Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauka skretu carvingowego


alfredoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule

Wykladowca: alfredoo

Uczestnicy: Slasko-dabrowskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

plus xxxxx /slasko-dabrowski most/

Lekcja1.

Pierwsze skrety carvingowe wykonujemy na srednio nachylonych stokach.

Sa to skrety dostokowe tz nie przekraczamy lini spadku stoku.

Zadanie domowe:

prosze sie nauczyc jaki rodzaj skretu jest pierwszym skretem narciarskim

podpowiedz: (skret dostokowy).

Edytowane przez bobic
Bobic to nie naklejka na jabola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale nie nowy na forach narciarskich a ten kolega dał sie już we znaki gdzie indziej... wiec tylko jedno wam powiem nie reagujcie na jego gierki to wszystko bedzie okej traktujcie to ********* ogniwo jak powietrze a wszystko bedzie okej a ja ze swojej strony moge Ci tylko powiedzieć że jesteś kompletnym idiotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startować uparcie w pucharach "samotni" ta nazwa to chyba nie przypadek :D
Trochę w opozycji do Twojego podpisu jest ta złośliwość.Samotnia to pięknie położone schronisko, a zawody mają swoją rangę, o czym świadczy klasyfikacja zawodników z 2007; w 2008 zawody niestety odwołano. A o tym, że jest to wspaniała impreza niech zaświadczą zdjęcia.A tak wygląda ratrakowanie trasy, a i na start trzeba dymać z buta.

DSC_2021int.jpg

DSC_2021int.jpg.8ea88a765505044805e445b0ad34b12f.jpg

Edytowane przez witek52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry drodzy kursanci po nieprzespanej nocy.

Same wyklady nie wystarcza i dlatego musialem dac zadanie domowe.

Kibicow w osobie Ambro prosze o nie przeszkadzanie w zajeciach i nie wystawianie filmow. Mozesz za to zostac zbesztany bo przedstawiasz film gdzie nie ma nic o biodrze. Jacys faceci trudno nazwac ich narciarzami

nawet, bo mimo szybkiej jazdy nie pracuja biodrami jezdza tak jak ja a o wkladaniu biodra to chyba nie maja zielonego pojecia.

To tyle spraw organizacyjnych, przystepujemy do zajec.

Kolego wojtus81 prosze do tablicy. (wojtus podchodzi)

Powiedz nam wojtusiu81 czego to nauczyles sie na wczorajszej lekcji

i prosze przeczytac zadanie domowe.

Edytowane przez alfredoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, wg mnie powinienes zaczac od prawidlowej sylwetki na nartach.

Potem mozesz dopiero zaczac gadac o skretch.

Tutaj mozesz sie tego nauczyc, bo widze, ze twoja sylwetka daje wiele do zyczenia.:cool:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE] Edytowane przez bobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, wg mnie powinienes zaczac od prawidlowej sylwetki na nartach.

Potem mozesz dopiero zaczac gadac o skretch.

Tutaj mozesz sie tego nauczyc, bo widze, ze twoja sylwetka daje wiele do zyczenia.:cool:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

sie ma Bobic,

cała "pogadanka" w filmie ok - bardzo fajna, obrazowo wytłumaczone - brawo !, - ale demonstracja jazdy - katastrofa ! :) - jeżeli wątek i film dotyczy "Nauki skrętu Carvingowego" - to ostatnie 6 sekund filmu powinno mieć tytuł: "Zjazd/zsuwanie w stylu retro" ;)

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma Bobic,

cała "pogadanka" w filmie ok - bardzo fajna, obrazowo wytłumaczone - brawo !, - ale demonstracja jazdy - katastrofa ! :) - jeżeli wątek i film dotyczy "Nauki skrętu Carvingowego" - to ostatnie 6 sekund filmu powinno mieć tytuł: "Zjazd/zsuwanie w stylu retro" ;)

pozdro

jahu

Wiesz co mi sie podoba w naszym zakichanym kraju?

Ze zawsze znajda sie mądrzejsi i lepiej jeżdżący.

Jeśli kwestionujesz naukę instruktora austriackiego (bo takie papiery gość ma), instruktora polskiego (bo również takie papiery gość ma), autora kilku książek (bo wydał chyba dwie i kilka przetłumaczył), to musisz mieć papiery minimum IW. Co w pełni szanuję oczywiście.

To było raz.

Dwa - jak zauważyłeś - instruktor pokazuje tutaj tylko sylwetkę, nie skręt!

Podobnie masz z ćwiczeniami, które na pewno ćwiczyłeś na wielu kursach.

W tym przypadku sam zjazd, zsunięcie się jest mało ważne - tu ważny jest tułów i jego układ. Na resztę przyjdzie czas później, o czym Alfuś na pewno wspomni.

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

Zauważ jeszcze jedno.

Na zdjęciu tym (wyciętym z całego wątku) koleś też ma pozycję pokraki.

http://picasaweb.google.pl/janosik3072/Zieleniec2006#5225713293472098034

Jednak, jak się przyjrzeć całej sekwencji, pozostałym zdjęciom, to nawet sobie radzi na stoku.

Edytowane przez bobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi sie podoba w naszym zakichanym kraju?

Ze zawsze znajda sie mądrzejsi i lepiej jeżdżący.

Jeśli kwestionujesz naukę instruktora austriackiego (bo takie papiery gość ma), instruktora polskiego (bo również takie papiery gość ma), autora kilku książek (bo wydał chyba dwie i kilka przetłumaczył), to musisz mieć papiery minimum IW. Co w pełni szanuję oczywiście.

To było raz.

Dwa - jak zauważyłeś - instruktor pokazuje tutaj tylko sylwetkę, nie skręt!

