Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Olimpiada Vancouver 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Z tą astmą dwie uwagi, nie prawdą jest, że astmatycy nie mogą podejmować ekstremalnych wysiłków, mam kolegę, prawdziwie chorego na astmę, z ktorym wspinałem się w górach wysokich, to są naprawdę wysiłki ekstremalne i tych zmęczeń i wiążącego się z nimi ryzyka nie jestem w stanie z niczym porównać. Dodam tylko, że gdyby nie ten astmatyk to pewnie bym tu nic nie pisał bo bym gdzieś tam wysoko zamarzł, on lepiej znosił w tamtym dniu warunki - ja schodziłem nadludzkim wysiłkiem woli z pomocą perswazji. Mój kolega ma na końcie też wejście na 8 tys. Więc da się. Dość podejrzana jest natomiast ilośc tych astmatyczek w czołówce - nie wiem co na to statystyka ale chyba ta nauka nie będzie pomocna w widzeniu w tym czegoś nie wzbudzającego podejrzenia

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kpina jakaś, jakby naprawdę były astmatyczkami to by 10 metrów nie mogły przebiec :mad:

:D

Jak ktoś jest niezdrowy to nie powinien być dopuszczony do zawodów.

Kiedy się za komunistycznych czasów wybierałem na zawody w KB to musiałem zaliczyć badania u kilku lekarzy.

Efekt - wybity kciuk - ban na zawody

Astma .................

BAN NA ZAWODY OD RAZU!!

No ale to u amatorów było..............

u zawodowców widać inne zasady rządzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Bodego - mimo, że Mu nie kibicowałam to jednak muszę przyznać ze slalom przepłynął przepięknie.

Ja mam wrażenie, że Bode to się czaił na PŚ i udawał że to niby nie jest w formie, że często nie dojeżdża do mety, wylatuje z trasy a to tylko po to zeby uśpić czujność konkurencji:D No i strategia się udała:D Ma 3 medale, każdy innego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=GzTZ4t9xjtk&feature=related[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=uXZ0e_7rTCc&feature=channel[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=vHPHPO1jAIQ&feature=related[/YOUTUBE]

Ciekawy jestem czy nasze alpejki też są tak sprawne.:cool:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie w narciarstwie alpejskim ma teraz przygotowanie fizyczne?

- Moim zdaniem to jakieś 70 proc. sukcesu. Reszta to śnieg, zajęcia techniczne. Jednak najlepsi spędzają teraz przed sezonem po sześć, osiem godzin na treningu siłowym i wytrzymałościowym. Nie chcę nadmiernie tego wszystkiego komplikować, ale nie można zrobić teraz wyniku bez znajomości najdrobniejszych szczegółów przemian fizjologicznych danego zawodnika, jego reakcji na stres, zmiany stref czasowych, umiejętności regeneracji i kilkuset innych "drobiazgów".

Ładnie się ten artykuł zalinkowany przez magelana komponuje z filmikami o Julce.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos wojny polsko-norweskiej w mediach, to proponuję cytat z blogu Aksela o wojnie norwesko-szwedzkiej:

"There has been this ongoing smear campaign between Norway in Sweden in the media on both sides of the border. It’s mostly biathlon and cross country teams that are involved, and the media uses it for all it’s worth. I think it’s the dumbest thing ever! And here is a little note on how it works between the two nations in Alpine Skiing: I won the gold yesterday, but Patrik Järbyn from Sweden had a terrible crash. Badly smashed up and with a heavy concussion he called us from the hospital bed to congratulate us on the gold. Now that’s how good neighbors treat each other! Thank you Patrik! Wish you a good recovery and I will be seeing you soon.[...]"

I między innymi dlatego tak cenię tego gościa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie skoczków wszech czasów - czyjaś "prywatna inicjatywa",ale ciekawe ;) :

"Parę dni temu pokazałem efekt mojej pracy. Dziś tabela skorygowana o drużynówkę na IO.

