Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie jedziesz na narty?


minus1968

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec listopada zawijam sie znowu. Ale najpierw Stubai,bo tego mi trzeba bardziej niż tlenu

to super Mareczku...pośmigaj i odpocznij i napisz jak było z fotami włącznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich :)

Wybieram się do Val d'Isère od 5.12.2008

Dlaczego?Po kilku narciarskich wizytach we Francji (Val Thorens,La Plagne,Alpe d'Huez) pokochałam tamtejsze stoki i możliwości jakie oferują,zawsze zapewniały całkowite i doszczętne wyżycie się na śniegu.

Poza tym zawsze jak wyjeżdżam do Francji mam wspaniałą pogodę i śniegu po pachy,a w innych krajach różnie bywało :) Viva la France! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

gratuluję wyboru

witam

ja wybieram się po raz pierszy do Szwajcarii ( ZERMATT ) nie byłem ale ciekawość mnie tam poprowadziła.

znalazłem super ofertę w styczniu ( ferie )

już się doczekac nie mogę

pozdrawiam

:P

Zermatt jest poprostu jednorazowe, ciekawym co to ta super oferta bo spotkałem tam w marcu ludzi co przeklinali jakieś polskie biuro podróży co sprzedało im Zermatt a mieszkali w Taesch. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, będę cały sezon improwizować, jak zwykle;). Na pewno dużo małych wypadów, bo tydzień - dwa nawet w najwspanialszych miejscach to przecież jeszcze nie SEZON - ten ma trwać od (miejmy nadzieję, jeszcze) listopada do (co najmniej) maja! Gdzie te czasy, kiedy, jak byłam dzieckiem, przypinaliśmy narty pod domem i na tzw. Skałki Twardowskiego w Krakowie? Teraz po drodze są dwie duże dwupasmowe arterie, teren całkiem przyjemnego spaceru w połowie diabli wzięli, na same skałki wdzierają się deweloperzy z apartamentami (kto dziś kupuje zwykłe mieszkanie?) a biegówki trzeba planować... No, i pamiętam jeszcze wyciąg na Woli Justowskiej - teraz samą polanę już zasłonięto zamczyskami, a kiedyś była tam - tego już nie pamiętam - nawet skocznia, zbudowana przez samego St. Marusarza... No, i śnieg był, ech. Przeniósłby się człek gdzieś w góry, a tu rzeczywistość skrzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zermatt jest poprostu jednorazowe, ciekawym co to ta super oferta bo spotkałem tam w marcu ludzi co przeklinali jakieś polskie biuro podróży co sprzedało im Zermatt a mieszkali w Taesch. Janusz

NECKERMANN

ja również będę mieszkał w TASCH ale o tym wiem :) a cena to 1380 zł za tydzień za apartament dla 6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

Zermatt

a i czemu "jednorazowe" i co sądzisz o stronie włoskiej ?

Dla mnie jednorazowe za całokształt,

-za atmosferę wieczorem gdy 1dniowy tłum skośnookich wyjechał już

P1000022.jpg

-za poranny widok z okna

P1000444.jpg

-za widoki w czasie jazdy na nartach

P1000449.jpg

-za możliwości freerajdowe

P1000038.jpg

P1000506.jpg

-za to że 1kolejka na Gornergrat rusza o 7:10

P1000876.jpg

- nawet za pewne niedogodności dla narciarzy, trzeba się trochę nachodzić przed i po nartach, narciarze to najwyżej 40% odwiedzających Zermatt

P1000562.jpg

(i całe szczęście bo kolejka do kolejki na Mały Matterhorn była by jeszcze dłuższa)

P1010031.jpg

włoska strona ma inny charakter, troche jak francuskie Val Thorens,

P1000654.jpg

naturalnie też warto tam pojechać, tańsze i lepsze żarełko w górskich knajpkach, jadąc z Tasch do Cervinii musisz się pospieszyć by jaknajszybciej wjechać na Mały Matterhorn, bo tak od 11 to trzeba przynajmniej pół godziny odstać albo też jechać 2 strasznie długimi orczykami.

