Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ta trasa jest "przejezdna" dla narciarki mego pokroju ?? bo jakos tak na czarne zapuszczam sie ciegle niechetnie ... a FIS brzmi groznie ...

Wbrew pozorom nie jest taka trudna.Ścianki są strome,ale poprzedzielane wypłaszczeniami.Właściwie tylko jedna jest długa i może przestraszyć,tak poza tym zupełnie spoko! :) Nie jestem jakimś wytrawnym narciarzem,ale właśnie ta najdłuższa ścianka sprawia mi największą frajdę! :) Jest jeszcze Kaskada-łatwiejsza,ale też zaczyna się stromom ścianką i dość długą.

jak chcesz żeby cie ktoś opisał na forum ;) każda trasa jest do jazdy :) chyba że jest zamknieta :)

:D Mea,zrób jak piszę KDZ:spróbuj poskromić Golgotę,jak tam dasz radę,to i FIS powinnaś pokonać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Mea,zrób jak piszę KDZ:spróbuj poskromić Golgotę,jak tam dasz radę,to i FIS powinnaś pokonać. :)

Zawsze możesz też spróbować na Bieńkuli:D dobrze że tam nikogo nie było z naszego forum bo było ogromnie muldziasto i mielibyście ze mnie ubaw nieziemski:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra musze pojechac i zobaczyc ... narazie jutro udajemy sie do istebnej ...

a wlasnie kiedys pisaliscie mi gdzie znalezc teorie odnosnie techniki jazdy na krawedziach ... pamietacie gdzie to bylo ??

"Śmiało na białym"-ostatnia fajna książka,którą możesz zamówić tutaj... tzn.zaraz dam link... :D

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8347&highlight=%A6mia%B3o+na+bia%B3ym -oto link. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz też spróbować na Bieńkuli:D dobrze że tam nikogo nie było z naszego forum bo było ogromnie muldziasto i mielibyście ze mnie ubaw nieziemski:D

Wstyd się przyznać,ale Bieńkuli jeszcze nie zaliczyłem,tak jak i całego Małego Skrzycznego-zawsze było zamknięte,kiedy tam jeździłem. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać,ale Bieńkuli jeszcze nie zaliczyłem,tak jak i całego Małego Skrzycznego-zawsze było zamknięte,kiedy tam jeździłem. :o

ja miałam ten zaszczyt?! w tym roku. po tych cudnych opadach śniegu. mulda na muldzie ale nie ma się co dziwic, rano ponoć było dobrze a ja byłam popołudniu. gdyby gtrasa była dobrze przygotowana- bajka. a tak to tylko patrzyłam czy nikt nie patrzy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam ten zaszczyt?! w tym roku. po tych cudnych opadach śniegu. mulda na muldzie ale nie ma się co dziwic, rano ponoć było dobrze a ja byłam popołudniu. gdyby gtrasa była dobrze przygotowana- bajka. a tak to tylko patrzyłam czy nikt nie patrzy:D

Nic się nie martw,ja też pewnie bym nie wyglądał zbyt efektownie,no może podczas fikołka... :D Stylu to u mnie specjalnie nie uświadczysz,ale z każdej górki zjadę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw,ja też pewnie bym nie wyglądał zbyt efektownie,no może podczas fikołka... :D Stylu to u mnie specjalnie nie uświadczysz,ale z każdej górki zjadę. :)

jeździsz dla stylu czy dla siebie?!:)

wiadomo że kazdy chce ładnie wyglądać ale najważniejsze żeby czuć sie wolnym i sie wyszaleć, byle bezpiecznie:D

dobra bo troche poza temat wyjeżdżamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździsz dla stylu czy dla siebie?!:)

wiadomo że kazdy chce ładnie wyglądać ale najważniejsze żeby czuć sie wolnym i sie wyszaleć, byle bezpiecznie:D

dobra bo troche poza temat wyjeżdżamy:)

Absolutnie dla siebie i stosuję się do maksymy Mysiałka. ;)

No właśnie... :D Z tego co zapowiadają,jutro ma być całkiem przyzwoita pogoda i liczę,że wreszcie trafię na tym Skrzycznem na pogodę i sztruksik. :) Zazwyczaj byłem trochę późno,a pogoda tylko raz dopisała,przez może godzinę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko - dzisaj

