Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomocy! Jak dobrać narty - freeride/freestyle


Cypis7

Rekomendowane odpowiedzi

Johnny nie licz na wypożyczalnie/chodzi o Polskę/,szukaj to B4,ale życzę powodzenia!!:)Takich dech nie mają w wypozyczalni-no bo po co?;)Tak jak Alkim pisał i Ja Ci radzę- popatrz na am -wystarczy,free przywyciągowe nie wymaga tak radykalnych nart!!!:pA firm dużo -oczywiście free;).Kup fajną am,a poczujesz jazdę w puchu,a lodoszreń to jest wyzwanie -dla każdego narciarza-...tutaj nie ma dech,które to uwielbiają;)Jak chcesz jeździć w bardzo trudnych warunkach to nie wybieraj nart z 120 pod butem,ale narty góra 80 i twarde -czyli do ski-alpinizmu/ale to nie ten temat /.Z slalomki na free to ogromny przerzut -gorszy niż w juddo;).A w free tak naprawdę to narty są ostatnią rzeczą,którą potrzebujesz!!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bardzo szerokie deski nie od rzeczy zwą sie Big Mountain - służą do jazdy na dużych przestrzeniach i w dużych formacjach charakterystycznych dla dużych gór. Do tego takie narty o charakterystyce do jazdy w puchu w naszch warunkach geograficznych dosyć trudno często wykorzystywać. Dlatego ich matecznik to Stany gdzie z racji warunków pogodowych i wilgotnościowych puch potrafi zalegać bardzo długo. Moi znajomi, którzy się zetkneli z tym zjawiskiem w Górach Skalistych zwali to "suchym puchem" - opad był 3 tygodnie wcześniej a w górach zalega ciągle gruba warstwa śniegu - takiego prawie świeżego puchu. Do tego dochodzą kwestie sztywnościowe i inne detale. Im bardziej taka narta jest przystosowana do konkretnych warunków tym mniej sie nadaje do innych zastosowań. Moim zdaniem do jazdy u nas + tydzień-dwa w Alpach to raczej nie waro o tym myśleć, dobry allmountain lub właśnie narta free ale z tych węższych i bardziej uniwersalnych załatwiają temat. Zwlaszcza jak ktoś się zapuszcza incydentalnie na "niezaorane". Sprzęt bardziej specjalistyczny jest już dla ludzi dobrze znajacych temat.

Jak mówili na filmie "Zjazd" na Alasce potrafi być 15 - 20 metrowa warstwa śniegu/puchu,nic dziwnego,że tworzą takie "stwory" jak K2 Pontoon(160/130/120) ;):D.Oczywiście to nie na nasze warunki,zwłaszcza SzCyrkowskie... :D Tak jak piszesz,myślę o narcie 50/50,ewentualnie 60/40,bo bardziej radykalne chyba nie mają sensu.Bardziej radykalne rozwiązania może kiedyś... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili na filmie "Zjazd" na Alasce potrafi być 15 - 20 metrowa warstwa śniegu/puchu,nic dziwnego,że tworzą takie "stwory" jak K2 Pontoon(160/130/120) ;):D.Oczywiście to nie na nasze warunki,zwłaszcza SzCyrkowskie... :D Tak jak piszesz,myślę o narcie 50/50,ewentualnie 60/40,bo bardziej radykalne chyba nie mają sensu.Bardziej radykalne rozwiązania może kiedyś... :rolleyes:

Nareszcie zaczynasz myśleć racjonalnie:)