Popatrz na tym innym forum w dziale katalog ośrodków, jest trochę informacji.

Jadę tam w grudniu, warunki na dzień dzisiejszy już są najlepsze w całych Alpach, pozdrawiam Janusz

Edytowane przez januszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Wybieram się do Val d'Isère od 5.12.2008

Dlaczego?Po kilku narciarskich wizytach we Francji (Val Thorens,La Plagne,Alpe d'Huez) pokochałam tamtejsze stoki i możliwości jakie oferują,zawsze zapewniały całkowite i doszczętne wyżycie się na śniegu.

Poza tym zawsze jak wyjeżdżam do Francji mam wspaniałą pogodę i śniegu po pachy,a w innych krajach różnie bywało :) Viva la France! ;)

i jest nas dwóch:) Viva la france! ja lece 12.12.2008 na la plagne:) jeśli ktoś nie był to polecam,same plusy...no jeden minus:( odległość. w styczniu tego roku jechałem do val thorens ok. 27 godz:( odcinek 18km serpentyn trwał ok. 3godz (straszna śnieżyca) koreczek itd...ale-warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

hej arbiter

no pięknie jest , zdjęcia mnie nie zniechęciły :D

o 11 to ja dawno na stoku jestem :)

powiedz czy podróż tą kolejką z Tasch jest kłopotliwa , jak z miejscami i czy czesto jeździ ? rozumiem że jak już się wbiję na stok to spoko ?

jak możesz to pisz , a co wiesz na temat hotelu igloo ?

Hotelu igloo niestety nie znam.

godzina 11 to miałem na myśli pośrednią stację Trockner Steg na 2900m.

, kolejki z Tasch jadą co 20 minut, najlepiej wsiadać do pierwszego wagonu, w Zermatt 100m marszu i już jesteś przy Gornergratbahn, pociągi pierwszy o 7:10, następny 8:00 i co 24 minuty (czas przejazdu 40minut-są stoliczki można sobie zrobić śniadanko) (od 9:12 co druga kolejka to express 29min), odradzam czekanie na skibus w kierunku Matterhornbahnen(no chyba że kolejka odjechała a bus właśnie podjechał).

Z górnej stacji kolejki na Gornergrat możliwości jazdy we wszystkich kierunkach, piękna niebieska i czerwona 1400 m deniwelacji prowadzi do pośredniej stacji Schweigmatten, przesiadka w Furi i już jedziesz w kierunku małego Matterhornu itd.... mógłbym pisać i pisać, zobaczysz sam, uważaj tylko jak będzie wiało bo wtedy zamykają górne kolejki.

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje główne plany narciarskie na sezon 2008/2009:

1) 10 - 17.01.2009 - Aprica, Tonale, Ponte di Legno;

2) 31.01. - 07.02.2009 - Pinzolo, Madonna di Campiglio;

3) 08 - 14.02.2009 - Vialattea-Sestriere;

4) 07 - 14.03.2009 - Valle d'Aosta (Cervinia, Monte Rosa, Mont Blanc...).

W wolnych chwilach postaram się jeszcze wyskoczyć gdzieś w Polskę... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.12 - 03.01 - Nassfeld

Potem ferie w lutym - i tu nie wiem gdzie jechać, może coś polecicie ? Chodzi mi o miejsce gdzie można z domu na stok i odwrotnie. Ze względu na małoletnią córkę, która niekoniecznie daje radę cały dzień na stoku i musimy się z żoną zmieniać. Dotychczas było to Val Thorens ale ileż można, byłem tam już ze 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

za ok 4 h wyruszam na Hintertux :D wracam jutro późnym wieczorem :(

28.12- 10.01.09- Bormio :D

w marcu- tydzień- Kronplatz :D

a w międzyczasach pewnie coś się jeszcze trafi, a już napewno Wasserkuppe, bo zima przyszła, a ja mam tam tylko jakieś 100 km ;)

pozdrawiam wszystkich i życzę udanego nartowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...