Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomocy - "rozmiar" buta


juice

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne dylematy, a teraz ciezko o serwis i porownanie sklepowe.....

Czy ktos (taki maly chlopiec / dziewczyna jak ja, albo kolo takiego chlopca :D) ma buta w rozmiarze 26 i moglby podac dokladnie w milimetrach dlugosc wkladki jaka przy tym wychodzi ???

Z gory dzieki i z nadzieja czekam na info :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczek, bo może nie zrozumiałam... Ty chcesz kupić buty narciarskie bez uprzedniego ich przymierzenia??:eek: Nawet jakby gość w sklepie dałby mi do przymierzenia buciki a potem powiedział że w takim razie da mi do domu takie same tylko z magazynu, zapakowane firmowo to bym najpierw musiała je przymierzyć - egzemplarze często różnią się od siebie w dość istotnych szczegółach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Buty w pracy mam 41.

Adidasy mam 40,5.

Atomic AFT 26,5 !!

I co ?

No wlasnie, to, ze nie ma jednolitej numeracji zbytnio. Mozesz zgadywac czy but Ci pasuje czy nie jak znasz numeracje konkretnego producenta. Masz juz jedne buty i kupujesz nastepe.

Warto zwrocic uwage na numeracje Mondo. Jest dosyc czesto podawana obok innej UK czy US. I jest to wlasnie rozmiar wkladki w centymetrach. Tak mi cos swita.

pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczek, bo może nie zrozumiałam... Ty chcesz kupić buty narciarskie bez uprzedniego ich przymierzenia??:eek: Nawet jakby gość w sklepie dałby mi do przymierzenia buciki a potem powiedział że w takim razie da mi do domu takie same tylko z magazynu, zapakowane firmowo to bym najpierw musiała je przymierzyć - egzemplarze często różnią się od siebie w dość istotnych szczegółach...

ebay tak kusi :P myslalem ze jakby co nie podpasilo to znajde jakiegos kopciuszka i mu bucik przymierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juice,

tak sie nie da:)

U kazdego producenta moze byc inaczej. Musialabys poprosic o zmierzenie konkretnego egzemparza. Co wiecej, nic ci to nie powie o szerokosci buta.

Moze to pomoze:

http://www.bootfitters.com/size.htm

pozdrawima

T.

A dlaczemu polowka numera w tej tabeli wydluza buta skoro polowki narciarskie "tylko" poszerzaja w tym samym rozmiarze.....:confused: Albo juz calkiem sie mnie pokielbasilo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie wyluzowalem na razie :cool:

Atomic M-tech 110 poszedl za 161 euro :rolleyes:

No tak, wszyscy znajomi się przebijają :)

Mnie podebrali te:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120296353827&ssPageName=ADME:B:ONA:DE:1123

Wejdz sobie na allegro i poszukaj goscia z butmi Atomica za 150 czy 160pln. Podobno ma 500 par :)

Sam chce do niego zajrzec :)

Już znalazłem :

http://www.allegro.pl/item422081218_buty_atomic_okazja_nowe.html

Edytowane przez mysiauek
znalazłem linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczek wszystko juz chyba zostalo powiedziane.Tak jak wrozka,mysiek i inni nie wyobrazam sobie zakupu buta bez naprawde dlugiego mierzenia.Flex 110 solidnej przymiarki. Ale na pocieszenie to kilka sezonow temu spotkalem M-110 atoma w bardzo dobrej cenie i nawet sympatycznie lezaly,tylko spotkalem kilka opini,ze wszystko zajebiscie po za jednym-NOGA MARZNIE:eek:.Teraz moze jest lepiej.Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o oświecenie.:confused:

Co jest z tymi butami, że gość je opyla po 160 zet?

Zap.....li całego tira i mają taniutko.:D.

U moich znajomych co mają dużą firmę transportową i spedycję taki numer im wycięła lewa firm transportowa. Tylko, że to było pięć tirów telewizorów plazmowych.......Straty na 2 mln PLN.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty są tak naprawdę ważniejsze niż narty.

Skutki źle dobranych nart można zniwelować własnymi umiejętnościami i technika itd. .... w ostateczności uporem i samozaparciem.

Źle dobranych butów nie da się zastąpić niczym ....... można ”załatwić” sobie cały wyjazd.

