Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cud - jeden karnet w Beskidach?


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w radiu usłyszałem,że odbyło się już jedno spotkanie wszystkich(bądź większości) właścicieli ośrodków narciarskich w Beskidach.Celem spotkania jest wprowadzenie od przyszłego sezonu JEDNEGO KARNETU NA WSZYSTKIE OŚRODKI W BESKIDACH!!!Czyli dla Szczyrku,Wisły,Ustronia,Brennej,Istebnej itd.Teraz informatycy mają oszacować koszta wprowadzenia takiego rozwiązania.Są też przeszkody natury prawnej,ale to nie zniechęca właścicieli do realizacji pomysłu.Oby nie skończyło się jak zawsze... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś w radiu usłyszałem,że odbyło się już jedno spotkanie wszystkich(bądź większości) właścicieli ośrodków narciarskich w Beskidach.Celem spotkania jest wprowadzenie od przyszłego sezonu JEDNEGO KARNETU NA WSZYSTKIE OŚRODKI W BESKIDACH!!!Czyli dla Szczyrku,Wisły,Ustronia,Brennej,Istebnej itd.Teraz informatycy mają oszacować koszta wprowadzenia takiego rozwiązania.Są też przeszkody natury prawnej,ale to nie zniechęca właścicieli do realizacji pomysłu.Oby nie skończyło się jak zawsze... :P

Johnny co rozumiesz pod pojeciem przeszkód natury prawnej?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w radiu usłyszałem,że odbyło się już jedno spotkanie wszystkich(bądź większości) właścicieli ośrodków narciarskich w Beskidach.Celem spotkania jest wprowadzenie od przyszłego sezonu JEDNEGO KARNETU NA WSZYSTKIE OŚRODKI W BESKIDACH!!!Czyli dla Szczyrku,Wisły,Ustronia,Brennej,Istebnej itd.Teraz informatycy mają oszacować koszta wprowadzenia takiego rozwiązania.Są też przeszkody natury prawnej,ale to nie zniechęca właścicieli do realizacji pomysłu.Oby nie skończyło się jak zawsze... :P

Nie wiem co to da, bo ilosci wyciagow nie zwiekszy. Jak ktos jezdzi glownie w jedno miejsce to nic mu to nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to da, bo ilosci wyciagow nie zwiekszy. Jak ktos jezdzi glownie w jedno miejsce to nic mu to nie pomoze.

A ja widzę pozytywy. Przykładowo: kupuje karnet na Stożek, a następnego dnia chcę pojeździć wieczorem i wybieram się na Golgotę. Nie muszę kombinować, aby na Stożku oddać karnet i wyjeździć punkty do zera, bo wiem, że zrobię to na Golgocie. W przypadku SzCyrku to może zadziałać jeszcze lepiej, bo będę mógł przenieść się ze Skrzycznego na Juliany, bez konieczności wyjeżdżenia punktów do zera, stania w kolejce żeby zwrócić karnet i znowu żeby kupić nowy!

Jak na nasz kraj, to jest rewolucja, która przypuszczam przytrzyma wielu narciarzy na lokalnych stokach.

Ale czy to wyjdzie ... ja osobiście wątpię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach chcą jednego karnetu

Czy beskidzkie wyciągi narciarskie połączy wreszcie jeden karnet? Właścicieli ośrodków postanowili namówić do tego samorządowcy Beskidzkiej Piątki. Wszyscy czekają teraz na szacunkowe koszty takiego przedsięwzięcia.

Obrazek z Austrii: pięć wielkich regionów narciarskich stowarzyszonych pod jedną nazwą Ski amadé, 270 nowoczesnych wyciągów, 860 km tras i tylko jeden karnet. Narciarz odwiedza kasę raz i może przez kilka dni jeździć, gdzie mu się tylko podoba.

Obrazek z Beskidów: kilka miejscowości, kilkadziesiąt wyciągów (głównie krótszych leciwych orczyków lub talerzyków), nowoczesnych kolejek jak na lekarstwo i w każdym ośrodku inny karnet. Nawet na dwie sąsiadujące ze sobą ośle łączki potrzeba innych biletów.

Głosy, że trzeba coś z tym zrobić, pojawiają się od wielu lat. Za przykład podawana jest nawet Słowacja, która zrozumiała, że narciarze oczekują nowoczesności i wygody, a nie skansenów. Do tej pory kończyło się jednak na narzekaniach. Czy teraz będzie inaczej? Do wspólnego działania gestorów wyciągów postanowili namówić samorządowcy z Beskidzkiej Piątki. To organizacja skupiająca pięć atrakcyjnych górskich gmin: Brenną, Szczyrk, Ustroń, Wisłę i Istebną. — Nasza współpraca bardzo dobrze się układa, robimy wiele na polu promocyjnym. Teraz chcielibyśmy rozszerzyć to na grunt prywatny i zachęcić właścicieli, by wprowadzili system wspólnych kart wstępu na swoje wyciągi. To byłby krok milowy dla naszego regionu — mówi Andrzej Molin, burmistrz Wisły.

