Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask


1973marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem znawcą, ale mam bardzo podobny i jest OK. Nawiasem mówiąc, długo nie mogłam się przekonać do jazdy w kasku, ale musiałam ostatnio świecić przykładem młodzieży, i w końcu się przyzwyczaiłam;).

Ja nie lubię kasku latem-trochę ciepło,ale tak w sezonie czapka się nie umywa:rolleyes:Zdarza się oczywiście,że na łagodnych stokach zdejmuje i jeźdzę z tzw"gołą głową"-błąd,tam najczęściej zdarzają się wypadki narciarskie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Johny - dla mnie wygląd tego ustrojstwa jest raczej obojetny z małymi przerwami to inni go oglądają - ma być wygodny. Ja mam taki z miękimi uszami i regulacją od tyłu - jestem b.zadowolony z tego ustrojstwa. Nawet kominiarka spokojnie się mieści. Ja swój firmy Mango znalazłem w sklepie dla panelowców za jakieś 220 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne poświęcenie, i tak miałam je wstawić do garażu na noc:D. Kask wyglądać, wygląda wypisz-wymaluj, ale mój jest Briko, nie Uvex, i stąd pewnie różnica w cenie. Tyle, że widać, że nie zwracam przesadnie uwagi na firmy. Jest, w każdym razie, bestia, całkiem solidny - kiedyś wyżyłam się na nim na próbę, i wszystko zniósł bez śladu... :D

Ale, fakt, lepiej przymierzyć - też mierzyłam różne, i tylko ten mi jakoś pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Johny - dla mnie wygląd tego ustrojstwa jest raczej obojetny z małymi przerwami to inni go oglądają - ma być wygodny. Ja mam taki z miękimi uszami i regulacją od tyłu - jestem b.zadowolony z tego ustrojstwa. Nawet kominiarka spokojnie się mieści. Ja swój firmy Mango znalazłem w sklepie dla panelowców za jakieś 220 PLN.

Masz rację-wygląd na końcu.Liczę się też z ceną,bo muszę kupić dwa:dla siebie i dziewczyny. :) Myślę,że te ok.200 zł/szt. powinno wystarczyć na dobry zakup. :rolleyes: Zawsze można znaleźć coś lepszego(i droższego),tylko czy ma to sens?Nie chcę nic na pokaz,jedynie coś dobrej jakości,czemu będę mógł zaufać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację-wygląd na końcu.Liczę się też z ceną,bo muszę kupić dwa:dla siebie i dziewczyny. :) Myślę,że te ok.200 zł/szt. powinno wystarczyć na dobry zakup. :rolleyes: Zawsze można znaleźć coś lepszego(i droższego),tylko czy ma to sens?Nie chcę nic na pokaz,jedynie coś dobrej jakości,czemu będę mógł zaufać. :)

jak dobrze poszukasz to te dwie stówy i na dwa powinny wystarczyć :D, nie koniecznie musi to być jakaś znana firma - córka ma acerbis firma raczej znana na innym rynku (motocross) ale kaski robi od lat i niektóre bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz i przymierz ten model.

Pamietam, ze jak kupowalem kask to pelne modele Uvexa pasowaly a ten (chociaz mi sie podobal, za cholore nie siedzial dobrze na mojej glowie.

Ale moze ja mam jakas koslawa lepetyne

No właśnie!kolega kupił z internetu(inny) bez przymiarki :eek:,ale na szczęście pasował. :D Lepiej jednak choć sprawdzić w sklepie,nie wiadomo jak będzie z moją łepetyną... :confused::eek::D

Żadne poświęcenie, i tak miałam je wstawić do garażu na noc:D. Kask wyglądać, wygląda wypisz-wymaluj, ale mój jest Briko, nie Uvex, i stąd pewnie różnica w cenie. Tyle, że widać, że nie zwracam przesadnie uwagi na firmy. Jest, w każdym razie, bestia, całkiem solidny - kiedyś wyżyłam się na nim na próbę, i wszystko zniósł bez śladu... :D

Ale, fakt, lepiej przymierzyć - też mierzyłam różne, i tylko ten mi jakoś pasował.

Wiele jest podobnych,bo i ten Uvex nie należy do jakiś oryginałów,ale akurat na niego zwróciłem uwagę. :) Najważniejsze,że solidny! ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to te dwie stówy i na dwa powinny wystarczyć :D, nie koniecznie musi to być jakaś znana firma - córka ma acerbis firma raczej znana na innym rynku (motocross) ale kaski robi od lat i niektóre bardzo fajne :)

Przejrzę jeszcze raz to Allegro i poszperam po sklepach,nie ma pośpiechu,choć w ten weekend znów pewnie ruszę na Skrzyczne i będę szalał na FIS-ie... :eek::D

Fajny ma ten kask! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki:

http://allegro.pl/item573955691_kask_uvex_ride_motion_roz_l_59_60.html

Bardzo podobny,ale pewnie lepszy.Różnica w cenie nie jest miażdżąca,a widzę regulowaną wentylacje i wyjmowaną wyściółkę.No mam orzech do zgryzienia... :rolleyes:

Ja jezdze w takim tylko że czarnym i jestem bardzo zadowolony! Jakbym musiał kupić nowy kask to kupiłbym ten sam!:) Jest bardzo dobrze wykończony!