Podobnie masz z ćwiczeniami, które na pewno ćwiczyłeś na wielu kursach.

W tym przypadku sam zjazd, zsunięcie się jest mało ważne - tu ważny jest tułów i jego układ. Na resztę przyjdzie czas później, o czym Alfuś na pewno wspomni.

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

Zauważ jeszcze jedno.

Na zdjęciu tym (wyciętym z całego wątku) koleś też ma pozycję pokraki.

http://picasaweb.google.pl/janosik3072/Zieleniec2006#5225713293472098034

Jednak, jak się przyjrzeć całej sekwencji, pozostałym zdjęciom, to nawet sobie radzi na stoku.

ja ten "zakichany kraj" lubię i to bardzo - jak masz taki do niego stosunek - dziwię Ci się że tu funkcjonujesz.. ;)

Moja uwaga odnośnie demonstracji dotyczyła tylko i wyłącznie faktu "ześlizgu" w całości pokazu - chyba zgodzisz się ze mną że jak na docelowo - jazdę ciętą - powinno to trochę inaczej wyglądać ? .. po co pokazywać źle jak z pewnością ma ta osoba umiejętności i wiedzę, żeby pokazać również drugrzędne elementy prawidłowo. O reszcie napisałem, że świetna robota.

Za "pokrakę/nawet sobie radzi" - dzięki :) - milo, że zerknałeś..

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie są realia. (chodzi o kraj).

Ja mam do tego takie podejście, ktoś inny ma inne.

Co do funkcjonowania to sobie jakoś radzę, bo jakoś trzeba.

Jeszcze jedno w sprawie filmiku.

Zauważ, że nie każde ćwiczenie da się wykonać w całości perfekcyjnie.

Są ćwiczenia na tułów, są na kolana, na ułożenie nart.

W późniejszym etapie łączysz to wszystko.

P.S.

Lekcja nie była płatna, to był tylko koleżenski pokaz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, wg mnie powinienes zaczac od prawidlowej sylwetki na nartach.

Potem mozesz dopiero zaczac gadac o skretch.

Tutaj mozesz sie tego nauczyc, bo widze, ze twoja sylwetka daje wiele do zyczenia.:cool:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

hi bobic

dotyczy filmu. Kto to jest? chyba nie tajemnica.

Omawia i pokazuje uklad dostokowy i wykonuje skret odstokowy poprzez przemieszczanie na slizgach dziobow nart.

Dla mnie omawia i pokazuje uklad odstokowy. Demonstruje skret odstokowy.

Zapoczatkowanie skretem odstokowym przez przemieszczenie na slizgach dziobow nart przez linie spadku wykonywal jak na razie tylko james bond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj Alf,

poszukaj troche w necie.

Swiat jest maly - nie bedze Ci roboty ulatwial.

Pozdrawiam zyczac lepszego nowego roku.

Glos jakby mi znajomy ale nie wiem kto to.

Tak bobic nie mozna. Podajesz ze to dla ciebie autorytet wymieniasz tytuly i przywileje a to najwazniejsze przemilczasz.

Chce napisac do niego i oczekuje w odpowiedzi co najmniej "sorry przejezyczylem sie" albo cos w tym rodzaju.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekcja trwa

Drodzy kursanci

Kolega wojtus81 nie chce podejsc do tablicy, byc moze nie odrobil zadania domowego, ktore takie trudne nie bylo.

W taki razie poprosze do tablicy Mysiaulka. Wstepnie nie zaliczylem go do kursu, ale jak juz jest to niech odpowie:

czego sie nauczyl wczoraj i przeczyta zadanie domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicow w osobie Ambro prosze o nie przeszkadzanie w zajeciach i nie wystawianie filmow. Mozesz za to zostac zbesztany bo przedstawiasz film gdzie nie ma nic o biodrze. Jacys faceci trudno nazwac ich narciarzami

nawet, bo mimo szybkiej jazdy nie pracuja biodrami jezdza tak jak ja a o wkladaniu biodra to chyba nie maja zielonego pojecia.

Żeby było jasne przypomnę temat wątku : Nauka skretu carvingowego

Przepraszam ale w tytule tematu ani w pierwszym poście nie mogę się doszukać ani jednego zdania o pracy biodrami tak więc załączony przez mnie filmik gdzie wytłumaczona jest metoda nauki skrętu carvingowego, jest jak najbardziej na miejscu ;)

Wiem, jak ważna jest praca biodrami ale jeśli temat dotyczy nauki skrętu carvingowego od podstaw to postanowiłem przedstawić materiał na temat pracy również nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy kursanci

Kolega wojtus81 nie chce podejsc do tablicy, byc moze nie odrobil zadania domowego, ktore takie trudne nie bylo.

W taki razie poprosze do tablicy Mysiaulka. Wstepnie nie zaliczylem go do kursu, ale jak juz jest to niech odpowie:

czego sie nauczyl wczoraj i przeczyta zadanie domowe.

No więc dostane pałę bo nie ma obrazków pokazujących co to linia spadku stoku, skręt dostokowy i odstokowy.

Poproszę elementarz przedszkolny z obrazkami.

Poza tym nie wiem, czy ja powinienem jednak być zaliczony do szacownego grona uczestników - jeżdżę dla przyjemności :)

Cytując mój profil:

"Jezdze sobie znanym stylem czyli takim , ktory mi odpowiada a nie wyznacza standardy funu czy carvingu czy czegos kurna tam jeszcze. Wspolczynnik zabawy to jedyne co mnie interesuje :D ".

Rola obserwatora byłaby mi dużo bliższa.

Edytowane przez mysiauek
miałem drążyć dalej ale spokojnie zaczekam na rozwój wydarzeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...