Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy używacie tego?


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item434209055_...w.html mam pytanko do Was czy używacie tego typu środki komunikacji na wypadach narciarskich....raczej w Alpach,bo w Polsce mamy za krótkie stoki żeby się zgubić....pytam bo noszę się zadobyć takiego walkie-talkie....oczywiście podany link jest jak najbardziej przypadkowy...chodzi o rzecz o której mówimy....firma,parametry,itd to rzecz odrębna....

ciekaw jestem czy sprawdza się to w praktyce,jakoś tak się składa że nikt ze znajomych tego na nartach nie stosuje...stosują na wyprawach moto...a to już inna bajka.... pytanko do Was czy używacie tego typu środki komunikacji na wypadach narciarskich....raczej w Alpach,bo w Polsce mamy za krótkie stoki żeby się zgubić:D....pytam bo noszę się zadobyć takiego walkie-talkie....oczywiście podany link jest jak najbardziej przypadkowy...chodzi o rzecz o której mówimy....firma,parametry,itd to rzecz odrębna....

ciekaw jestem czy sprawdza się to w praktyce,jakoś tak się składa że nikt ze znajomych tego na nartach nie stosuje...stosują na wyprawach moto...a to już inna bajka....

z góry dzięki za każde info....pozdro Paweł

Edytowane przez pax53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam moj tata z kolegą tego używał, jeżeli chodzi o marke to ci nie powiem wiem ze bylo dośc mocne i na max 8km w terenie otwartym mozna bylo sie porozumiewać, świetna sprawa w alpach gdyż kazdy jeździ gdzie chce a wystarczy wywolac sie przez walki talki:) i haslo zajazd do baru tu i tu o 16:) ewentualnie inne info:) ja w tym roku tez będe takiego czegoś uzywal bo mam zamiar w ciągu kilku dni coś fajnego upolowac i zakupić

a masz moze cos fajnego na oku?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zupełnie nic mi w bańce nie świta...tylko wiem że Motorola jest na topie w tych zabawkach...i właśnie super że Bugi piszesz że szukasz takiego ustrojstwa,bo może będzie razem coś ciekawego wybrać...jeszcze ktoś może wrzuci swoje parę groszy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zawsze w Alpach małych Motorolek. Super sprawa jeśli nie chce się dużo dzwonić. Ale jest jeden mankament zwykłe urządzenia dostępne w marketach czy na Allegro nie spełniają swoich funkcji ze względu na duże przestrzenie oraz ukształtowanie terenu. Wybierając sprzęt musimy pamiętać, że odległość maksymalna na której można się porozumieć jest odległością na w wodzie i często w górach z tych 8 km robi się 1 km max 2 km. Ja posiadam Motorole na 8 km i żeby to zobrazować w górach to np. kolega stał na końcu orczyków w Kaprun na lodowcu, a ja w okolicach Alpincenter w tym miejscu prawie go nie słyszałem. W "drzewach " jest jeszcze gorzej. Mimo wszystko polecam do kontaktu na mniejsze odległości sprawdza się super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam walkie-talkie ''namietnie'' w pracy. Mysle,że jakies 90% radyjek z jakimi pracowałem to faktycznie motorole.Zdarzały sie tez STANDARDY.Zasieg zalezy od wielu czynników.Ale to kazdy chyba wie,że propoagacja fal zalezy od pogody,pory dnia,mocy i jak wspomniał fanatyk ukształtowania terenu.Po za tym nie kazdy kanał ma taki sam zasieg.Przy sporym wyżu zasieg moze byc kilkakrotnie wiekszy niz normalnie. Na pewno jest to dobre rozwiązanie przy wiekszej grupie o zróznicowanych umiejetnosciach narciarskich i orientacji w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam nad zakupem krótkofalówek, używałem kiedyś w pracy motoroli, ale nigdy z zestawem głośnomówiącym. Jeżeli ktoś używał tego podczas jazdy na nartach, proszę o info czy:

- w czasie jazdy da sie przez to swobodnie rozmawiać (chodzi mi tu o możliwość np. podawania instrukcji, ew. korekcji błedów podzczas jazdy drugiej osobie bez konieczności zatrzymywania sie co chwilę)

- jak działa taki zestaw głośnomówiący? czy jest na tyle zaawansowany że nie będzie się sam właczał od szumu/świstu wiatru podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam już 4 rok takich małych krótkofalówek, chyba Motoroli.

Zalety:

lekkie, umożliwia darmowe porozumiewanie się na stoku (np, kiedy idziemy do knajpy i do której), ma słuchaweczki - takie dla tajniaków, ja zawsze jedną z nich na stałe montuję sobie w uchu, nie uwiera mnie pod kaskiem więc jestem w stałym kontakcie i ma takie mikrofonik do wyprowadzenia na zewnątrz kurtki więc cały sprzęt jest schowany w kurtce i nie trzeba się babrać w wyjmowanie tego dziadowstwa na stoku czy na wyciągu, jeśli chodzi o nakładanie się innych rozmów to słyszałam i Włochów i Polaków gadających na tym samym kanale co my ale można sobie zmienić zawsze na jakiś wolny kanał i po sprawie. Zresztą nigdy nie bylo tak że się nakładalam z kimś i że nie mozna bylo zrozumieć o co chodzi więc ok.

Wady

dodatkowy bagaż na nartach - niby lekkie ale zawsze to dodatkowe gramy i dodatkowa kieszeń zajęta, czasami się nie da złapać drugiej osoby jak tamta jest po drugiej stronie górki albo ja wysoko na samym szczycie a ktoś na dnie doliny - testowaliśmy to w Val di Sole więc ktos kto tam był to wie o co chodzi z górkami i dolinami bo tam jest tego pełno.