Jest to ranking wszechczasów wg punktów przyznanych za poszczególne osiągnięcia max. to 20 pkt za złoto indyw. na IO, min. 0,5 pkt za 3 m-ce w zawodach PŚ.

1 Matti Nykaenen FIN 392

2 Janne Ahonen FIN 392

3 Jens Weissflog GER 320,5

4 Adam Małysz POL 316,5

5 Andreas Goldberger AUT 229

6 Martin Schmitt GER 221

7 Simon Ammann SUI 195

8 Gregor Schlierenzauer AUT 192,5

9 Sven Hannawald GER 185

10 Andreas Felder AUT 179,5

11 Thomas Morgenstern AUT 168

12 Kazuyoshi Funaki JPN 166,5

13 Ernst Vettori AUT 157,5

14 Andreas Widhoelzl AUT 157

15 Armin Kogler AUT 143

16 Dieter Thoma GER 142

17 Ari-Pekka Nikkola FIN 140,5

18 Roar Ljoekelsoey NOR 134

19 Matti Hautamaeki FIN 132,5

20 Jari Puikkonen FIN 118,5

21 Masahiko Harada JPN 118,5

22 Espen Bredesen NOR 116

23 Martin Hoellwarth AUT 110

24 Noriaki Kasai JPN 109,5

25 Birger Ruud NOR 105

26 Wolfgang Loitzl AUT 101

27 Primoz Peterka SLO 89,5

28 Hubert Neuper AUT 88,5

29 Toni Nieminen FIN 83

30 Hans-Georg Aschenbach GER 79

31 Helmut Recknagel GER 73

Punkty przyznawałem wg poniższego klucza:

Igrzyska Olimpijskie

ind. 20 12 8

dru. 10 6 4

Mistrzostwa Świata

ind. 15 8 4

dru. 6 4 2

Puchar Świata - klasyf. końc. 15 10 5

Puchar Świata - wyst. indywid. 2 1 0,5

Turniej Czterech Skoczni 10 4 2

Letnie Grand Prix - klasyf. końc. 4 2 1

LGP ind. zwyc. 1

w zestawieniu nie uwzględniałem zawodów FIS sprzed sezonu 1979/80"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie skoczków wszech czasów - czyjaś "prywatna inicjatywa,ale ciekawe ;) :

"Parę dni temu pokazałem efekt mojej pracy. Dziś tabela skorygowana o drużynówkę na IO.

Jest to ranking wszechczasów wg punktów przyznanych za poszczególne osiągnięcia max. to 20 pkt za złoto indyw. na IO, min. 0,5 pkt za 3 m-ce w zawodach PŚ.

1 Matti Nykaenen FIN 392

2 Janne Ahonen FIN 392

3 Jens Weissflog GER 320,5

4 Adam Małysz POL 316,5

5 Andreas Goldberger AUT 229

6 Martin Schmitt GER 221

7 Simon Ammann SUI 195

8 Gregor Schlierenzauer AUT 192,5

9 Sven Hannawald GER 185

10 Andreas Felder AUT 179,5

11 Thomas Morgenstern AUT 168

12 Kazuyoshi Funaki JPN 166,5

13 Ernst Vettori AUT 157,5

14 Andreas Widhoelzl AUT 157

15 Armin Kogler AUT 143

16 Dieter Thoma GER 142

17 Ari-Pekka Nikkola FIN 140,5

18 Roar Ljoekelsoey NOR 134

19 Matti Hautamaeki FIN 132,5

20 Jari Puikkonen FIN 118,5

21 Masahiko Harada JPN 118,5

22 Espen Bredesen NOR 116

23 Martin Hoellwarth AUT 110

24 Noriaki Kasai JPN 109,5

25 Birger Ruud NOR 105

26 Wolfgang Loitzl AUT 101

27 Primoz Peterka SLO 89,5

28 Hubert Neuper AUT 88,5

29 Toni Nieminen FIN 83

30 Hans-Georg Aschenbach GER 79

31 Helmut Recknagel GER 73

Punkty przyznawałem wg poniższego klucza:

