Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Uważam że nie. Jeżeli miałby być zdyskwalifikowany to od razu, a nie juz po dopuszczeniu do 2. przejazdu. Poza tym z tego co widziałam to co prawda koleś nie leżał na trasie, ale mógł go zdekoncentrować co było wynikiem błędu Schoenfeldera i w konsekwencji wylotki ze slalomu.

Poza tym to jest niepoważne - zmiana decyzji po zakończeniu !!!!!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Zgadzam się. Wprawdzie zdany jestem tylko na relację TV ale wydaje mi się że właśnie od tej tyczki (na wysokości której leżał sobie ten jegomość) zaczęły się problemy które doprowadziły do wylotu z trasy. A swoją drogą to miałem takie wrażenie jakby obsługa wielokrotnie stała bardzo blisko trasy przejazdu a przy tak nerwowej konkurencji to chyba jednak może przeszkadzać.

Pozdro

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

cycek87 - twoim zdaniem nie denerwował się?? To jak wytłumaczyć że z piąchy walnął w tyczke?? To nie była złość?? Jasne że był wściekły, ale zazwyczaj jak ktoś wypada ze slalomy to jest zły więc to nie jest kryterium czy leżący człowiek przeszkodził mu w przejeździe. Ja myślałem, że fis ma jakieś zasady, reguły a tu nic. Chyba powinno być jasno sprecyzowane - jak ktoś jest na trasie to zawodnik ma prawo powtórzyć przejazd. No a tak zrobili bydło i zamieszanie. I czemu dopuścili go wogule do 2 przejazdu, a potem kolesia zdyskwalifikowali?? Zawiodłem się na maxa na tym PŚ. Ja bym się wkurzył jakby mi ltoś najpierw powiedział, że jestem dopuszczony do 2 przejazdu a potem stwierdził, że jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Postaram sie pogodzic pozornie sprzeczne opinie moich przedmowcow.

1) Absolutnie zgadzam sie jezeli dyskwalifikacja to po pierwszym przejezdzie

Skoro Jury zdecydowalo sie dopuscic do drugiego przejazdu to konsekwentnie

Jest tu pewno ale: Dyskfalifikacja zostala uznana wskutek protestu ktory zlozyla inna ekipa na pierwsza decyzje dopuszczajaca Schoenfeldera do drugiego przejazdu. Trza by znac dokladnie aktualny regulamin FIS - kazdy protest ma bowiem ustawowy czas na rozpatrzenie

2) Czy upadegk goscia z obslugi trasy przeszkodzil faktycznie czy nie. Prawdy nie dowiemy sie nigdy. Moim zdaniem nie - gosc ten lezal juz dobre kilka sekund przed najezdzajacym R.S - fakt lezal bardzo blisko i kwalifikowalo sie to spokojnie do zalozenia protestu - to jest sytuacja typowa i austriacy byliby durni zeby z niej nie skorzystac

3) Jak slusznie zauwazyl jeden z przedmowcow obsluga trasy byla do bani. Wielokrotnie goscie z lopata przemykali w ostatniej chwili przed nadjezdzajacymi zawodnikami. Komentatorzy szwajcarscy (sluchalem relacji SF1) mowili wrecz o skandalu ktory powinien byc napietnowany.

Z innej beczki:

Czy ktos kto ogladal i nagral na video przejazd Slalomu moze racjonalnie odpowiedziec.

Dlaczego Ivica Kostelic nagle przestal dalej jechac - nikt z komentatorow (ORF1, SF1, Eurosport) nie byl w stanie tego zrozumiec

pozdrawiam

staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Moim zdaniem niesłusznie, bo ... miałem kiedyś taki przypadek ... trenowałem slalom na Tux`ie, a tam pola na których stawia się tyki, są położone tak blisko siebie, że prawie na siebie zachodzą. Jadę i dochodzę gostka na sąsiednim slalomie (miałem zapewne szybsze ustawienia) - chłop jak szafa gdańska czterodrzwiowa ... skoncentrowałem się na nim, bo bylismy bardzo blisko siebie, a nie na slalomie ... najpierw zacząłem pieprzyć przejazd, a w końcu dałem se spokój i zatrzymałem się ... ze strachu, że wjedzie mi pod narty, albo zrobimy takie wielkie DUP !!!