Jakby co to moge sprawdzić jaki to model i dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem małe urządzenie komunikujące się za pomocą bluetooth montowane .... w kasku. Interphone to urządzenie do nawiązywania łączności dla ... motocyklistów, które zaadaptowałem na potrzeby narciarstwa.

Atutem takiego rozwiązania jest to, że montujemy je na kasku, możemy połączyć się z drugą osobą, ale ... także z telefonem lub odtwarzaczem mp3.

Testy urządzenia już niedługo na skionline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem małe urządzenie komunikujące się za pomocą bluetooth montowane .... w kasku. Interphone to urządzenie do nawiązywania łączności dla ... motocyklistów, które zaadaptowałem na potrzeby narciarstwa.

Atutem takiego rozwiązania jest to, że montujemy je na kasku, możemy połączyć się z drugą osobą, ale ... także z telefonem lub odtwarzaczem mp3.

Testy urządzenia już niedługo na skionline.pl

Oooo tooo świetny pomysł. Cena, cena, cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Panowie świetna sprawa...czyli trzeba kupować coś z Motki i na maxymalny zasięg żeby było na 3-4 kilometry...będę czegos szukał i jak znajdę podziele się wrażeniami...wielkie dzięki za odzew

pozdro Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam już 4 rok takich małych krótkofalówek, chyba Motoroli.

Zalety:

lekkie, umożliwia darmowe porozumiewanie się na stoku (np, kiedy idziemy do knajpy i do której), ma słuchaweczki - takie dla tajniaków, ja zawsze jedną z nich na stałe montuję sobie w uchu, nie uwiera mnie pod kaskiem więc jestem w stałym kontakcie i ma takie mikrofonik do wyprowadzenia na zewnątrz kurtki więc cały sprzęt jest schowany w kurtce i nie trzeba się babrać w wyjmowanie tego dziadowstwa na stoku czy na wyciągu, jeśli chodzi o nakładanie się innych rozmów to słyszałam i Włochów i Polaków gadających na tym samym kanale co my ale można sobie zmienić zawsze na jakiś wolny kanał i po sprawie. Zresztą nigdy nie bylo tak że się nakładalam z kimś i że nie mozna bylo zrozumieć o co chodzi więc ok.

Wady

dodatkowy bagaż na nartach - niby lekkie ale zawsze to dodatkowe gramy i dodatkowa kieszeń zajęta, czasami się nie da złapać drugiej osoby jak tamta jest po drugiej stronie górki albo ja wysoko na samym szczycie a ktoś na dnie doliny - testowaliśmy to w Val di Sole więc ktos kto tam był to wie o co chodzi z górkami i dolinami bo tam jest tego pełno.

Jakby co to moge sprawdzić jaki to model i dać znać.

bardzo chętnie bym widział takie info...podaj mi jak możesz model tej Motki,bo jak Tobie się sprawdził to i mi też....będę tego używał w zasadzie na nartach z synem i ewentualnie na quadzie+(cross syna):D

z góry dzięki Wróżko:)

Edytowane przez pax53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Panowie świetna sprawa...czyli trzeba kupować coś z Motki i na maxymalny zasięg żeby było na 3-4 kilometry...będę czegos szukał i jak znajdę podziele się wrażeniami...wielkie dzięki za odzew

pozdro Paweł

Hhhhhmmmmm. Nie wiem czy znajdziesz coś niewielkiego rozmiaru, aby działało na 3-4 km w górach, ale jeśli Ci się uda to koniecznie napisz co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę coś sensownego to kupię i przetestuję i opiszę....może na początku na wypadzie quadowym,choć to ukształtowanie terenu niczym nie przypomina gór,ale zawsze drzewa,pagórki są:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, my używamy czegoś takiego:

http://www.militaria.pl/motorola/radiotelefon_pmr_motorola_t5622_-_zestaw_p3747.xml

tylko mamy inne słuchaweczki - tzn takie wtyki dla tajniaków - idealnie pasują pod kask.

Tylko jedno "ale"... Nie polecam w ośrodkach typu Val di Sole czyli takich a ktorych jest kilka gór bo jak już pisalam nie ma opcji dogadania się jesli Ty jestes w dolinie a druga osoba w dolinie po drugiej stronie góry...To jest dobre do ośrodków skupionych wokól jednej doliny...

Teraz ponoć mamy mieć coś mniejszego - tzn coś wielkości komórki, bo tamta Motorolka powyżej to jest gabarytów 2 telefonów komórkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Wrózko:)...właśnie widziałem podobny model na Allegro.pl...z zestawem mikcrosłuchawek....to pomyslę o tej wersji Twojej....cenna uwaga co do dolin i pewnie masz rację,bo praw fizyki nie pokonamy:D...jak kupie zdam relację....teraz będziesz testować takie "maleństwo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

dokonałem zakupu według sugestii Kasi i podpowiedzi innych kolegów....i wybór padł dokładnie na Motorolę T5622 kupiłem w zestawie słuchawkowo-mikrofonowy z przyciskiem PTT, czyli nadawania. Cena 259 pln w Media Markt to tak dla zainteresowanych...pierwsze testy w lesie w sobotę,które w miarę mojej wiedzy krótkofalarskiej opiszę:rolleyes:....siemka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz niezadowolony to zwal winę na mnie:rolleyes:

nie no co Ty:D....ododam synkowi i powiem że to obecnie totalny top:)...będę zadowolony bo z natury nie jestem zbyt wybredny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...