Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koniec Szymoszkowej?


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

kościół katolicki też tak uważa :( ogólnie to w polsce wszyscy są pokrzywdzeni i każdy by coś chciał dla siebie:mad: najlepiej nich oddają im wszystkim wszystko co kiedyś mieli a my się spakujemy i pojedziemy na słowację do czech albo jeszcze dalej :D

Gdyby to było takie proste to już by mnie tu nie było.

Irlandia to dla mnie za daleko.

Ale Słowacja?

Mieszkać w takim Popradzie albo Koszycach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kościół katolicki też tak uważa :( ogólnie to w polsce wszyscy są pokrzywdzeni i każdy by coś chciał dla siebie:mad: najlepiej nich oddają im wszystkim wszystko co kiedyś mieli a my się spakujemy i pojedziemy na słowację do czech albo jeszcze dalej :D

Wiecie co, już nad tym myślałam, i mam pomysł:) Nowa Zelandia! Góry są, i morze, i ludzie podobno spoko, a w dodatku słuchajcie! Jeździ się na miejscu w zimie (czyli od czerwca-lipca), a jak komu mało, to leci sobie w lecie (grudzień - maj) w Himalaje:D. Żyć, nie umierać!:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Zelandia! Góry są, i morze, i ludzie podobno spoko

Jak masz mocna glowe to Kiwis sa spoko.

Tylko co poza jezdzeniem na nartach tam chcesz robic? Te 5 mln owiec tam pasc?;-)

Niestety trudno o pozwolnie o prace tam:-(

To juz lepsza Kanada jest, a dokladniej Brytyjska Columbia.

Tym bardziej ze za niedlugo w Whistler rusza peak 2 peak gondola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dobrze, że grodzą bo nikt już nie będzie miał dylematów gdzie jechać... na narty. Ja od kilku sezonów w polskich górach spędziłem 1 (słownie: jeden dzień) i jak słyszę od ludzisków, że na Szymoszkowej o zgrozo płacili 7 czy 8 PLN za jeden wjazd to nawet te 1.500 km do przejechania jest spoko, aby sobie pośmigać w Alpach.

Ja mógłbym przeflancować się gdzieś do Południowego Tyrolu bo tam górki fajne, kawa smaczna i o opaleniznę w zimie nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz miałem przyjemność być tam i powiem tylko, że kasa topniała w oczach jak śnieg na wiosnę . Ale cóż ,każdy decyduje za siebie . Widać po tłumach odwiedzajacych Polanę że ludziom to nie przeszkadza .

Mówimy tu jednak o problemie zamykania tras - po przeczytaniu artykulu uważam postępowanie nowych właścicieli działek za niezwykłe chamstwo które wyplenić może tylko nowe prawo śniegowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bodaj 2 lata temu była próba(nie udana) zakupu działki skutecznie przecinającej stok narciarski pod krzesłem w Małym Cichym. Chętni do kupna tego paska to właściciele kilku mniejszych archaicznych wyciągów w Małym Cichym.

ehh no to jest w naturze polakow ja nie mam to i ty nie mozesz miec........po............waleni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że nie na temat ale zainteresował mnie post Maria

a jak komu mało, to leci sobie w lecie (grudzień - maj) w Himalaje:D. Żyć, nie umierać!:D:D:D

jaki ośrodek w Himalajach masz na myśli gdzie między grudniem a majem można pośmigać ?

a co do tematu Szymoszkowej to nie potrafię zrozumieć tak wielkiego oburzenia w związku z ew. zamknięciem takiej bylejakiej góreczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle tak że wszyscy właściciele działek gruntów oni czekaja tylko na kase nic nie robiąć a przeciez jest też a agroturystyka lokale gastro itp.itd

ale najlepisj zagrodzic wszystko i niech wezmna sobie to do świadomości że jak nie będzie turystów to nie będzie kasy i zginą

(ale jak widac górale to wysrańcy i tyle i h.j z nimi niech zginą z głodu niech zamkna wszystko i bedzie w Polsce spokój z tymi jeb.nymi płotami i ich własnościami) abedziemy jeździć do innych krajów

:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle tak że wszyscy właściciele działek gruntów oni czekaja tylko na kase nic nie robiąć a przeciez jest też a agroturystyka lokale gastro itp.itd

ale najlepisj zagrodzic wszystko i niech wezmna sobie to do świadomości że jak nie będzie turystów to nie będzie kasy i zginą

(ale jak widac górale to wysrańcy i tyle i h.j z nimi niech zginą z głodu niech zamkna wszystko i bedzie w Polsce spokój z tymi jeb.nymi płotami i ich własnościami) abedziemy jeździć do innych krajów

:mad:

wyjołes mi to bracie z ust, oni mysla ze bd dupami do gory lezec a kasa bd plynac ha ha ha trza tez troche popracowac no ale niestety ja tam ich nie zmuszam:) nie chca zarabiac to ni ale jak zaczna marudzic to im tam na jamy wjedziemy;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tematu Szymoszkowej to nie potrafię zrozumieć tak wielkiego oburzenia w związku z ew. zamknięciem takiej bylejakiej góreczki

ej no jak nie?