Rano było fajnie - mrozik za oknem wiec zapowiadało sie miło. Ale jeszcze nie wyjechałem z Krakowa gdy zacząl padać śnieg. Padał całą drogę do Korbielowa a termometr w aucie się chyba zepsuł bo cały czas pokazywał 0. Udało się zaparkować zaraz koło schodków do magicznego dwuosobowego krzesła o wysokiej przepustowości (jak na to antyczne miejsce), nabyć karnety (te zniżkowe powyżej 3 dni mozna realizować tylko w dni kolejne-opcji karnet wykorzystuje kiedy chcę brak). Jazda tylko na górze a właściwie 90% 5ka i kilka razy spod szczytu w tym na przełaj w głębokim puchu:). Warunki miekie ale nie mokro na szczęście - śnieg padał w nocy i cały dzien wiec sceneria była mocno zimowa, bardzo fajnie. Do 14 tej jeździło sie naprawdę nieźle ale niestety mgła schodziła coraz niżej i o 15tej widocznośc w zasadzie sie skończyłe, trasy też już były mocno zmęczone. Na górze można było fajnie pojeździć w puchu i jutro na pewno też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano było fajnie - mrozik za oknem wiec zapowiadało sie miło. Ale jeszcze nie wyjechałem z Krakowa gdy zacząl padać śnieg. Padał całą drogę do Korbielowa a termometr w aucie się chyba zepsuł bo cały czas pokazywał 0. Udało się zaparkować zaraz koło schodków do magicznego dwuosobowego krzesła o wysokiej przepustowości (jak na to antyczne miejsce), nabyć karnety (te zniżkowe powyżej 3 dni mozna realizować tylko w dni kolejne-opcji karnet wykorzystuje kiedy chcę brak). Jazda tylko na górze a właściwie 90% 5ka i kilka razy spod szczytu w tym na przełaj w głębokim puchu:). Warunki miekie ale nie mokro na szczęście - śnieg padał w nocy i cały dzien wiec sceneria była mocno zimowa, bardzo fajnie. Do 14 tej jeździło sie naprawdę nieźle ale niestety mgła schodziła coraz niżej i o 15tej widocznośc w zasadzie sie skończyłe, trasy też już były mocno zmęczone. Na górze można było fajnie pojeździć w puchu i jutro na pewno też tak będzie.

Chyba się tam wybiorę w niedziele. :) Szkoda,że nie można tego karnetu wykorzystać jak się chce... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto bo warunki śniegowe znakomite, pewnie zbyt twardo nie będzie ale ja tego od marcowego narciarstwa jakoś specjalnie nie oczekuje, lubię czasem i po miękim pojeździć, i po świeżym jak dziś a nawet po takim mocno kwietniowym jak sie w samej koszulce jeździ. Ale śniegiem to dowaliło masywnie - na dole we wiosce to z pół metra leżało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto bo warunki śniegowe znakomite, pewnie zbyt twardo nie będzie ale ja tego od marcowego narciarstwa jakoś specjalnie nie oczekuje, lubię czasem i po miękim pojeździć, i po świeżym jak dziś a nawet po takim mocno kwietniowym jak sie w samej koszulce jeździ. Ale śniegiem to dowaliło masywnie - na dole we wiosce to z pół metra leżało:)

Też lubię jak jest tak miękko,więc pewnie Pilsko w niedziele pewne! :) Jutro Skrzyczne,a później może Golgota... :) Jak sił starczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię jak jest tak miękko,więc pewnie Pilsko w niedziele pewne! :) Jutro Skrzyczne,a później może Golgota... :) Jak sił starczy. :D

ambitny cel ...

mi narazie maz sie rozchorowal /biedactwo/ i chyba nici z jutrzejszego wyjazdu ... pojade sama z ekipa ... trza korzystac ile sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosal w tygodniu

właśnie wróciłem i całkiem zadowolony jestem. Ludzi praktycznie nie było, warunki przez pierwszą godzinę prawie, że wyśmienite. Codziennie świeży opad śniegu (szkoda, że ratraki nie potrafiły go ubić) ale poranna jazda w lekkim puchu to rekompensowała. Ogólnie zdecydowany plus i polecam, przede wszystkim prawdziwa zima! w każdym razie polecam, nie wiem jak to będzie wyglądało w weekend, bo jak o 15.30 wyjeżdżaliśmy to już sporo osób ciągnęło, a to chyba dopiero początek był..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem dzis na wieczornej jezdzie na nowej osadzie i warunki naprawde bardzo dobre sniegu wiecej jak na podhalu stok lekko rozjezdzony, muld brak , lodu brak:D

