeży puszek,a zaspy miewały do dwóch metrów! :)

Na górnej części jeszcze dało się pojeździć,ale dół to porażka.Nie dość,że te trasy są jakby totalnie nie przemyślane,to jeszcze miejscami,mimo aury,wystawały kamienie! :mad:

Ogólnie wymęczyłem się totalnie,ale chyba dopiero wtedy czuję się spełniony. :D

PS.Następny dzień,mimo,że bolały mnie nogi,spędziłem na Pilsku,kupiłem karnet całodniowy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja coś dodam...

w sobotę...

trasy były 'ratrakowane" ale żeby "przygotowane" to nie można powiedzieć...

hmm...

mam wrażenie że za ratrakiem do ubijania śniegu powinni ciągnąć jakiś "walec" a nie jedyne opuszczony grzebień...

jechałem na Solisku 30 sek po tym jak przejechał ratrak...

zapadając się na 20cm... w snieg...

oni nie "ratrakowali"... tylko "gładzili".. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja coś dodam...

w sobotę...

trasy były 'ratrakowane" ale żeby "przygotowane" to nie można powiedzieć...

hmm...

mam wrażenie że za ratrakiem do ubijania śniegu powinni ciągnąć jakiś "walec" a nie jedyne opuszczony grzebień...

jechałem na Solisku 30 sek po tym jak przejechał ratrak...

zapadając się na 20cm... w snieg...

oni nie "ratrakowali"... tylko "gładzili".. :-(

Dlatego w ośrodkach alpejskich ratrakuje się trasy zaraz po tym jak staną wyciągi.A raczej nigdy w ciągu dnia nie przygotowują tras.

Po ratrakowaniu jest jeszcze proces nocnego mrożenia,bo zazwyczaj nocki bywają mroźne i rano mamy pięknie stwardnięty sztruksik.

Po obfitych opadach w TH nawet jak trasy sprawiały wrażenie idealnie równych po ratrakowaniu,można było się zapaść właśnie na jakieś 20 cm i to w najmniej spodziewanych momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w ośrodkach alpejskich ratrakuje się trasy zaraz po tym jak staną wyciągi.

Dlatego ratrakuje się właśnie zaraz po tym jak staną wyciągi bo wówczas śnieg jest jeszcze miękki i po przejechaniu ratraka nie tworzą się jak ja to nazywam kocie łby(bryły zbitego i twardego jak kamień śniegu)

Po ratrakowaniu jest jeszcze proces nocnego mrożenia,bo zazwyczaj nocki bywają mroźne i rano mamy pięknie stwardnięty sztruksik.

A nawet jak tego mrozu nie ma to śnieg stwardnie od własnej temperatury, nawet jak w powietrzu jest kilka stopni na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-parking stał się bezpłatny

-byłoby widać starania o przygotowanie tras,mam na myśli to,że mogą być rozjeżdżone nartami w pigułe ale kompleksowo wcześniej mają być rozjeżdżone ratrakami, w całości a nie tylko w marnej części.

o infrastrukturze sanitarnej nie wspomnę bo tego nie da się zrobić z dnia na dzień,ale zrobić trzeba.

u mnie w ocenie bardziej zadecydowały odczucia emocjonalne, mniej związane z ośrodkiem (jazda w świeżym śniegu, słońce, przysypane drzewa), a trasy jakoś do zniesienia były, nie wiem jak wyglądały z samego rana, bo na stoku z przyczyn niezależnych (wyjazd autokarowy) pojawiłem się przed 11.

parkingi bezpłatne w Polsce to (może z wyjątkami/wyjątkiem) rzecz niespotykana, na Jaworzynie ostatnio parking płatny zrobili gdzie tylko się dało i cenę jeszcze powiększyli, a chwalą się "alpejską atmosferą".

Toi toie, fakt, samym wyglądem z zewnątrz przyprawiają o zawroty głowy, no i ta korzystna cena 2zl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry

Saalbach...

Już teraz pewnie około metra świeżego śniegu... Większość samochodów nie ruszyła z parkingu... część tras zamkniętych... piękna gruba warstwa puchu na stoku, mało ludzi, wiele stłuczek na ulicach, jak ktoś w gorszej jakości ubra niu, to w niedługim czasie mógł je wykręcać (bo na dole temperatura dodatnia)... I rodzinka, którą szkoliłem zachwycona warunkami :D, mimo, że 2/3 rodzinki 3 dzień na nartach, a muldy były pod koniec niczego sobie... Nareszcie prawdziwa zima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne

Byl ktos moze wczoraj lub dzisiaj na Skrzycznem ? Musze wykorzystac punkty ktorych nie zjezdzilem w weekend,bo nie da sie zwrocic. szkoda jednak sie tam pchac jesli pogoda mglista i nic nie widac, jesli stoki tak nieprzygotowane jak w weekend, dodatkowo jeszcze FIS zamkniety bo zawody.. no wiec byl ktos ? :) jak to tam w chwili obecnej wyglada? bede wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczyrku sypie sniezek. Ja jutro wybieram sie na Czyrna-Solisko. Dzisiaj wszedlem na ich www i przywitala mnie smutna wiadomosc:

Uwaga: W związku z odbywającym się Zimowym Olimpijskim Festiwalem Młodzieży w dniach od środy (od godz. 17:00) do piątku (do godz. 17:00) trasa nr 11 w Solisku (Golgota) będzie wyłączona z ruchu. Przepraszamy za utrudnienia.

No trudno, trzeba bedzie jezdzic na innych trasach. Moze w takim badz razie bieńkule zalicze. Mam tylko nadzieje na w miare dobre warunki, bo ostatnio od strony soliska snieg nie byl ubity na kamien, ale stok wyratrakowany byl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, trzeba bedzie jezdzic na innych trasach. Moze w takim badz razie bieńkule zalicze. Mam tylko nadzieje na w miare dobre warunki, bo ostatnio od strony soliska snieg nie byl ubity na kamien, ale stok wyratrakowany byl..

chyba sobie żarty robią.

a jutro chciałam jechać na oświetlany. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczyrk

ja juz dzisiaj bylem,pojezdzilem od 8 do 1030 i ewakuacja. ciezko bylo,jako ze bylem jednym z pierszych jechalem na dol w miare po rownym,ale sniegu do polowy buta. moze i ratrakowali,ale wczoraj wieczorem,a przez noc tak dowalilo sniegu ze cala robota na nic.. moze jakby rano poprawili byloby spoko,a tak, po godzinie muldy i nierownosci,niby duzo sniegu a jakies kamyczki zaczely sie pojawiac no i ogolnie popylasz sobie na krawedzi az tu nagle wpadasz w mega gleboki snieg i gleba.niby trzeba jezdzic w kazdych warunkach, ale przyjemnosc na takich nieprzygotowanych trasach na pewno jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzCyrk (za JC)

Dzisiaj swoim zwyczajem w godzinach rannych wybrałem się znów do SzCyrku.Towarzyszył mi kolega WITUŚ,który to po raz pierwszy miał okazję zwiedzić ów skansen w całości.Kiedyś tam był na Golgocie w połączeniu z Halą pośrednią (Julian).

Opad śniegu i raczej dość gęsta mgła sprawiały,że radość z nartowania była raczej średnia.

Po wyjechaniu na skrzyczeńską okazało się się,że orczyki na Małe Skrzyczne stoją.Wybraliśmy się więc 1 czerwoną do Czyrnej i tam beznadzieja.Wyjechaliśmy do góry i Bieńkulą w dół.....a tam miłe rozczarowanie.Cała szerokość była ratrakowana ale chyba w poniedziałek wieczorem.Oczywiście obfite opady śniegu skutecznie przykryły efekt pracy ratraka.

Mimo tego zjazd równą choć grubo puchem pokrytą trasą był przyjemny.Przyjemny do tego stopnia,że mieliśmy ochotę na jeszcze jeden raz.

W końcu otwarli orczyk na Małe Skrzyczne,jechaliśmy nim jako pierwsi.

Robiliśmy za ratrak:eek:,przecierając ślad w świeżo spadłym i nawianym śniegu.Momentami śnieg siegał kolan a nawet klejnotów;).Na górze kompletnie zawiane nic ale to nic nie odgarnięte,ktoś jak np. WITUŚ który był pierwszy raz w tym śniegu i mgle mógł zbaranieć kompletnie gdzie ma się udać.Bo jechaliśmy prawym orczykiem i zniego trzeba podejść do góry i w lewo pod mostkiem w kierunku trasy.

Trasa była ratrakowana ale skutecznie przez opad śniegu i wiatr zasypana.

4-ka i 7-ka do Suchego jeśli były ratrakowane to jakoś licho bo ciężko się było tego domyślić.

Golgota po zawodach snowbordowych,które odbywały się rano.Można się domyślić,że nic dobrego tam nie było.

Na Julianie nic ciekawego i po trzech godzinkach już siedzieliśmy w autku.

Rozumiem,że na trasy nawet te ratrakowane nawaliło śniegu.

Ale dlaczego pod orczykami ratrakiem nie przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawiny

Pogarsza się sytuacja na austriackich drogach. W Alpach zapanowała zima stulecia - 25 tysięcy turystów zostało odciętych od świata.

Austria z najwyższym trudem walczy z potężnymi opadami śniegu. W ciągu 24 godzin w kraju spadło ponad pół metra śniegu.