Igrzyska Olimpijskie

ind. 20 12 8

dru. 10 6 4

Mistrzostwa Świata

ind. 15 8 4

dru. 6 4 2

Puchar Świata - klasyf. końc. 15 10 5

Puchar Świata - wyst. indywid. 2 1 0,5

Turniej Czterech Skoczni 10 4 2

Letnie Grand Prix - klasyf. końc. 4 2 1

LGP ind. zwyc. 1

w zestawieniu nie uwzględniałem zawodów FIS sprzed sezonu 1979/80"

Ja bym przyznał więcej za kryształową kulę,ale to nie moje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdan kilka o wczorajszym srebrnym medaliście, bo o złotym i brązowym pewnie wszyscy już wszytko wiedzą.

KJETIL JANSRUD- ur.28.08.1985

Cudowne dziecko narciarstwa norweskiego. Zadebiutował w PŚ jako 17 latek, a mając lat 18 zdobył pierwsze punkty w gigancie (jeden z dwóch 18 latków w ostatniej dekadzie, którym sie to udało drugi to Hirscher). W sezonie 04/05 kontynuuje zdobywanie doświadczenia w PŚ, ale koncentruje się na PE wygrywając klasyfikację generalną oraz SL i GS.

W sezonie 05/06 już cały czas poswięca na PŚ i zaczyna starty w slalomie od 4 miejsca w Beaver Creek, potem jest jeszcze 8 w Adelboden i 6 w SC w Wengen.

Startuje pierwszy raz na Igrzyskach, tam zajmuje 10 miejsce w kombinacji i startuje w gigancie, gdzie wycofuje się po 1 przejeździe ze względu na kontuzję pleców.

Kontuzja ta wyłącza go na resztę sezonu i cały nestępny 06/07, wraca dopiero w sezonie 07/08 i nie odnosi spektakularnych sukcesów, dopiero ubiegły sezon to konsekwentne miejsca w czołówce giganta w tym pierwsze podium w Adelboden. Ten sezon jest jeszcze lepszy, oprócz znakomitych wyników w gigancie także regularne punktowanie w SG, no i medal olimpijski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy igrzysk w Vancouver znów mają problemy z pogodą. Z powodu gęstej mgły istnieje obawa, że opóźniony zostanie start zaplanowanego na środę rano slalomu giganta kobiet.

Obecnie widoczność na trasach w Whistler wynosi kilkadziesiąt metrów. Na noc czasu kanadyjskiego zapowiadane są opady śniegu, po których w środę rano znów pojawi się mgła. W następnych godzinach śnieg będzie robił się coraz bardziej mokry.

Dyrektor alpejskich zawodów kobiet Atle Skaardal zasugerował, że start środowej konkurencji może zostać przesunięty z godz. 10.00 (miejscowego czasu) na popołudnie

za onet.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć co dziś zrobili sędziowie na trasie giganta podczas pierwszego przejazdu! :mad:

IMHO to jak potraktowali J. Mancuso woła o pomstę. Nie dziwię się, że po powtórzonym przejeździe płakała jak dziecko, w końcu pozbawili ją szansy realnego zdobycia medalu.

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to pierwszy przejazd to też był dramat. Ciężko było dojrzeć zawodniczkę w górnej części trasy więc nie dziwię się że część dziewczyn nie ukończyła przejazdu.

Trzeba było przenieść oba przejazdy na dzisiaj i tyle, bo dla zawodniczek to była walka o życie a dla nas też marna przyjemność z gapienia sie na mleko w ekranie tv.

Wczoraj mówili że drugi przejazd ma być dzisiaj o 19:00 ale jak na razie w planie eurosportu tego nie ma:rolleyes:

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...