Prawdziwy bój o wygodę http://sport.alpinistyka.pl/8_19700_0.html

Pozdrowionka dla Wszystkich

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Źle dobranych butów nie da się zastąpić niczym ....... można ”załatwić” sobie cały wyjazd.

Prawdziwy bój o wygodę http://sport.alpinistyka.pl/8_19700_0.html

Pozdrowionka dla Wszystkich

:)

To dobre!! Ten patent na formowanie butów na ciepło ufffff,

pozazdrościć samozaparcia!!

... widzisz Soczek na co by Ci przyszlo :D

a swoją drogą to 160 pln za te atomy - super cena, nawet kilka sztuk łyknąć w popularnej rozmiarówce i po jedym dniu na giełdzie narciarskiej spokojnie sie opchnie wszystko za min 500 pln/szt

Przy tej kalkulacji 10 sztuk = super wyjazd w alpy "all inn" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a swoją drogą to 160 pln za te atomy - super cena, nawet kilka sztuk łyknąć w popularnej rozmiarówce i po jedym dniu na giełdzie narciarskiej spokojnie sie opchnie wszystko za min 500 pln/szt

Przy tej kalkulacji 10 sztuk = super wyjazd w alpy "all inn" :D

Akurat nie wiem czy ten interes by wyszedł (choć to całkiem możliwe).

Te modele buta były cały zimowy sezon dostępne w kilku sklepach sportowych (Alfa, Manhattan - Gdańsk, Batory, Klif - Gdynia) w Trójmieście tyle że w małych rozmiarówkach 22- 24,5 i jak pytałem to w ogóle nie schodziły a cena wynosiła (w sklepie) bodaj 180,-. Teraz trochę większe numery więc może w końcu to zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalek, nie bede za mocno dyskutowal ani sie wyklucal, ale jestes pewny co piszesz ?

Atomic w 110 m-tech za 180 zeta. To brzmi co najmniej jak "opowiesci z drzewa sandalowego". Chyba ze uzyles jakiejs waluty ktorej kursu nie znam :eek:

U mnie chodzil Atomic w barwach narodowych flex 130 ale tak cholernie waski ze ledwo co moglem wcisnac noge (a mam zgrabna nozke :D), on i tak sie od tego rozchodzil na skorupie, o dopieciu jakiejkolwiek klamry mozna bylo tylko marzyc.

Model chyba 2 letni, stal na jakies 4,5 stowki a i tak sie nie zenil za bardzo.

Ale do Twojej ceny to .........- no chyba ze podasz walute :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalek, nie bede za mocno dyskutowal ani sie wyklucal, ale jestes pewny co piszesz ?

Atomic w 110 m-tech za 180 zeta. To brzmi co najmniej jak "opowiesci z drzewa sandalowego". Chyba ze uzyles jakiejs waluty ktorej kursu nie znam :eek:

U mnie chodzil Atomic w barwach narodowych flex 130 ale tak cholernie waski ze ledwo co moglem wcisnac noge (a mam zgrabna nozke :D), on i tak sie od tego rozchodzil na skorupie, o dopieciu jakiejkolwiek klamry mozna bylo tylko marzyc.

Model chyba 2 letni, stal na jakies 4,5 stowki a i tak sie nie zenil za bardzo.

Ale do Twojej ceny to .........- no chyba ze podasz walute :rolleyes:

Też żadnego zamiaru kłócić się nie mam lecz buty jakie w linku zaprezentował mysiauek były, jak napisałem wyżej, w sklepach Trójmiasta tyle że w małych rozmiarach.

Waluta jaką się posługiwałem w opisie to polski złoty.

Nie umiem odpowiedzieć, bo nie wiem, skąd one się wzięły ani też dlaczego taka cena ich była ale w listopadzie i grudniu '07, 2-3 razy w tygodniu chadzałem do sklepów i szukałem butów dla siebie, więc pamiętam właśnie te Atomic'i tyle że to nie były modele z serii M (jak piszesz) a raczej RT czy RS jak we wskazanym powyżej linku.

No cóż może jest i tak że gdzieś w okolicach Białej Podlaskiej w jakimś zapyziałym sklepie są do dostania jakieś ekstra wypasione nartki.

No bo skąd można wiedzieć gdzie się taki TIR trafi ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...