Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl SL komórka


Delo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 170 cm 85kg, potrzebuje narte na zawody gigantowe gdzie bramki są dość ciasno rozstawione, pytanie mam o długość narty

160 czy 165 cm, radius praktycznie jest ten sam.

Moim zdaniem SLki na zawody GS to marny pomysł. Lepiej mieć sklepową GS o promieniu ok 17-18m niż walczyć na SL

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 170 cm 85kg, potrzebuje narte na zawody gigantowe gdzie bramki są dość ciasno rozstawione, pytanie mam o długość narty

160 czy 165 cm, radius praktycznie jest ten sam.

Slalomka to najgorszy wybor na giganta jaki moze byc, nawet przy ciasnych bramkach.

Moje oserwacje, doswiadczenie i rowniez testy z pomiarem czasu mowi tak:

1) jezeli masz bardzo dobra technike to najlepsza jest gigantka serwisowa, bedzie najbardziej stabilna i najszybsza

2) jesli gigantka serwisowa jest zbyt trudna to wtedy gigantka sklepowa najlepiej na sandwichu, nie ma problemu zeby sie zmiescic w nawet ciasnych bramkach

3) slalomka serwisowa bedzie niestabilna, nie da Ci pewnosci w jezdzie, na bramkach bedziesz skrecal zbyt radykalnie a potem bedziesz mial odcinki do pokonania w linii prostej, slalomka na wprost jest wolna, czas osiagniety bedzie slaby, jezli gigant bedzie szybki jazda bedzie wrecz niebezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma długość narty w stosunku do czasów na bramkach, czy wg was jest jakaś róznica pomiedzy dł 170 a 175 cm ?

... niby dluzsze szybsze ale to jest indywidualna sprawa. Generalnie najszybsza bedzie "optymalna" dlugosc, i to jaka to dlugosc mozna sprawdzic jedynie empirycznie, nie da sie jednoznacznie odpowiedziec "na sucho". Teoretycznie dluzsza narta jest szybsza ale za dluga bedzie zbyt twarda w stosunku do twojej masy i bedziesz tracil na zeslizgu (nie bedzie chciala sie wyginac).

Biorac tak na oko to 175 powinna byc spoko, no ale to jest tak na oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o róznice w slizgach pomiędzy serwisową nartą a sklepową, bo co do długości to już wiem ze potrzebuje min 175 cm.

Narty serwisowe mają ślizgi ze zwiększoną zawartością grafitu, dzięki temu są szybsze. Zapomnij o gigantkach " serwisowych ", zupełnie nie nadają się na zawody amatorskie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się nienadają? Za twarde , za szybkie?

Moim zdaniem jak ktoś ma masę, siłę i technikę to czemu nie?

Chodzi mi o promień, 27 m to po prostu za dużo na amatorskie giganty, mozna rozwazyc damskie, 23 m, ale...21 m sklepowych gigantek to chyba optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...