Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną nieśmiałością ;) zacząłem rano przygotowania do wyjazdu na Kasprowy, bo kiedy o 5tej z minutami spojrzałem przez okno, światełka z obserwatorium na Kasprowym widać nie było - znaczy się chmury lub mgła. No, ale wczoraj wieczorem inne światełka było widać - wtedy, jak ratraki przygotowywały trasy w nocy na Goryczkowej.

Tak więc myślę sobie, nie ma co pękać - trza ciąć:)

No i całe szczęście, że nie odpuściłem, bo warto było. Pierwszym wagonem o 7.30 wjeżdża się w miłej atmosferze z kilkunastoma narciarzami - wymieniamy poglądy i jedni radzą się drugich. O godz. 8-mej rusza dla narciarzy kolej w Kotle Gąsienicowym, więc przed ósmą lecę na dół, jako jeden z pierwszych po dziewiczym stoku, przygotowanym na sztruks. Kontrast jednak jest kiepski, trzeba uważać. "Klarnet" na punkty na oba kotły kupuję w kasie na dole i heja.

Pogoda zmieniała się co kilkanaście minut - najpierw mgła, potem słońce, cały czas padający drobny śnieg i podmuchy wiatru - to co lubię. (nie lubię lampy na nartach :(). Kilka zjazdów na Gąsienicowej i jedyny mankament, że od górnej stacji kolei trzeba kilkadziesiąt metrów dojechać "łyżwą" do rozpoczęcia zjazdu, bo pierwsza trasa i trawers są zamknięte.

Potem do Kotła Goryczkowego, gdzie o dziwo nie ma mgły, świeci słońce na przemian z chmurami, no i kocioł przygotowany idealnie, trasy fungują wszystkie, pod Pośrednim i obok i obok i tak dalej. Ludzi mało - jeździło się super.

Dobrego nastroju nie jest w stanie zepsuć niewygodny wyciąg krzesełkowy, ale taki to już urok tego kotła.

Zaczyna nagle mocniej wiać i śniegiem wali co raz mocniej - jeszcze dwa zjazdy i zjeżdżam nartostradą do Kuźnic. Tutaj oczywiście kolejka do schodów:)

Busik, parking - i finał.

P.S.

Szykuje się halny, a w zasadzie już zaczął wiać, jest ciepło.

Czyli pogodę miałeś podobną do naszej ale trochę lepszą:). we wtorek była straszna mgła, widoczność miejscami do 5m ale jakoś dało się zjeżdżać. Ja tam kocham Kasprowy, jak jest bez chmurki niebo ze słoneczkiem to żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już parę słów o Kasperku było,to jeszcze jedno pytanko: o której startuję jakiś pierwszy busik pod Kasprowy(czy raczej do Kuźnic)? :)

Ady panocku całą dobę...

Psyjdzies zapytos bacy ło której pojedzie do kuźnic płod kolejkę..

A łon Ci płowie no adyć zaroz...

wsiedniesz se do busa, zapłacis...

no i powies do bacy... no to co jedziemy??

a baca na to: jesce chwilkę pocekomy, moze ktoś psyjdzie cobym po próżnicy nie jeździł...

no i tak z pół godziny :D:D:D az się mu bus zapełni:D

A jesce jak się go zapytos cy kłolejka chłodzi na Kasprusia, to Ci płowie że chłodzi choć dobze wi ze hań u góry duje i dzisioj nie chłodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ady panocku całą dobę...

Psyjdzies zapytos bacy ło której pojedzie do kuźnic płod kolejkę..

A łon Ci płowie no adyć zaroz...

wsiedniesz se do busa, zapłacis...

no i powies do bacy... no to co jedziemy??

a baca na to: jesce chwilkę pocekomy, moze ktoś psyjdzie cobym po próżnicy nie jeździł...

no i tak z pół godziny :D:D:D az się mu bus zapełni:D

A jesce jak się go zapytos cy kłolejka chłodzi na Kasprusia, to Ci płowie że chłodzi choć dobze wi ze hań u góry duje i dzisioj nie chłodzi:D

:D:D:D Droga przez mękę do raju(:confused:)? Muszę zwerbować ekipę i spróbujemy.Opiszę na pewno,jeśli się uda... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nas nie rozpieszcza, mam nadzieję że na weekend się wypogodzi. Inaczej zamiast śmigać w Witowie skończy się na kawie i do domu... :(

W Krakowie od rana pada śnieg z desczem, temperatura mocno na plusie (ok 4-5'C), śnieg topnieje w expresowym tempie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...