w razie niedojechania do istebnej /w co raczej nie wierze/ wyladujemy pewnie tam :)

zbieram sie po malu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Ciche

Dzisiaj jazda w MC od 8-mej. I godzinka do 9tej free - brawo dla stacji, że promują tych, co spać nie chcą;) Ale to nie największy urok dzisiejszego dnia. Trasa była przygotowana na prawdziwy sztruks, gładź bez ani jednego "kalafiora", śnieg dzięki temperaturze -7 był twardy i dość szybki. Zmierzyło mi 70km/h przy promieniu r 17, także jak na MC, to chyba nieźle:).

Teraz już jest +4 i lud przyjechał w liczbie, jak zwykle w weekend.

Rano bardzo dobrze.

Edytowane przez Bończa
promień dodany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń - Istebna !!

wrocilam wykonczona :) ale zadowolona

rankiem wyruszylismy i jak zajechalismy pod krzesło na Zagroniu to juz sporawo ludzi bylo i znajomi mnie przekonali zeby jechac dalej na Złoty groń ... przyjezdzamy jako 3 i 4 auto /jedno od obslugi a drugie od jedynego klienta wyciagu/ wyciag ponoc chodzil od 8 ale ze nie mial kto nim jezdzic to stal :) ruszał na życzenie :)

no wiec z nasza szóstka /5 bab i jeden rodzynek/ bylo na stoku cale 7 osob i obsluga :) i tak do praktycznie 10 kiedy to kolejne dwa auta dojechaly z raptem 6 osobami na pokladzie :)

a stok przygotowany ze miód dla oczu ... i miod dla nartek :) szkoda tylko ze bylo miekko i dosc szybko w sloncu puscil lodzik /w nocy ponoc bylo -8 wiec ubite i zesztruksowane perfekcyjnie :)/ jak sie slonko oparlo to juz sie grzezlo w tym sniegu i wszystko sie dzialo jak w zwolnionym filmie ... ale i tak jestem na TAK !!

relacja fotograficzna z babskiej wyprawy na narty za chwile w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Skrzyczne

ambitny cel ... mi narazie maz sie rozchorowal /biedactwo/ i chyba nici z jutrzejszego wyjazdu ... pojade sama z ekipa ... trza korzystac ile sie da
Dziś ponownie Skrzyczne. :) Było wyśmienicie,zamęczyłem się totalnie,więc ten ambitny plan legł w gruzach... :D Rano piękny sztruksik,choć dość miękko,pewnie tylko przejechali a nie ubili.Ruszam od razu na FIS-a-miodzio! :rolleyes: Niestety na dole widzę "stonkę"i to nie najlepiej się zapowiadało... Niestety podczas drugiego zjazdu zamknęli tą najdłuższą ściankę :mad: ,przeszły mi tylko same myśli typu"co za sk... pie... zaj... chu..." :D.No cóż,pozostała Kaskada.Tam całkiem nieźle,tylko czasami zbyt wiele ludzi się zatrzymuję na tej stromej ściance,co skutecznie utrudniało przyjemne jej pokonanie.Później otwarli FIS-a,więc uradowany znów tam sunę.Niestety "stonka" rozjeździła trasę i już same muldy pozostały. :mad: Ale da się jeździć.Oczywiście to nie koniec przygód,nie mogło być pięknie i tym razem orczyk się zepsuł!Znów dwa zjazdy Kaskadką i... orczyk działa.Więc znowu na FIS-a i tym razem do samego końca. :)Pod koniec zaczęło brakować mi siły,więc wywinąłem orła. :DA tak to wyglądało:

Skrzyczne 2 096.jpg

Skrzyczne 2 097.jpg

Skrzyczne 2 114.jpg

Skrzyczne 2 133.jpg

Skrzyczne 2 136.jpg

57da80efba4b2_Skrzyczne2096.jpg.ba05b5468923f97401afd9fa8a9808da.jpg

57da80efc2e1c_Skrzyczne2097.jpg.28e29bf1d87271ccc3f634b2da9d5191.jpg

57da80efcb437_Skrzyczne2114.jpg.54bc95015c47320e7b060b3018b5c4ca.jpg

57da80efd40eb_Skrzyczne2133.jpg.a55ebbcf273ad8d45ccceb15a740697e.jpg

57da80efde651_Skrzyczne2136.jpg.3f7835e545adead922591bc58767a026.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...