Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie jechać na jeden dzień?


SEGUAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dot. panujących obecnie warunków narciarskich, chodzi mi głównie o Beskidy. Mianowicie planuje wyskoczyć ze znajomymi w najbliższy poniedziałek lub wtorek na całodzienne szusowanie, ze wzgledu ze mieszkam w okolicach Częstochowy w gre wchodzi osrodek max do 200km odemnie czyli chyba najlepiej Beskidy. W zwiazku z tym prosze o pomoc bo juz sam nie wiem gdzie obecnie moga byc dobre warunki narciarskie, a wszedzie mowia co innego. Prosze podajcie miejsca gdzie by warto na jeden dzien wyskoczyc, a i gora zeby za mala nie byla. Zastanawiam sie nad Skrzycznem w Szczyrku i Pilsku w Korbielowie. A moze macie lepsze propozycje. Prosze o rade osob ktore w ostatnich kilku dniach jezdzily na proponownych przez nie stokach.

Z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z częstochowy to blisko macie na góre kamieńsk http://www.gorakamiensk.kwb.pl/aktualnosc,183-jest_nadzieja.html

:) ale na razie tam nie ma warunków do jazdy choć może do soboty dopada http://www.efotogaleria.pl/index.php?m=1302&ktore=2743

ale przynajmniej mówią jak jest, na pilsku takie awrunki są określane jako dostateczne :mad: co do beskidów to pewnie jak nie przestanie padać to warunki do jazdy wszędzie będą trudne mimo dużej ilości śniegu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ciężko coś doradzić,jak się było ostatni raz na nartach w ostatnią sobotę. ;) Przyzwoicie powinno być na Pilsku,ale powyżej Hali Miziowej(koniecznie wyjeżdżać krzesełkiem,nie przez Płaj),Nieźle powinno być też na Żarze,tam mocno śnieżą i raczej nie ma kolejek(tak było w ostatnią sobotę),Szczyrk trudno powiedzieć-niby na Golgocie sporo śniegu,ale opinie tam jeżdżących są różne,na Skrzycznem nawet COS podaje warunki dobre/średnie jedynie na FIS,no i na koniec Zawoja-tam chyba pojadę w najbliższy weekend,nie ma kolejek,fajne nowoczesne krzesełko,fajna traska i sporo śniegu,co potwierdzali tu forumowicze. :) Tą Zawoję,kierując się swoim "nosem",poleciłbym najbardziej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana z Czwy.

Trochę ograniczyłeś możliwość dobrej rady poprzez 200km. W miejsce, gdzie warunki na pewno będziesz miał świetne w poniedziałek lub wtorek - jest z Czewy 235km. Mam na myśli Jurgów np. lub Białkę. Po obecnych opadach śniegu, które powinny się skończyć około niedzieli będzie tam dobrze.

Dobrze też może być w Beskidach, ale nie iem, czy opad śniegu był tam dostateczny, aby polepszyć warunki.

Pozdrawiam i udanego wypadu!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też może być w Beskidach, ale nie iem, czy opad śniegu był tam dostateczny, aby polepszyć warunki.

Pozdrawiam i udanego wypadu!:)

Nie liczył bym na to, w Bielsku i okolicach do wczoraj spadło ok 10 cm śniegu i na tym koniec i od wczorajszych godzin nocnych nie sypie, tak że nawet jak by w górach spadło raz więcej czyli 20 cm to jest jeszcze o 50 za mało:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cos na Słowacji? Velka Racza? tam warunki jeszcze w zeszłym tyogdniu były dobre i chyba w 200km ( na stronce viaMichelin jest 213km) sie zmieścisz?

Albo Mosorny groń, ktoś ostatnio pisal ze warunki również okej, hoc odległosc to juz duzo wiecej pewnie niz 200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cos na Słowacji? Velka Racza? tam warunki jeszcze w zeszłym tyogdniu były dobre i chyba w 200km ( na stronce viaMichelin jest 213km) sie zmieścisz?

Albo Mosorny groń, ktoś ostatnio pisal ze warunki również okej, hoc odległosc to juz duzo wiecej pewnie niz 200km.

Polecam Mosorny Groń. Byłem w sobotę, śniegu dużo i krótkie kolejki, pomimo weekendu czekało się max 2 minuty. Warto być już o 9.oo, bo tak od ok.12.00 jest już sporo muld, szczególnie na ostatnim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kontynyując temat mam też pytanie?? wybieram sie w sobote na Mosorny Groń Ale..? rozważam też Armade w Czechach jest to stok po drugiej stronie mostów jablonkova niecałe 5km nigdy tam nie byłem i stąd pytanie czy ktokolwiek tam był juz i czy warto zamienić ten wyjazd na Mosorny Groń

Stronka inter.nieodaje wszystkiego co potem sie zastaje na miejscu dlatego chetnie zasięgne słowa, dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andre a masz jakis namiar na ten stok Armade ?? bo ja do mostow jezdze czesto wiec moglabym sprobowac ...