Pzdr.Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę, nie za wiele jednak poza trasami po Tatrach i w zasadzie nigdy nie trafiłem na warunki pt. puch. Nawet jak był to już odleżały puch to przeważnie przewiany i miejscami było miękko i w miarę głęboko a miejscami twardo jak na lodowisku - zmiany nagłe i trudnoprzewidywalne. Tak bywało w styczniu dosyć często. Natomiast w kwietniu to już albo bardzo twardo i nierówno lub gdy fajnie o poranku przywali słoneczko to piękny dopiero co puszczający firn - bajka. Takie warunki bywały najczesciej. W puchu w tym roku dwa razy się trafiło, raz na Kronplatzu i raz na Pilsku - było fajnie ale mam raczej skrome doświadczenia w tym względzie; po prostu takie warunki rzadko mi się przytrafiały. Te wyżej opisane znacznie częsciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny nie licz na wypożyczalnie/chodzi o Polskę/,szukaj to B4,ale życzę powodzenia!!:)Takich dech nie mają w wypozyczalni-no bo po co?;)Tak jak Alkim pisał i Ja Ci radzę- popatrz na am -wystarczy,free przywyciągowe nie wymaga tak radykalnych nart!!!:pA firm dużo -oczywiście free;).Kup fajną am,a poczujesz jazdę w puchu,a lodoszreń to jest wyzwanie -dla każdego narciarza-...tutaj nie ma dech,które to uwielbiają;)Jak chcesz jeździć w bardzo trudnych warunkach to nie wybieraj nart z 120 pod butem,ale narty góra 80 i twarde -czyli do ski-alpinizmu/ale to nie ten temat /.Z slalomki na free to ogromny przerzut -gorszy niż w juddo;).A w free tak naprawdę to narty są ostatnią rzeczą,którą potrzebujesz!!!;)

Już jeden przerzut na Kasprowym zaliczyłem(jak w Judo) :D Lodoszreń chyba żadna narta nie lubi i chyba nie ma tu złotego środka(może prędkość?).Raczej wybiorę coś z free,ale według Waszych wskazówek!

Próbowałem na swoich slalomkach freeridu,ale tak tonęły w puchu,że zatrzymywałem się w miejscu i tylko głowa wystawała... :D Ale ten rok/zima był wyjątkowy,oby następna była jeszcze lepsza!Tych prób było sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na swoich slalomkach freeridu,ale tak tonęły w puchu,że zatrzymywałem się w miejscu i tylko głowa wystawała... :D QUOTE]

Trzeba było dalej ćwiczyć;)ponoć dobry narciarz to na sztachetach od płotu;)Najpierw poczytaj co to jest free,jakie niesie zagrożenia,jaki sprzęt i jakie koszty/nie tylko dechy/-a nawet kijki,nie mówiąc o technice;)Zapisz się na kurs przeciwlawinowy itp...;)Masz dość-kup am i jeździj pozatrasowo blisko trasy:pNie zapominaj,że musisz mieć zespół do jazdy pozatrasowej,no chyba,że jesteś WIELKI i będziesz sam poszukiwał nowych wyzwań;)-ale jak wiem to Ty masz się żenić!!-no to Johnny będziesz miał dla kogo żyć;)!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na swoich slalomkach freeridu,ale tak tonęły w puchu,że zatrzymywałem się w miejscu i tylko głowa wystawała... :D QUOTE]

Trzeba było dalej ćwiczyć;)ponoć dobry narciarz to na sztachetach od płotu;)Najpierw poczytaj co to jest free,jakie niesie zagrożenia,jaki sprzęt i jakie koszty/nie tylko dechy/-a nawet kijki,nie mówiąc o technice;)Zapisz się na kurs przeciwlawinowy itp...;)Masz dość-kup am i jeździj pozatrasowo blisko trasy:pNie zapominaj,że musisz mieć zespół do jazdy pozatrasowej,no chyba,że jesteś WIELKI i będziesz sam poszukiwał nowych wyzwań-ale jak wiem to Ty masz się żenić!!-no to Johnny będziesz miał dla kogo żyć!!!!

Ćwiczyłem... i mam nadzieję,że i na tych sztachetach pojadę! ;) Wielki to chyba rozmiarowo... :D Free - wiem o co chodzi i mam nadzieję,że dożyję tego,właśnie Kasprowy mnie natchnął! ;) Trochę się pohamuję na ten czas... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propozycje desek w tym temacie za 400 zł to chyba żart/metron ex?/.)

Oj to zrobiłbyś koledze krzywdę. Metrony nie są nartami do freeridu. To narty uniwersalne prekursory allmountainów o bardzo sztywnej konstrukcji.