Wniosek: wszystkie obiekty ruchome czy nieruchome, a znajdujące się blisko trasy dekoncentrują i ponoszą winę za błedy zawodnika.

Pozdrawiam

Misiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Fantom,

Gdym nie wiedzial z kim rozmawiam to pomyslalbym, ze nigdy nie jezdziles na tyczkach.

Czytaj misia ponizej. Kazdy, na prawde kazdy element nie zgodny z przepisami (w tym wypadku nie zidentifikowany obiekt znajdujacy sie tuz przy tyczce) prowadzi do dekoncentracji. I nie wazne czy on sobie tam lezal godzine czy tylko jedna minute. Byl w bezposredniej odleglosci od trasy przejazdu u niusl soba niewkalkulowane ryzyko, ktore zawodnik odbiera podswiadomie. Wiem co gadam. Tez takie cos przezylem.

Co do przepisow. Bez wzgledu na powod. Organizatorzy mieli prawo dopuscic zawodnika do ponownego przejazdu a potem ta decyzje uznac za nie wazna.

W tej okolicznosci bylo nastepujaco. Dopuszczamy zawodnika, a potem na spokojnie ( po uwzglednieniu za i przeciw) rozpatrzymy sprawe. Widac rozpatrzyli na nie i to jest wiazace. Moim zdaniem krzywdzaco dla zawodnika.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Pawle

Nie neguje zdania Twojego i Misia - kazdy element wzdluz trasy jest elementem dekoncentrujacym.

Dla mnie osobiscie najbardziej wkurzajace sa te ktore sie ruszaja,( np obsluga poprawiajaca wewnetrzna bramke/tyczke tuz przed Twoim przejazdem - ten fakt notabene mial miejsce w I przejezdzie i b.dziwie sie ze nie zostal oprotestowany - gosciu trzymal reka wewnetrzna bramke zeby nie upadla !!!), moze to byc rowniez zawodnik jadacy obok na slalomie rownoleglym itp.

Lepiej czlowiek radzi sobie z elementami statycznymi.

Mniejsza oto - przyznaje sie bez bicia - nie znam aktualnych przepisow FIS regulujacych minimalna odleglosc obslugi technicznej od trasy, plotkow odgradzajacych publicznosc itp. Percepcja indywidualna to jedno a przepisy to drugie. Jak jedziesz skoncentrowany, odtwarzajac z pamieci tor trasy z jego trudniejszymi elementami to zapieprzasz jak polautomat. Mozesz slyszec doping kibicow ale ich nie widzisz. Ale jak jakis palant przebiegnie trase to zarejestrujesz .

Przed TV widzimy dokladnie to co pokazuja ulomne kamery telewizyjne - czesto skroty perspektywiczne - to a`propos goscia ktory lezal w poblizu trasy - nie umiem 100% powiedziec czy lamal przepis - pewnie tak - skoro trenerzy zalozyli protest

Czy z tych garsci moich chaotycznych zdan cus wynika

Moze jedno

Jakby Szanowny WEB majster umiescil gdzies w witrynie aktualny regulamin FIS (najlepiej w oryginalnym brzmieniu ) to sadze ze sporo watpliwosci by sie wyjasnilo

Poki co to pozostana one tylko w sferze spekulacji, lezal za blisko nie za blisko, mieli racje nie mieli racje itp

pozdrawiam

staszek

P.S.

Dzieki za info o Kostelicu - przyznaje ze nie zauwazylem kiedy i jak zahaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

Z tą tyczką to było dzień wcześniej na gigancie. Gostek dosłownie puścił tyczkę jak jeden z zawodników prawie się w nią wbijał. Hyba nie miał bora żeby ją dobrze wkręcić. Żeby było śmieszniej to była tyczka wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoenfelder zdyskwalifikowany - czy słusznie?

ja za nim nie pzrepadam jakis agresywny i narwany zdeka jext ... nie widzialam czy zeczywiscie myu przeszkodzil ten z obslugi.... ale jak juz go dopuscili to nie powinnie moim zdaniem dyskfalifikowac .... pozdro raksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...