Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle


puzon125

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba rzeczywiście nie, choć może trochę (W sumie oczy mi nie łzawią jakoś przeraźliwie, na ogół jest OK). Nie próbowałam jeździć bez nich, bo nic bym nie widziała. Może ktoś jeździł w okularach, i ma porównanie? Może się kiedyś wybiorę na krótki wypad w okularach, wtedy napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy z soczewkami mają chyba większą tendencje do łzawienia niż bez - przynajmniej moje, do tego jak zaczną łazawić to wszystko sie zamazuje. Ja też mam soczewki i generalnie gogli używam tylko jak muszę czyli jak wali w oczy śniegiem i wiatrem i sie po prostu nie da. W każdym innym wypadku używam okularów ale nie za mocno ścienijących. Po prostu w goglach jakoś gorzej widzę "strukturę" podłoża, w okularkach odnoszę wrażenie, że jakość widzenia jest u mnie lepsza. Oczywiscie gogli używam tylko bardzo jasnych. Okulary zmieniam na gogle jak już naprawdę wali śniegiem, mały opadzik i wiaterek bez problemu przemęczam w "binoklach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień chodzę w soczewkach, pisząc o okularach miałem na myśli tzw. słoneczne. Mojej wady nie da sie "poprawić" okularami ale to w temacie chyba bez znaczenia. Zresztą wcześniej gdy nie nosiłem jeszcze soczewek też za jazdą w goglach nie przepadałem, jeździłem w okularach a w goglach zadko jak już musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre okulary są "plastikowe" - już jakiś czas temu zrobiono plastik o większym współczynniku załamania ( "szkła" korekcyjne ), .

Czysta komercja;) Szkła nic nie jest w stanie na razie przebić. W okularach łatwiej zbajerować klienta wagą, stąd plastik. W obiektywach (dobrych), ten numer nie przechodzi, szkło, i tylko szkło. Taki zumik 24-70 o stałym świetle 1,2 toż to marzenie:), ale gdyby go zrobiono, to do fotografowania potrzeba by dwóch murzynków do pomocy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta komercja;) Szkła nic nie jest w stanie na razie przebić.

Darku ... chcesz to porozmawiamy gdzie indziej ;)

Przelicz ile by kosztował obiektyw na dobrych plastikach - odpowiedź sama się nasunie dlaczego nie na "plastiku".

Zagęszczony "plastik" jest sporo ponad 10x droższy :(

PS nie sprawdzałem tego tematu dogłębnie - to takie kombinacje bez 100% pewności, ale z dużym prawdopodobieństwem. W cenach soczewek do okularów jestem w miarę na bieżąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy na co dzień chodzicie w okularach ? Jeśli tak, to dlaczego nie w nich nie jeździcie, jest cała masa gogli w wersji okularowej.

Po prostu moje okulary są bardzo skomplikowane. Można zdaje się mieć gogle ze szkłami korekcyjnymi, ale nie sądzę, by optyka mogła być odpowiednia. Właściwie tylko w jednych moich zwykłych okularach czuję się jako-tako, trudno by to było powtórzyć. No, a nie jeżdżę w nich na nartach - co by to było, gdyby mnie prasło akurat na nie:mad: (nie jeżdżę raczej zbyt powoli)? Albo, po prostu by spadły:rolleyes:? Soczewki są przynajmniej bezpieczne, nie zranią, nie wypadają - można w nich nawet pływać.

Co do szkła w obiektywach aparatów, nie znam się na tym. Na mój chłopski rozum - nie wiem, jaka jest, oprócz właściwości optycznych (tu, przy grubszej soczewce, wszelkie drobne różnice właściwości materiału mogą grać większą rolę niż przy cienkich), podatność na odkształcenia - soczewki w okularach są raczej niezbyt grube, i chyba mniej narażone na naprężenia. Tyle wiem, że nad wszelkie soczewki mają wady, i nie darmo chwali się lustrzanki, bo zwierciadła, przy precyzyjnym wykonaniu samej powierzchni, dają znacznie doskonalszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy na co dzień chodzicie w okularach ? Jeśli tak, to dlaczego nie w nich nie jeździcie, jest cała masa gogli w wersji okularowej.

Ja na co dzien generalnie w okularach, szkla kontaktowe sa uzywane glownie przy akcjach sportowo - zabawowych :D

Gogle korekcyjne - dla mnie nieporeczne, niepraktyczne, bezsensowne.

Jak sciagne gogle / odchyle na kask to co mam robic - zakladac okulary ?