2. dzięki temu nie wbijają się w śnieg - co czynią właśnie Metrony - tylko utrzymują narciarza na powierzchni

i to jest przykład odpowiedzi typowych ignorantów, którzy nigdy nie mieli tych nart pod butem a jedynie naczytali sie marketingowego spamu. w/g mnie te właśnie narty nadają sie doskonale na początek przygody z free. w jeździe przywyciągowej, w terenie, na trasie, i różnych warunkach śniegowych - jadą jak czołg po wszystkim. dodatkową zaletą jest właśnie ich cena, gdyż jeżdżąc free sprzęt często jest niszczony o skały, a gdy koledze nie przypadnie do gustu taka jazda to nie będzie wielkiej wtopy finansowej.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2-Recon, Xplorer

Witaj Johnny

Nie wiem co wybierzesz ;) ja jeździłem na Reconach, Xplorerach 08/09 w dł.177 i dla mnie bardziej wszechstronne były Recony-(do jazdy po wszystkim). Xplorer był wyraźnie b.miękki i szerszy pod butem co jak dla mnie bardziej predysponuje go do jazdy w lekkim ,świeżym śniegu. Gdzieś wstawiałem filmy z jazdy na VR tam właśnie miałem Xplorer- warunki prawie letnie +17*C i rozjechany śnieg.

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj JohnnyNie wiem co wybierzesz ;) ja jeździłem na Reconach, Xplorerach 08/09 w dł.177 i dla mnie bardziej wszechstronne były Recony-(do jazdy po wszystkim). Xplorer był wyraźnie b.miękki i szerszy pod butem co jak dla mnie bardziej predysponuje go do jazdy w lekkim ,świeżym śniegu. Gdzieś wstawiałem filmy z jazdy na VR tam właśnie miałem Xplorer- warunki prawie letnie +17*C i rozjechany śnieg.pozdrawiam Torres
Witaj Torres!Szybko sięgnąłem do folderu ;).Dzięki za rzeczową opinię!Wezmę pod uwagę te deski,zwłaszcza Recony.Niestety puch to rzadkość,choć w tym roku można było trochę w nim pojeździć,raczej nastawiam się na lodoszreń lub ciapę... :D Jak np.na zdjęciu. :) Slalomka zapadała się pod tą warstwę lodu i za którymś razem,przy przechodzeniu z jednego skrętu do następnego,poleciałem prosto na twarz... :DPozdrawiam!Johnny.

Kasprowy Wierch 158.jpg

57da80f2ba1ca_KasprowyWierch158.jpg.f0593d811472f73c9aec8b26222973fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest przykład odpowiedzi typowych ignorantów, którzy nigdy nie mieli tych nart pod butem a jedynie naczytali sie marketingowego spamu. w/g mnie te właśnie narty nadają sie doskonale na początek przygody z free. w jeździe przywyciągowej, w terenie, na trasie, i różnych warunkach śniegowych - jadą jak czołg po wszystkim. dodatkową zaletą jest właśnie ich cena, gdyż jeżdżąc free sprzęt często jest niszczony o skały, a gdy koledze nie przypadnie do gustu taka jazda to nie będzie wielkiej wtopy finansowej.

Może nie aż tak ostro, ale ... :)

Ale ja też na nich jeździłem i pisałem uż o nich pare razy.

Metron EX to twarda i wymagająca narta, prawdziwy czołg.

Tak naprawdę, to moim zdaniem, jest to gigantka z taliowaniem "pozatrasowym".

Świetnie daje sobie radęna trasie i bdb poza nią.

Ale wymaga siły i techniki.

Ja akurat, brak jednego i drugiego załatwiam mniejszą długością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest przykład odpowiedzi typowych ignorantów, którzy nigdy nie mieli tych nart pod butem a jedynie naczytali sie marketingowego spamu.

Jerry! Powiem Ci tylko tyle, że testowałem Metrony jeszcze przed ich wprowadzeniem na rynek. Ale w to pewnie i tak nie uwierzysz.

Po drugie ubliżanie użytkownikom forum, bo maja odmienne zdanie od Twojego nie jest tu mile widziane!

w/g mnie te właśnie narty nadają sie doskonale na początek przygody z free. w jeździe przywyciągowej, w terenie, na trasie, i różnych warunkach śniegowych - jadą jak czołg po wszystkim.

