Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Adam Małysz


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kwalifikacje do pierwszego konkursu skoków. Ciekawe, czy Adam powróci do wielkiej formy. Prof. Żołądź twierdzi, że tak.

"Doktor wzbogacił metody, które sprawdziły się w 2003 roku, o nową wiedzę naukową. W skrócie polega to na wysokiej jakości pracy, ale z przerwami na regenerację organizmu. Cały cykl przygotowawczy został zrealizowany prawie bez kontuzji.

31-letni Małysz potrzebował regeneracji organizmu po wysiłku, jaki zafundowali mu szkoleniowcy Heinz Kuttin i Hannu Lepistoe. "Odtruwanie" przyniosło natychmiastowe efekty. - Już w drugiej połowie lata Adam znakomicie reagował na bodźce treningowe. Dysponuje znacznie większą mocą mięśni niż u progu lata i - co ważniejsze - potrafi tę moc zagospodarować. Jego obecna technika jest dostosowana do tej zwiększonej mocy - tłumaczy profesor Żołądź. Według niego, cała kadra poczyniła postępy i kilku młodych chłopców może jeszcze pozytywnie zaskoczyć kibiców skoków narciarskich."

Transmisja TV 18.15 Eurosport

Wyniki Live

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

za pół godziny pierwszy konkurs TCS w Oberstdorfie - Małysz ma za rywala Romana Kołderkę:) . Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia aby taki rywal Adamowi podskakiwał ale dziś szanse są fifty-fifty . Jednak liczę że Adam przeskoczy sympatycznego Czecha - ale czy wynik będzie na pierwszą "10" - w to już raczej wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan Adam osiągnął bardzo dużo, brakuje mu tylko złota olimpijskiego i to jest chyba jedyna motywacja do tego że dalej pokazuje się na skoczniach:), należy mu się wielki szacunek, ale pewnie jeśli by nie chciał startować w tym sezonie to mogłoby się okazać że nie będzie dla niego pieniędzy na przygotowania olimpijskie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małysz wycofany z TCS

Jak w tytule podaję za Sport.wp:

PAP / pzn.pl | 2009.01.05 11:45

Adam Małysz i Marcin Bachleda nie wystąpią we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w skokach w Bischofshofen, zamykającym 57. Turniej Czterech Skoczni - poinformował w poniedziałek sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

Ich miejsce zajmą Łukasz Rutkowski i Maciej Kot.

REKLAMA Czytaj dalej

- Po raz drugi opuszczam Turniej w jego trakcie i po raz drugi nie jest to dla mnie łatwy moment. W żadnym z trzech konkursów tegorocznego Turnieju nie osiągnąłem jednak wyniku, który byłby dla mnie satysfakcjonujący, a na dodatek brakuje w moich skokach stabilizacji - są dobre próby na treningach, czy w kwalifikacjach, a słabsze w zawodach. To dlatego wraz z trenerami postanowiłem, że jeszcze przed zawodami w Bischofshofen wyjadę do domu - powiedział Adam Małysz.

- Potrzebuję odpoczynku, spokoju, chwili wyciszenia. Chciałbym, aby zarówno kibice jak i media zrozumiały całą sytuację i nie robiły wokół tego wielkiej sensacji. To na pewno będzie mi bardzo pomocne. Wierzę, że podjęta decyzja jest słuszna i przyniesie oczekiwane efekty już w czasie Pucharu Świata w Zakopanem oraz najważniejszej dla mnie imprezy sezonu - mistrzostw świata w Libercu - powiedział Adam Małysz po opuszczeniu Turnieju 4 Skoczni - dodał polski mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małysz bez nart w Lahti

Walczący o powrót do formy Adam Małysz rozpoczął konsultacje z byłym trenerem polskiej kadry Fin Hannu Lepistoe. Na razie "na sucho", bo... na skocznie w Lahti nie doleciały jeszcze narty polskiego skoczka.

- Warunki w Lahti są dobre. Ucichł wiatr, który wczoraj wiał tak silnie, że nie dałoby się skakać. Jest za to bardzo zimno. Niestety na razie nie mogłem z bliska przyjrzeć się skokom Adama, bo czekamy jeszcze aż dotrą tu jego narty. Szkoda, bo mam mało czasu na to, żeby mu pomóc. Kiedy jednak dotrą będziemy się starali wykorzystać każdą minutę pobytu Adama w Finlandii - powiedział Sport.pl fiński trener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepistö odkrył jaki błąd popełnili Kruczek i Żołądź

Podczas przygotowań do sezony najlepszy polski skoczek narciarski Adam Małysz trenował niemalże wyłącznie siłę. To według fińskiego trenera Hannu Lepistö było błędem Łukasza Kruczka i główną przyczyną słabej postawy Małysza.Adam Małysz podczas konsultacji u fińskiego trenera oddał ponad 50 skoków, był też na badaniach siły i mocy w Jyväskylä. - To było coś podobnego do tego, co robiliśmy z Łukaszem Kruczkiem, ale inaczej zinterpretowano wyniki. Na tej podstawie zaczęliśmy z Lepistö pracę nad moją techniką - relacjonuje wielokrotny mistrz świata. W końcu wiadomo co dolega Małyszowi. - Jestem za szybki na progu. Pierwsze ruchy, tuż przed odbiciem, robię za gwałtownie i później nie ma ostatniego wypchnięcia - mówi skoczek.