Jak pojde do knajpy podobnie ?

Jak skoncze nartowac zakladac okulary ?

Szklad kontaktowe potrzebuje jak plywam, plazuje, gram w kosza, ide na impreze, balange, tancze i obieram pomarancze :D Takze i tak musza byc.

Dodam ze bez okularow lub szkiel kontaktowych jestm krecik, takze....... jest jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jakiejś ogromnej wady wzroku, ale na stoku bez okularów czy soczewek czułabym się niezbyt komfortowo. Kiedyś byłam przeciwniczką soczewek, jednak gdy kupiłam sobie na wyjazd narciarski 1-dniowe po powrocie okulary poszły w kąt ;) jeśli chodzi o gogle to ich nie znoszę i wolę jeździć w okularach (być może dlatego że najbardziej "wypasiony" model jaki kiedykolwiek miałam to gogielki salice za 60zł strasznie parujące. Jednak planuję zakup kasku i nie wiem czy wówczas nie będzie konieczne przerzucenie się na gogle nad czym zresztą ubolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberko, ze nie paruja to juz wiesz :)

Ze zaslaniaja i maja swoja wielkosc to wiadomo, a tutaj rozumiem ze ta twarz przydaje sie w zjezdzie :D

Sentyment do okularkow tlumaczy wszystko i dobrze ze jest taka ewentualnosc dla Ciebie.

Miedzy nami jaskiniowcami to mi tak wyglada na czesty dylemat na stoku - "jezdzic czy wygladac" :D

Bez zadnych niuansow i wycieczek oczywiscie :o

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dajcie Laski spokój, w goglach się wygląda (fakt) jak pół dupki zza krzaka ale są praktyczne i co najważniejsze to jest ich przeznaczenie: bycie praktycznymi a nie dodajacymi uroku. Jak siedzi sie na krześle albo na orczyku to można je zdjąć z oczu i wystawić twarz na słonko albo na śnieżek.

Ja mam dość sporą wadę wzroku, co prawda astygmatyzm niewielki i niekorygowany i jeżdzę w goglach. Powiem wiecej, nie wyobrażam sobie szybkiej i skutecznej jazdy bez nich. Oko musi mrugać częściej jak jest wysuszane pędem powietrza więc bez osłonki bylaby tragedia.

Kiedys jezdzilam w okularach + goglach a teraz w soczewkach + goglach (moje gogle nie parują, nie wiem kto jeszcze ma kimeriki na forum ale jak dla mnie są rewelacyjne!). Soczewki na ogół wysuszają oczy (w porównaniu do oczu bez soczewek) więc jak dodamy jeszcze wiaterek to... nie wyobrażam sobie jazdy jakiejkolwiek w soczewkach, ani szybkiej ani wolnej.

Wyglądam jak wyglądam, trudno, i tak podczas jazdy jest to mało istotne jak się wygląda na twarzy bo niewiele osób zagaduje podczas jazdy:D:D:D a fotek ze zblizeniem na twarz też nikt mi nie robi:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądam jak wyglądam, trudno, i tak podczas jazdy jest to mało istotne jak się wygląda na twarzy bo niewiele osób zagaduje podczas jazdy:D:D:D a fotek ze zblizeniem na twarz też nikt mi nie robi:rolleyes:

Oczywiscie, ze malo istotne.

Na poczatek najistotniejszy jest widak z tylu - przy odpowiednio wygietym biodrze (w bok i w tyl) :D lub jak z kamery przy bramce startowej :D

Dopiero pozniej patrzymy w oczy:p

Tyle w temacie gogli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uvexy szybki żółto-złote supravision, na razie nie parowały a mają już kilka ładnych lat (już bliżej im do końca niż dalej:mad: ), nabyłem je w dość dziwnych okolicznościach w oszołomie :D, leżały na półce ale nie było do nich pudełka ale były pudełka z innych;), i tak satłem się posiadaczem gogli za 1/4 ich nominalnej ceny :D, (niestety teraz te drogie są zamykane w szafkach:mad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczek, Ty molestatorze jeden:p Ogladasz zawody FIS WC - szacun, ale oboje wiemy dlaczego to robisz:D Skupiasz się jedynie na momencie startu zawodniczek, jak kamerka jest ustawiona za zawodniczkami:D:D:D To niezwykle szlachetne że tego nie ukrywasz:D

Dokładnie Amberka o to mi chodziło:D "Zjawiskowo" to idealne słowo na to jak wyglądam na stoku:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...