www.ski-areal-armada,cz na stronie opisują około 1200m czerwonej trasy i dwu osobowy orczyk,oświetlenie itp....itp..i co ważne !!!bardzo tanio co wdzisiejszych czasach jest unikatem ale nigdy tam niebyłem więc nie wiem czy np. podają taki kapuśniaczek jak na mostach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.ski-areal-armada,cz na stronie opisują około 1200m czerwonej trasy i dwu osobowy orczyk,oświetlenie itp....itp..i co ważne !!!bardzo tanio co wdzisiejszych czasach jest unikatem ale nigdy tam niebyłem więc nie wiem czy np. podają taki kapuśniaczek jak na mostach

http://www.ski-areal-armada.cz/index.php?datum=20090122071200

ten adres powinien zadziałać bo ten pierwszy nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andre a masz jakis namiar na ten stok Armade ?? bo ja do mostow jezdze czesto wiec moglabym sprobowac ...

na marginesie gorąco polecam ci pustevny troszke dalej niż na mosty ale za to wypas ośrodek podobny do pilska mało ludzi tanio i dobre warunki ja z katowic jade 1godzinke na necie wpisać wystarczy ski pustevny i masz ich stronke napewno nie zawiodą byłem już tam kilka razy a na koniec musze to napisać :przypadkiem w sobote trafiłem do MORSKA miłaem być na Cisowej ale była awaria i byłem w morsku fuj...!! okropne nie polecam nic to nie ma nic wspólnego z narciarstwem odradzam z cała odpowiedzialnością prawną za słowa nigdy tam nie pojade 1000%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy odpalil po zamianie przecinka na kropke ...

hmm ale mi sie to podoba ... bylaby szansa na jakies wieczorne jazdy wyskoczyc ... musze chlopcow namowic :) odemnie godzinka jazdy a 180kc mozna odzalowac ...

uprzedzając fakty pare słów wytłumaczenia dlaczego proponuje czechy: nie cierpie stać w kolejkach do wyciągu jade zawsze tam gdzie wiem że kolejek niema co w polskich ośrodkach jest niemożliwe choć godne polecenia jest np. zagron w istebnej, ale w sobote jak tłumy do walą to na stoku jest czarno a nie biało dlatego wole czechy jest większa kultura jazdy lepiej przygotowane stoki i lepsze dojazdy (drogi) no i chyba taniej ale do konca tego nie wiem

reasumujac jak wracam z nart do domu i pieką mnie uda to jest to co lubie w w nartach najbardziej, ale to są oczywiście moje osobiste przemyślenia .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedzając fakty pare słów wytłumaczenia dlaczego proponuje czechy: nie cierpie stać w kolejkach do wyciągu jade zawsze tam gdzie wiem że kolejek niema co w polskich ośrodkach jest niemożliwe choć godne polecenia jest np. zagron w istebnej, ale w sobote jak tłumy do walą to na stoku jest czarno a nie biało dlatego wole czechy jest większa kultura jazdy lepiej przygotowane stoki i lepsze dojazdy (drogi) no i chyba taniej ale do konca tego nie wiem

reasumujac jak wracam z nart do domu i pieką mnie uda to jest to co lubie w w nartach najbardziej, ale to są oczywiście moje osobiste przemyślenia .pozdrawiam

tu musze sie z toba zgodzic ... pojezdzilam troche w polsce i troche za poludniowa granica ... nie ma niestety co porownywac ... dodam tylko ze mam powazne uczulenie na zakopane i podchale /ilosc "pseudonarciazy" przypadajaca na metr kwadratowy mnie powala/ dlatego wypowiedz ta opieram raczej na beskidzkich stokach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Odbylem wczoraj wycieczke jednodniowa z okolic Czestochowy do Zawoji. Polecam caly ośrodek Mosorny-Groń, dojazd ze slaska bezproblemowy (zadnych stromych podjazow), brak kolejek przy wyciagu, bezplatny parking, swietna gorka, choc dla poczatkujacych troche trudna bo prawie na calej dlugosci czerwona. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to dosyc duze muldy na niektorych odcinkach, ze wzgledu na brak ratrakowania w ciagu dnia. Serdeczenie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odbylem wczoraj wycieczke jednodniowa z okolic Czestochowy do Zawoji. Polecam caly ośrodek Mosorny-Groń, dojazd ze slaska bezproblemowy (zadnych stromych podjazow), brak kolejek przy wyciagu, bezplatny parking, swietna gorka, choc dla poczatkujacych troche trudna bo prawie na calej dlugosci czerwona. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to dosyc duze muldy na niektorych odcinkach, ze wzgledu na brak ratrakowania w ciagu dnia. Serdeczenie polecam

Tak zgadzam sie Mosorny jest bardzo Ok!! troszke ceny poszły w góre jak tylko został przejęty przez nowych właścicieli, na marginesie warunki teraz chyba sa wszedzie dobre z racji sporych opadów śniegu ja miałem zamiar udać sie wczoraj w Beskidy ale zwątpiłem bo miałem wątpliwości co do warunków na drodze i tak w ten sposób wylądowałem na Cisowej koło pilicy i....?klapa na całego stok mały, żle przygotowany muldy na przemian z lodem, ratraka brak. ludzi sporo w większości uczących sie i zalegających na środku trasy jednym słowem długo mnie tam niezobaczą sory jak kogoś uraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie moglibyście polecic bym pojechal w ten weekend? Dodam ze mysle o jakiejs miejscówce w Beskidach??

Ja bym powiedział,że każda miejscówka w tej chwili jest dobra.

Śniegu pod dostatkiem jest wszędzie.

To czy trasy będą przygotowane to już inna kwestia.Tego nie da się przewidzieć.

Zależy czy chcesz mieć dużą różnorodność tras czy wystarczy Ci jedna "górka".

Możesz wybrać Szczyrk lub np. Istebną.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...