Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauka skretu carvingowego


alfredoo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dostane pałę bo nie ma obrazków pokazujących co to linia spadku stoku, skręt dostokowy i odstokowy.

Poproszę elementarz przedszkolny z obrazkami.

Poza tym nie wiem, czy ja powinienem jednak być zaliczony do szacownego grona uczestników - jeżdżę dla przyjemności :)

Cytując mój profil:

"Jezdze sobie znanym stylem czyli takim , ktory mi odpowiada a nie wyznacza standardy funu czy carvingu czy czegos kurna tam jeszcze. Wspolczynnik zabawy to jedyne co mnie interesuje :D ".

Rola obserwatora byłaby mi dużo bliższa.

Okazalo sie, ze mam wyczucie, a za przywolanie do tablicy zrewanzuje sie lekcja prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze mam wyczucie, a za przywolanie do tablicy zrewanzuje sie lekcja prywatna.

Ooo świetnie - jutro wieczorkiem i nocą będę w Zdiarze :)

Na MOICH NOWYCH NATRKACH !! ŁŁŁŁLIiiiiiiiiiiiiiiii :D

I mam taką propozycję po raz kolejny - przy cytowaniu wycinajcie środki dłuższych niż 3 linijki postów (o filmach nie wspominam...). Łatwiej będzie całość tematu ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne przypomnę temat wątku : Nauka skretu carvingowego

Wiem, jak ważna jest praca biodrami ale jeśli temat dotyczy nauki skrętu carvingowego od podstaw to postanowiłem przedstawić materiał na temat pracy również nogami.

Moglbym poznac zrodlo z ktorego czerpiesz, ze praca biodrami jest tak wazna.

Przedstawiony film zapowiedzieles "...po naukę bardziej zaawansowanej jazdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie domowe nr2

Prosze zaopoznac sie ze skretem bugajsona w 13/14 sek filmu we watku o technice itd. Jest to moment kiedy bugi przejzdza kolo kamerzysty.

Prosze zrobic sobie stop i dokladnie ogladac. Bede odpytywac.

Bugiego film zostal wybrany przypadkowo a nadaje sie jako pomoc naukowa bo tak jezdza inni uczestnicy kursu.

Polnoc Polski cicho nie przeszkadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie domowe nr2Prosze zaopoznac sie ze skretem bugajsona w 13/14 sek filmu we watku o technice itd. Jest to moment kiedy bugi przejzdza kolo kamerzysty.Prosze zrobic sobie stop i dokladnie ogladac. Bede odpytywac.Bugiego film zostal wybrany przypadkowo a nadaje sie jako pomoc naukowa bo tak jezdza inni uczestnicy kursu.Polnoc Polski cicho nie przeszkadzac.
Wykładowca powinien udostępniać kursantom materiały dydaktyczne.Trafił się nam leniwy nauczyciel.

bugi.jpg

bugi.jpg.787d6d23495f54f94f1510549958bbec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nalatywac na wykladowce i nie zastawiac sie brakiem pomocy naukowych tylko odrabiac zadanie domowe.Zadanie domowe brzmi: opisz skret w 13/14 s. filmu bugajsona!
[ATTACH]263[/ATTACH]Co gorzej, tam jest płasko

zkreska.JPG

zkreska.JPG.d821fc7cfea4218e0895e6bc357c9832.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to zdjecie jest za wczesnie.

na tym zdjeciu jeszcze nie ma skretu i nie widac interesujacych rzeczy.

do Witka jak skopiowac stop klatke.

a w ogole po podrzuc kilka po sobie nastepujacych zdjec ze skretu nastepujacym po pokazanym zdjeciu, moze sie wtedy do czegos przydasz bo na razie to utyskujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjeciu jeszcze nie ma skretu i nie widac interesujacych rzeczy.

Przepraszam za śmiałość, ale dla mnie interesujące jest to, że jeszcze nie ma skrętu, a już jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Alfie przedewszystkim nie jesteś wykładowca tylko dupą i twierdzę że o Bugiego sie możesz uczyć techiki carvingowej bo takiej Kapusty ja Ty to dawno nie widziałem.A że wszystkie fora narciarskie Cie znaja z upierdliwości

to mało kto podejmuje z kapustą dyskusje .Ale ja Cie juz nie umiem ztrawić masz gadke jak przy szkubaniu pierza babcie miały:mad::mad::mad:

ps.a te liście są dalej aktualne:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Alfie przedewszystkim nie jesteś wykładowca tylko dupą i twierdzę że o Bugiego sie możesz uczyć techiki carvingowej bo takiej Kapusty ja Ty to dawno nie widziałem.A że wszystkie fora narciarskie Cie znaja z upierdliwości

to mało kto podejmuje z kapustą dyskusje .Ale ja Cie juz nie umiem ztrawić masz gadke jak przy szkubaniu pierza babcie miały:mad::mad::mad:

ps.a te liście są dalej aktualne:mad:

Ale sie nom RACE zgrzoł, oh zgrzoł.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Alfredzie, zacny wykładowco caly czas czekam niecierpliwie na instruktazowy film, uczacy skretu carvingowego, oczywiscie w Twoim wykonaniu i najlepiej jeszcze z Twoim komentarzem, tudziez wskazowkami co trzeba robic zeby jezdzic ladnie, stylowo i tak zeby Ci sie podobalo:D

W internecie sa setki filmow instruktazowych te najlepsze przewijaja sie juz wielokrotnie i sa wlasciwie znane. Nie ma problemu ogladac, czego sie nie rozumie, na forum zapytac, wywiaze sie dyskusja mozna sobie teorie przyblizyc a to juz jest kroczek do samodoskonalenia sie.

Mnie chodzi o to ze wiekszosc jezdzi zle a w porownaniu z filmami instruktazowymi bardzo zle, i wlasnie ta wiekszosc twierdzi, ze jezdzi dobrze.

Przeczytaj sobie wypowiedzi chociazby ostatnia. Racecarver uzywajac slow "moglbys sie od bugiego techniki uczyc" stwierdza, ze bugi jezdzi dobrze.

i takich wypowiedzi jest sporo.

Co do mnie to nie ocenilem jeszcze mojej jazdy woiec nie ma mi czego zarzucac.

Nie pokazywalem moich filmow z jazdy na krawedziach nawet nie mam.

ps. Albo Wojtus81 jego awater to obciach, ale jemu kolega powiedzial ze to ladne zdjecie, tak pieknie jezdzisz i Wojtus81 w to uwierzyl i nie da sie z bledu wyprowadziec

Edytowane przez alfredoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty sam nie pokazales poprawnej techniki a wymadrzasz sie pod niebiosa

Wojtek, ja wogole nigdzie nie pokazywalem swojej techniki.

Ze ktos wzial moj filmik z jazdy pozatrasowej i zeby mi dokopac wstawil do watku o skrecie carvingowym oraz nazwal, ze to pokraczne to ma racje a ja nie bede sie sprzeciwial bo to beda fakty i takie to jest moje wymadrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...