Polecam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobra inwestycja!

Wczoraj kupiłem kask i dziś pierwsza jazda. :)

Zdecydowanie w ksaku lepiej mi się jeździ,niż w czapce!Jest cieplutki,wygodny i głowa w ogóle się nie poci.Regulowana wentylacja dodatkowo zwiększa komfort.

Każdemu,kto się jeszcze waha,zdecydowanie polecam! :)

Dziękuję wszystkim za porady i wiele cennych uwag! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem kask i dziś pierwsza jazda. :)

Zdecydowanie w ksaku lepiej mi się jeździ,niż w czapce!Jest cieplutki,wygodny i głowa w ogóle się nie poci.Regulowana wentylacja dodatkowo zwiększa komfort.

Każdemu,kto się jeszcze waha,zdecydowanie polecam! :)

Dziękuję wszystkim za porady i wiele cennych uwag! :)

hejka, a jaki kupiłeś?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, a jaki kupiłeś?!

Heyka!

Uvex x-ride emotion 2000-jakoś tak się nazywa. :) Już myślałem,że przełożę to na przyszły sezon,bo w sklepach lipa,ale wypatrzyłem na Allegro taki jeden,sklep z Ustronia,a że tam akurat jechałem,to zadzwoniłem,przymierzyłem i kupiłem. :) Jak zwykle "spontan". :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka!

Uvex x-ride emotion 2000-jakoś tak się nazywa. :) Już myślałem,że przełożę to na przyszły sezon,bo w sklepach lipa,ale wypatrzyłem na Allegro taki jeden,sklep z Ustronia,a że tam akurat jechałem,to zadzwoniłem,przymierzyłem i kupiłem. :) Jak zwykle "spontan". :)

no i łepetynka już bezpieczna:D

gwarantuję Ci , że za jakiś czas nie będziesz mógł sobie wyobrazić nartowania bez kasku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle "spontan".

Ja też miałem spontan z kaskiem.

Przejeżdżaliśmy kiedyś przez ustroń ,Wisłę z SB tak na rekonesans jak to nam się czasem zdarza.

Wstąpiliśmy do sklepu sportowego,tak sobie przymierzyłem i .....już mi został na głowie.

I zgadzam się z aklimem -nie wyobrażam sobie nartowania bez kasku.

Do tego dwa razy już się "przydał".:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i łepetynka już bezpieczna:D

gwarantuję Ci , że za jakiś czas nie będziesz mógł sobie wyobrazić nartowania bez kasku:)

Ja też miałem spontan z kaskiem.

Przejeżdżaliśmy kiedyś przez ustroń ,Wisłę z SB tak na rekonesans jak to nam się czasem zdarza.

Wstąpiliśmy do sklepu sportowego,tak sobie przymierzyłem i .....już mi został na głowie.

I zgadzam się z aklimem -nie wyobrażam sobie nartowania bez kasku.

Do tego dwa razy już się "przydał".:D

Dzięki chłopaki! :)

Już teraz nawet nie pomyślałem,żeby wrócić do czapki... :D

Jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza!No i jest większe poczucie bezpieczeństwa,zwłaszcza jak dziś podciął mnie jeden snowboardzista. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! :)

Już teraz nawet nie pomyślałem,żeby wrócić do czapki... :D

Jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza!No i jest większe poczucie bezpieczeństwa,zwłaszcza jak dziś podciął mnie jeden snowboardzista. :mad:

mówisz zupełnie jak mój mąż:) on też mówił nigdy kasku nie założy a teraz bez kasku na narty nie jedzie:) cieplutko, nie wieje i jak prasniesz to trochu bezpieczniej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz zupełnie jak mój mąż:) on też mówił nigdy kasku nie założy a teraz bez kasku na narty nie jedzie:) cieplutko, nie wieje i jak prasniesz to trochu bezpieczniej:D

Ja się absolutnie przekonałem! :) Kask jest dobrą inwestycję,zarówno w komfort,jak i w bezpieczeństwo!Powtórzę-jak się wahasz,to wywal wahadło,kask to dobra inwestycja! :) Przekonuje Johnny,jeszcze na chodzie... nie bez przypadku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...