W alpejskich ośrodkach narciarskich Zurs i Stuben zostało odciętych od świata 25 tysięcy turystów. Krytyczna sytuacja panuje w Tyrolu, Vorarlbergu i Salzburgu. W kurorcie narciarskim Lech uwięzła również królowa Holandii Beatrycze z rodziną, która spędza dwa tygodnie w austriackich Alpach.

W Alpach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. Ulice Wiednia pokryła gołoledź. Katastrofalne warunki panują na austriackich autostradach, na których doszło do wielu wypadków. Na autostradzie A-14 prowadzącej przez Vorarlberg i Tyrol do Niemiec w kilkunastokilometrowym zatorze uwięzły dziesiątki ciężarówek.

Służby drogowe apelują o szczególną ostrożność. Śnieg nadal pada, a temperatura może spaść nocą nawet do minus 17 stopni. Mogą tworzyć się zamiecie i zawieje śnieżne.

za onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Pogarsza się sytuacja na austriackich drogach. W Alpach zapanowała zima stulecia - 25 tysięcy turystów zostało odciętych od świata.

Austria z najwyższym trudem walczy z potężnymi opadami śniegu. W ciągu 24 godzin w kraju spadło ponad pół metra śniegu.

W alpejskich ośrodkach narciarskich Zurs i Stuben zostało odciętych od świata 25 tysięcy turystów. Krytyczna sytuacja panuje w Tyrolu, Vorarlbergu i Salzburgu. W kurorcie narciarskim Lech uwięzła również królowa Holandii Beatrycze z rodziną, która spędza dwa tygodnie w austriackich Alpach.

W Alpach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. Ulice Wiednia pokryła gołoledź. Katastrofalne warunki panują na austriackich autostradach, na których doszło do wielu wypadków. Na autostradzie A-14 prowadzącej przez Vorarlberg i Tyrol do Niemiec w kilkunastokilometrowym zatorze uwięzły dziesiątki ciężarówek.

Służby drogowe apelują o szczególną ostrożność. Śnieg nadal pada, a temperatura może spaść nocą nawet do minus 17 stopni. Mogą tworzyć się zamiecie i zawieje śnieżne.

za onet.pl

a ja myślałem, że tylko tu gdzie jestem taki był wczoraj kataklizm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach zapanowała zima stulecia - 25 tysięcy turystów zostało odciętych od świata.... W ciągu 24 godzin w kraju spadło ponad pół metra śniegu.... Krytyczna sytuacja panuje w Tyrolu, Vorarlbergu i Salzburgu....W Alpach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia lawinowego.
a ja myślałem, że tylko tu gdzie jestem taki był wczoraj kataklizm :D

Ja...:o, zajebiście ja tam chcę być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Ja...:o, zajebiście ja tam chcę być:)

a dziś olśnił wszystkich wielki błękit i tylko... kolejki burzyły sielankę narciarską... na szczęście tylko między 11 a 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś olśnił wszystkich wielki błękit i tylko... kolejki burzyły sielankę narciarską... na szczęście tylko między 11 a 13...

Wiem, oglądałem rano Alpenpanoramę:), tylko mroziło troszkę bo według informacji na pasku było -17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Wiem, oglądałem rano Alpenpanoramę:), tylko mroziło troszkę bo według informacji na pasku było -17

ale odczuwalna na górze była wyższa... mniej więcej 4 słupy przed końcem krzesła (tego nad Reitelkogelbahn, zaczynało mi mrozić uszy :D... pod krzesłem już było ok. :D...

Chyba zaraz uda mi się wrzucić zdjęcia białego i niebieskiego niestety... bo tylko komórką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odczuwalna na górze była wyższa... mniej więcej 4 słupy przed końcem krzesła (tego nad Reitelkogelbahn, zaczynało mi mrozić uszy :D... pod krzesłem już było ok. :D...

Chyba zaraz uda mi się wrzucić zdjęcia białego i niebieskiego niestety... bo tylko komórką...

Pozdrowienia Berry,ktoś musi pracować,a ktoś jeździ,ale przecież każdy ma swoje 5 minut.Super pogody,mało lawin i pozytywnych wrażeń narciarskich i nie tylko..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Pozdrowienia Berry,ktoś musi pracować,a ktoś jeździ,ale przecież każdy ma swoje 5 minut.Super pogody,mało lawin i pozytywnych wrażeń narciarskich i nie tylko..:)

no właśnie... zalew filmów i zdjęć obiecuję pod koniec sezonu, jak już dojdą do mnie obiecane, ja zmontuję swoje... trochę to mało marketingowo :D, ale nie mam czasu, ażeby to wszystko wrzucić na stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...