Z czego wynikał błąd, który spowodował, że Małysz poważnie myślał o zakończeniu kariery? - Z przygotowań do sezonu, które były podporządkowane jednemu: by w nogach mieć jak najwięcej mocy - wyjasnia Małysz. - Mocny jestem, ale po drodze zagubiłem technikę. Hannu miał jedną główną uwagę: nie wolno trenować mocy czy siły, zapominając o technice. To są nierozłączne rzeczy. Łukasz po konsultacjach z profesorem Jerzym Żołądziem w ogóle nie robił odbić. Po testach w Jyväskylä, rozmowach z Hannu i z innym fińskim trenerem Mattim Pullim [były trener najlepszego skoczka wszech czasów Matti Nykänena] wiem, że tak się nie da. Odbicia trzeba robić, to stały element treningów. Jak się nie ćwiczy ich na sucho, to ciężko je wytrenować wyłącznie na skoczni.

GW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Małysz stawia wszystko na jedną kartę-IO

Przygotowania do sezonu olimpijskiego idą pełną parą. Adam Małysz, który w swojej kolekcji trofeów nie posiada jeszcze złotego medalu olimpijskiego, nie ukrywa, że igrzyska w Vancouver mają dla niego szczególną wartość. Skoczek z Wisły przyznaje, że całe przygotowania są podporządkowane właśnie temu jednemu, nadrzędnemu celowi.

- Wiem, że brak motywacji, czy nieprzykładanie się do pracy, mijają się z celem. Czuję bardzo dużą motywację, przede wszystkim dlatego, że koniec sezonu zimowego był dla mnie udany i to mnie znów pchnęło do tego, by bardzo ciężko pracować. Wiem, że jestem w stanie walczyć z najlepszymi - mówi Małysz w rozmowie ze Sportem.

Małysz zdaje sobie sprawę, że igrzyska w Vancouver najprawdopodobniej będą dla niego ostatnimi. Mimo głosów, jakie pojawiły się w ubiegłym sezonie po sukcesach wiekowego Japończyka Takanobu Okabe, Polak trzeźwo patrzy w przyszłość i realnie ocenia swoje szanse.

- Mam duże doświadczenie, poza tym wiem, że lat mi nie ubywa, a przybywa i być może to moja ostatnia olimpiada. Tak więc stawiam wszystko na jedną kartę, by przygotować się do startu w Vancouver jak najlepiej - dodaje Małysz.

Polski skoczek zamierza wystartować w kilku konkursach letniej Grand Prix. LGP rozpocznie się 8 sierpnia na skoczni w niemieckim Hinterzarten. Małysz ma zaplanowane starty we wszystkich europejskich zawodach, w tym m.in. w konkursach w Zakopanem, które odbędą się w dniach 22-23 sierpnia.

za sport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Pamiętasz początki Małysza? Nie? To zobacz wideo z 1996 roku

W 1994 roku trafia do kadry polskich skoczków. 16 marca 1996 roku odnosi pierwsze zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata w norweskim Holmenkollen. Jaki był tamten Adam Małysz? Zobacz reportaż z 1996 roku.

http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=3592

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Honorowe Obywatelstwo Zakopanego dla Adama Małysza

Jeden z radnych Zakopanego zaproponował/ponowił propozycję, aby Miasto Zakopane nadało Adamowi Małyszowi tytuł Honorowego Obywatela.

Jako uzasadnienie podał bliskie związki Małysza z Zakopanem i przede wszystkim podniósł zasługi Małysza dla Zakopanego.

Poza tym mówi się, że 5 marca, kiedy kończą się MS Adam Małysz ma ogłosić zakończenie kariery.

Co sądzicie o takim pomyśle radnych Zakopanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram . Adam Małysz to człowiek który rozsławił Polskę i udowodnił że nie tylko Skandynawowie i Austro-Niemcy mogą daleko latać .

Nie interesuję się tym sportem ale podziwiam pana Małysza , Sikorę i Justynkę naszą biegaczkę oraz innych wybitnych sportowców .

Dla Adama Małysza uśmiechy :):):):):):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...