Wszyscy prawdziwi narciarze boją się, że WPR itp pojadą gdzieś indziej niż do Zakopca :D

Ale nie, Oni tego nie zrozumieją - tak proszę ukażcie mnie za "homofobie" do WuPeeRów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no jak nie?

Wszyscy prawdziwi narciarze boją się, że WPR itp pojadą gdzieś indziej niż do Zakopca :D

Ale nie, Oni tego nie zrozumieją - tak proszę ukażcie mnie za "homofobie" do WuPeeRów :)

cały lans z Pruszkowa jest zapuszkowany:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz mialem do Zakopca nie jechac.No ale skoro wygralismy proces to se pojade swoj plotek postawic:D:D:D

Viva DEMOKRACY!!!:D

Normalnie cisnie sie na usta slogan ''Za komuny to byl porzadek'':eek::)

Tiiaaa, demokracja to jest system który się u nas w ogóle nie sprawdził, totalitarny dużo bardziej pasował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dziwi -- do Zakopanego przyjeżdża w sezonie i w długie weekendy więcej ludzi niż się może pomieścić, więc po co się wysilać, dogadywać i ustępować jeden drugiemu? Taki wyciąg to kopalnia pieniędzy i jak ktoś ma prawo do działki (w tym wypadku działeczki), to dlaczego inny ma na tym zarabiać? Najwyżej podniosą cenę. Ludzie powinni nauczyć się dogadywać, ale na razie w Zakopanym mają luzik. Jedyna nadzieja że coś tam się zmieni to, gdy zobaczą jaka kasa przepływa im koło nosa: tak jak w Bukowinie zobaczyli że kasa odpływa im do Białki i teraz coś tam zmieniają.

Tak na marginesie - ja nie rozumiem ludzi jeżdżących do Zakopanego - smog i korki to mam w Krakowie. Tak na prawdę to nie jest nawet stacja narciarska: są pojedyncze stoki (wcale nie najlepsze w Polsce) nie połączone w żaden sposób, nawet skibusem. Ale dla ludzi ze środkowej i północnej Polski góry = Zakopane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem byłem dwa lata temu dwa dni. Jeden dzień na Szymoszkowej ( Sławku karnet całodniowy teraz jest chyba z 80 dychów), jeden dzień KW.

Był to okres zaraz po feriach także poza 1,5 h rano w kolejce do kolejki nie stałem w ogóle. Do tego pogoda była przepiękna i po KW tak mnie nogi nap...ły, że tamten wyjazd mogę uznać za udany. Ale jak słyszę ile w ferie i święta tam luda jest -nigdy nie mów nigdy, ale chyba mnie tam nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja patrze też na to w troche inny sposób starając sie zrozumieć tą bande chciwców... ale czy chciwców - wszyscy Ci ludzie to ludzie którzy raczej wychowywali sie w biedzie z bogatych rodzin chyba nie pochodzą to raczej starsze roczniki i za ich czasów tam sie chyba nie przelewało wiec skoro wychowali sie w takim świecie to już do konca życia mimo już podeszłego wieku to tkwi w nich echo z biedoty dziecinstwa taką mają nature i o pieniądze zawsze sie będą kłucić... żeby tylko mieć wiecej może jest własnie tak ? Oczywiscie nie popieram tego rodzaju kroków tylko staram sie to jakoś zrozumieć na szymoszkowej byłem raz, raczej nie spodobało mi sie nie spodobało to też może dlatego nie specjalnie żałuje tej sytuacji ;)

Niestety w tej kwestii nie mam żadnych doświadczeń, nie uprawiam i nie produkuję nic co żre i sra:D

Sławek produkuje coś co pije i nie sika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ośrodek w Himalajach masz na myśli gdzie między grudniem a majem można pośmigać ?

Być to ja tam jeszcze nie byłam, ale mam nadzieję, że kiedyś... W Kaszmirze w Gulmarg (miejscowość letniskowa jeszcze cesarzy z dynastii Mogołów) jest najwyżej położona na świecie kolejka gondolowa, sezon od grudnia do maja. Po jednej stronie góry są wyznaczone trasy, po drugiej "lepiej wziąć miejscowego przewodnika znającego teren". Są tam też tereny dla dla początkujących. Jeździ tam wielu Australijczyków. Poprzedniego lata znalazłam te wiadomości, szukając czegoś dla pociechy. I natknęłam się na forum, gdzie jeden użytkownik, o typowo hinduskim nazwisku, przedstawiał się w ten sposób: "ja, jak wszyscy w moich okolicach, od 3 roku życia mam narty na nogach". Bardzo mi się to spodobało.

Oczywiście, są też inne miejsca, tu jest o tym trochę: www.travel-himalayas.com/himalaya-adventure-activities-sports/snow-skiing.html

Fakt, od Szymoszkowej kawałek, zobaczymy, co na to admin :D. Ale nie ma działu: Stacje narciarskie - Himalaje;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...