I tu "strzelasz sobie w kolano". Bo narty do freeridu nie mogą jeździć jak czołg!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignorant (łc. ignorans, -ntis ‘niewiedzący’ od ignorare ‘nie znać, nie wiedzieć’) osoba niemająca podstawowej wiedzy z danej dziedziny, nieznająca się na czymś.

Ale w jakim towarzystwie-ZASZCZYT;)

Jeery !-każdy ma prawo do swojego zdania i racji,ale po co te docinki,w życiu codziennym pełno agresji,po co to przenosić na forum.Myślę,że lepiej byłoby aby ten Twój drugi post/bez tych docinek/był pierwszym,bo tutaj faktycznie napisałeś o co Ci chodzi i dlaczego polecasz te akurat narty.W wcześniejszym poście w temacie desek free wrzuciłeś Metrony EX za 400PLN,gdzie nie bardzo wiadomo czemu;),swoją drogą w jednym z sklepów internetowych były w promocji do końca kwietnia za 299PLN;).Również jestem zwolennikiem Metronów,jeżdziłem prawie 5 lat na 9 plus i tylko to,że miałem pecha-znalazł się w pobliżu miłośnik jazdy pozatrasowej i sobie je pożyczył;)-pewnie jeździł bym do dziś.Metrony EX z sezonu 04/05i05/06 zostały jakoś przeoczone-może to przez marketing,może przez B5.Jest tylko jedno"ale"-to nie są narty freeridowe,owszem radzą sobie w trudnych warunkach śniegowych,ale jednak gorzej w puchu.To idealne, uniwersalne narty na nasze nieprzygotowane trasy.Wcześniej zresztą pisaliśmy o Metronach w tym wątku i innych,jako o nartach am,do których chcieliśmy przekonać Maćka i odwieść go od myśli zakupu tak ortodoksyjnych i specjalistycznych nart,jakimi są narty freeridowe.Nie kupuje się tanich nart do free,bo się niszczą o skały-kupuje się te,które spełniają wymogi i są w miarę bezpieczne podczas ekstremalnej jazdy i w ekstremalnych warunkach:rolleyes:Ja się nie gniewam za ignoranta,ale wyrażając się w ten sposób o Adminie-myślę,że w ten sposób przestrzeliłeś sobie drugie kolano;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu popieram JC w pełni.

Ale z tymi EXami, w tej cenie, przy odpowiedniej długości narty...

Wolałbym jednak nadmiernie nie oszczędzać,bo to może przynieść odwrotny efekt... ;) To ma być druga para nart,więc wolałbym deski freeridowe.Zapewniam,że wszystkie ekstremalne rozwiązania odrzuciłem ;) ,natomiast zacząłem przeglądać opinie m.in. o sprzęcie,jaki np. polecał JC.Znalazłem opis tych desek w NTN i są bardzo pochlebne!Nie tylko poza trasę,ale również na przygotowane stoki,niewątpliwie jeden faworytów!Deski polecane przez Torresa też mają wysokie noty i oczywiście też do rozważenia.Ciekawą alternatywą może też być K2 Kung Fujas - jak piszą w NTN - narty dla każdego. :)

Inny problem to najbliższa mi przedstawicielka płci pięknej - tylko zacznę:"może by takie Fisch... NIE!!! DOŚĆ MASZ ZABAWEK!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
Witam!

Zastanawiam się nad zakupem używanych nart freestyle'owych, ale nie wiem jakiej powinny być długości.

Moje wymiary: 194 cm wzrostu, 82kg wagi.

Byłbym wdzięczny również za wskazanie strony, na której mógłbym takie nabyć.

tutaj mało osób Ci udzieli informacji na ten temat,

ski2die.pl

tam zadaj to samo pytanie a najlepiej to przeżyj forum bo jest tego mnóstwo

mając taki wzrost...

nie będzie łatwo to pewne

weś może poszukaj salomon lord na początek będą dobre bo dość uniwersalne stok/lekki fr

no ale nie wiem jak z długością jak weźmiesz 185 na początek może będą dobre np: ja mam 176 lorda a sam mam 182 wzrostu i jest fajnie wszystko (to tak po polskiemu)

ogólnie to

www.ski2die.pl

i wszystko będzie jasne jak tam zajrzysz i poszperasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...