Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic testy nart.


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

no to jak juz wiecie wrociłem niedawno z radstadt ktore znajduje się przy miescie w ktorym miesci sie fabryka atomic-altenmarkt.

mialem przyjemnośc testować tego roczne narty ( bo na 09/10 trzeba bylo zaplacić 50E i testowalo sie ile sie chciało- ale mnie studentowi żal było kasy:) )

a więc swoje testy rozpocząłem od narty Atomic SX11

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2423&id_modelu=3167

testowany egzemplarz miał 176cm

miejsce testu: park burtona gdzie jest a'la ski crossowa trasa,oraz stoki w zauchensee

odczucia: bardzo przyjemna narta, świetnie prowadzi się w długim skręcie, a także w średnim, krotki slalomowy odpada:) park burtona zaskakująco fajnie przejechany na tej narcie, dobrze prowadzi się w miękkim stabilna na chopkach table'ach i gapach

ocena narty 7/10

kolejna nartą która miałem możliwośc potestować to Atomic Drive 9 Titan

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2424&id_modelu=3173

testowany egzemplarz w długości 172cm

miejsce testu: Radstadt

odczucia: zaskakująco fajna narta, typowa narta do "wożenia po stoku" wydawała się lekko przymulona ale nie przeszkadzalo to w fajnej spokojej jeździe średni i długo skręt jak najbardziej ok 13 posypało troszkę i 2 godzinki jeździłem w średnio fajnych warunkach ale narta i tak dawała radę była stabilna

Ocena 7,5/10

kolejna deska to Atomic GS11ib

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2423&id_modelu=3164

testowany egzemplarz miał 182 cm

miejsce testów zauchensee flachauwinkl

odczucia

no ta narta to istny ogien:) trzeba sie napocić by nia pojeździć ale jak się ja już opanuje to na takie szerokie alpejskie stoki cos genialnego :) po 2h jazdy juz jakos sie z nią dogadywaliśmy :) potem ok godziny 12-13 przesiadłem się na Atomic Sugar Daddy lecz moja technika jazdy w puchu nie była idealna lecz ok 16 gdy trzeba było zjeżdzać na doł dogadałem sie z nimi w pełni fajna nartka ale na stoku bez jakich kolwiek szans:)

ocena Atomic GS11ib 8,5/10

Ocena Sugar daddy tak na oko daje im 7/10:)

ogolnie jakos zaprzyjaźniłem się z atomic-iem i wbrew pozorom z człowieka ave fischer staję się teraz otwarty na weszelaki sprzęt :P

dziękuje za wysłuchanie:) zyczę miłego wieczoru:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi - skalibruj skalę. 10 to idealna narta, której poszukiwania trwają i trwać będą czy coś namacelnego? Ile dajesz RC4 WC? Albo jakiś moze inny wyznacznik dla porównania?

10- narty które w swojej kategori są idealne pod kazdym względem

1- totalna kicha

a pomiędzy 1-10 odczucia każdego :)

np porównując gs-a z rc wc rc to wc rc dostaje solidne 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem ok godziny 12-13 przesiadłem się na Atomic Sugar Daddy lecz moja technika jazdy w puchu nie była idealna lecz ok 16 gdy trzeba było zjeżdzać na doł dogadałem sie z nimi w pełni fajna nartka ale na stoku bez jakich kolwiek szans:)

Ocena Sugar daddy tak na oko daje im 7/10:)

Swego czasu miałem takie nartki :)

Na stoku były jak GSy tylko przejście z krawędzi na krawędź wolniejsze.

Poza tym ogień, jazda, krecha - to własnie lubiły :)

A potem zostałem kapeluchem i jeżdżę spokojnie na allmountainach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga - różnica przy pierwszych jazdach pomiędzy nartami, które sam przesmarowałem w domu (Atomic) a Dynkami z pierwszym smarowaniem w serwisie była kosmiczna, Atomy były na początku tępe strasznie tak, że przez pierwsze jazdy myślałem, że ta narta jest mulasta bardzo - a na Dynkach nie szło ustać na płaskim:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem takie nartki :)

Na stoku były jak GSy tylko przejście z krawędzi na krawędź wolniejsze.

Poza tym ogień, jazda, krecha - to własnie lubiły :)

A potem zostałem kapeluchem i jeżdżę spokojnie na allmountainach ;)

no na stoku jak wjechalem to nei wiedzialem o co cho:D no ale nie po to zostały stworzone:) jednak kreska prosto po ubitym naprawde fajna na nich byla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

A mnie po ostatniej zabawie na RusinSki myslę o jakiejś drugiej od góry slalomce ale o jak najmniejszym promieniu - a co za tym idzie pewnie w długości 155. Namawiają mnie tutaj na :

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2629&id_modelu=3570

Ale ceny ...

Chociaż myślę, czy sobie nie sprawić najtańszego rozwiązania: Atomic Sl10 albo sl11 156 lub 149cm :)

Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś używki podobne do tematu do sprzedania - PM plis.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

A mnie po ostatniej zabawie na RusinSki myslę o jakiejś drugiej od góry slalomce ale o jak najmniejszym promieniu - a co za tym idzie pewnie w długości 155. Namawiają mnie tutaj na :

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2629&id_modelu=3570

Ale ceny ...

Chociaż myślę, czy sobie nie sprawić najtańszego rozwiązania: Atomic Sl10 albo sl11 156 lub 149cm :)

A jak zamówisz 5 par tych czerwonych to ci podobno pomalują jak chcesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

A mnie po ostatniej zabawie na RusinSki myslę o jakiejś drugiej od góry slalomce ale o jak najmniejszym promieniu - a co za tym idzie pewnie w długości 155. Namawiają mnie tutaj na :

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2629&id_modelu=3570

Ale ceny ...

Chociaż myślę, czy sobie nie sprawić najtańszego rozwiązania: Atomic Sl10 albo sl11 156 lub 149cm :)

Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś używki podobne do tematu do sprzedania - PM plis.

Też mi się marzyły te czerwone:D ale w związku z tym, że wziąłem Dynki paraslalomki to teraz myśle o takich czerwonych tylko RC, niemniej zważywszy na cenę to muszę sie tym przejechać gdzieś po białym. Ale to już następny sezon może. Slalomki miałem, SL9ki (11m) ale sprzedałem za 350 zł - normalnie interes życia:D bo były w świetnym stanie. Widziałem takie tylko nowsze w Intersporcie - wersja potestowa 500 zł, stan bdb albo Felki Racetygrysy SC prawie nówki mieli za 900 zł. Dużo tam fajnych desek było leciutko używanych, nad K2 Motocros sie zawahałem (600 zł) ale nie wziąłem - trochę żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...