Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria - narty w styczniu?


lider_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyjazdem do Austrii w przyszłym roku, w styczniu. Dotychczas w styczniu jeździłem do Włoch. Ale moi ludkowie chcą teraz do Austrii. Problem w tym, że ubzdurałem sobie, że Austria w styczniu może być nieciekawa pogodowo (zadymki, śnieżyce, itd). I teraz pytanie, czy to jest prawda? A może to zależy od miejsca? Wszyscy znajomkowie wokół gadają, że jak Austria, to najlepiej w lutym. No dobra, ale od paru lat zawsze wyjeżdżamy w styczniu bo w lutym z różnych przyczyn nie da rady... To jak z tą pogodą? Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ubzdurałem sobie, że Austria w styczniu może być nieciekawa pogodowo (zadymki, śnieżyce, itd).

To bardzo prawidłowe stwierdzenie.(to wytłuszczone)

W styczniu 2008 byłem (nomen omen)w Val Di Sole...

...i 5 dni była mgła i zadyma

W tym roku w styczniu byłem dwa razy w Austrii i była piękna lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda to loteria. To, że we Włoszech lepsza pogoda to sa tzw mity. Dwa lata temu byłem we Włoszech tydzień w styczniu - mgła 5 dni, rok temu 2 tygodnie lampy ale za ciepło, teraz co prawda w lutym we Włoszech było dużo ładniej niz w Austrii (i dużo zimniej niż w styczniu przez dwa poprzednie lata w Italii) ale kiedyś będąc w Zillertal widziałem rzecz całkowicie odwrotną. Tak więc trzeba mieć fart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu dyskusja o pogodzie, jak to fajnie już na

styczeń 2010 planować, pamiętaj że 3 środkowe tygodnie stycznia w Alpach nie są uważane za sezon i zupełnie nie ma problemu z noclegami, jeśli robię wypad styczniowy to o wyborze miejsca decyduje na 2-3 dni przed wyjazdem zazwyczaj jest tak że jak w Austrii sypie i duje to we Francji jest ładnie i całkiem znośne temperatury, czasami odwrotnie ale rzadziej.

mnie też już zostało tylko planowanie bo sezon zakończyłem, pozdrawiam janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie że we włoszech jest lepsza pogoda to nie mit tylko statystyka. A ze statystyką jest tak że nie dla każdego się sprawdza. Niektórzy zawsze mają pod wiatr.;):D

A powżniej: w ciągu ostatnich paru lat spędziłem trzy tygodnie w austrii (2x styczeń i raz marzec), i pogody układały sie: 2x średniodobra do dobrej i raz kiepska.

Poza tym spędziłem kilkanaście tygodni we włoszech i nigdy pogoda nie spadła poniżej dobrej.

Jak do tego dodasz doświadczenia innych kolegów, to dostaniesz odpowiedź - statystykę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mit w sensie mądrości ludowych. Często słyszałem wypowiedzi, że we Włoszech to jest ekstra pogoda zawsze a w Austrii jest zawsze dużo gorzej, dużo zimniej - niormalnie w styczniu to jest tam tak zimno, że sie wytrzymać nie da:D itp itd a we Włoszech to zawsze lampa. Statystycznie się zgadzam - prawdopodobieństwo trafienia dobrej pogody w styczniu jest większe we Włoszech - trochę, jeszcze pytanie - gdzie we Włoszech i gdzie w Austrii bo to dośc rozległe pojęcia a masa ośrodków jest na granicy, na pierwszej górce za granicą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ( tzn. trzy ostatnie lata tj. 2007-2009), głównie ze względu na pracę (chodzi mi tu o termin wyjazdu) jeżdżę do Austrii w drugim tygodniu stycznia i muszę powiedzieć, że trafiałem na dość dobrą pogodę.

Wyglądało to tak:

2007 Zillertal: 2 dni lampy, 2 dni dobrej pogody, 1 dzień dużego mrozu i wiatru, 1 dzień deszczu

2008 Gastein: 2 dni lampy, 2 dni dobrej pogody, 1 dzień dużych opadów śniegu, 1 dzień silny wiatr

2009 Gastein: praktycznie 5 dni słońca i 1 dzień dużych opadów śniegu

Nie ma tu moim zdaniem reguły. Wszystko zależy od szczęścia, a prognozami dłuższymi niż kilka dni można sobie w ogóle głowy nie zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...