Spotkania właścicieli wyciągów z samorządowcami odbyły się najpierw w poszczególnych gminach, a w środę doszło do zebrania całej Beskidzkiej Piątki. Byli na nim również przedstawiciele współpracującej z nią firmy Delta Partner, specjalizującej się w pozyskiwaniu unijnych funduszy oraz firm wdrażających odpowiednie systemy informatyczne dla ośrodków narciarskich.

Właściciele bazy narciarskiej zapoznali się z techniczną stroną wprowadzenia wspólnego skipassu. Choć do pomysłu odnoszą się pozytywnie, to nie zabrakło wątpliwości. Przystosowanie wyciągów do wspólnego karnetu nie jest tanie, gdyż często wiąże się ze zmianą dotychczasowych systemów i zamontowaniem nowych urządzeń, jak bramki, kołowrotki i czytniki kart. — Ci, którzy mają malutkie wyciągi, musieliby chyba zainwestować w to cały zysk. Przecież niektórzy do dzisiaj mają tekturowe bilety, które dziurkują — mówią. Drugi problem to kwestia wzajemnych rozliczeń.

Specjaliści przekonują jednak, że są różne możliwości. — Można się starać o dotacje unijne z programu Innowacyjna Gospodarka. Tu dofinansowanie sięga nawet 85 proc. inwestycji. Ale właściciele musieliby o nie wystąpić wspólnie, czyli np. założyć spółkę — wyjaśnia Bartosz Tyrna z Delta Partner.

Dodaje, że najważniejsze jest przełamanie bariery. Ustalono, że na początek firmy informatyczne przygotują szacunkowe koszty wprowadzenia wspólnego systemu na terenie Beskidzkiej Piątki. Wtedy dojdzie do kolejnych rozmów. — Na razie ciężko mówić o szczegółach, trzeba poczekać na konkrety. Ale sam pomysł jest świetny. To wymarzona sprawa dla narciarzy. Od dawna myślałem, żeby wprowadzić wspólny karnet przynajmniej z tymi wyciągami, które są najbliżej mojego — mówi Józef Waszut, współwłaściciel nowej kolejki Zagroń w Istebnej.

Źródło: Gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Johnny co rozumiesz pod pojeciem przeszkód natury prawnej?

Pozdrowienia

JC już to wyjaśnił - właściciele ośrodków muszą założyć spółkę. :)

Pozdrowionka!

Przygotowanie tras też nie.

Nie wiem co to da, bo ilosci wyciagow nie zwiekszy. Jak ktos jezdzi glownie w jedno miejsce to nic mu to nie pomoze.

To prawda,ale widzę pozytyw jak JC:

A ja widzę pozytywy. Przykładowo: kupuje karnet na Stożek, a następnego dnia chcę pojeździć wieczorem i wybieram się na Golgotę. Nie muszę kombinować, aby na Stożku oddać karnet i wyjeździć punkty do zera, bo wiem, że zrobię to na Golgocie. W przypadku SzCyrku to może zadziałać jeszcze lepiej, bo będę mógł przenieść się ze Skrzycznego na Juliany, bez konieczności wyjeżdżenia punktów do zera, stania w kolejce żeby zwrócić karnet i znowu żeby kupić nowy!

Jak na nasz kraj, to jest rewolucja, która przypuszczam przytrzyma wielu narciarzy na lokalnych stokach.

Ale czy to wyjdzie ... ja osobiście wątpię!

Na pewno poprawi się wygoda korzystania z owych ośrodków.Niewątpliwie to pierwszy poważny krok we właściwym kierunku.Jeśli dojdzie do realizacji pomysłu,to myślę,że na pewno to zwiększy frekwencję w tych ośrodkach.Ja osobiście liczę po cichu na wprowadzenie karnetu całosezonowego... :)

Wierzę,że uda się wprowadzić jeden karnet na wszystkie ośrodki,jeśli jeszcze nie od przyszłego sezonu,to raczej na pewno w kolejnym.Chcą czy nie,muszą to zrealizować,inaczej czeka ich równia pochyła w dół... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka okazja jak dopłaty unijne pewnie już nigdy się nie powtórzy na taką skalę dotacji - więc być może to jedyna szansa na jakiś mały ale jednak sukces

- .. i tak mi się wydaje że się pokłucą o jakieś duperele i przede wszystkim o brak kontroli rozliczeń ;) - obym sie mylił.. :)

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę pozytywy. Przykładowo: kupuje karnet na Stożek, a następnego dnia chcę pojeździć wieczorem i wybieram się na Golgotę. Nie muszę kombinować, aby na Stożku oddać karnet i wyjeździć punkty do zera, bo wiem, że zrobię to na Golgocie. W przypadku SzCyrku to może zadziałać jeszcze lepiej, bo będę mógł przenieść się ze Skrzycznego na Juliany, bez konieczności wyjeżdżenia punktów do zera, stania w kolejce żeby zwrócić karnet i znowu żeby kupić nowy!

Jak na nasz kraj, to jest rewolucja, która przypuszczam przytrzyma wielu narciarzy na lokalnych stokach.

Ale czy to wyjdzie ... ja osobiście wątpię!

... no zgoda, pewne korzysci sa ale ja bym wolal wiecej nowych wyciagow, tras, armatek i lepszego przygotowania stokow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za - najważniejsze jest przełamanie bariery - jak zrobią ten krok i się dogatają to bedzie zdecydowanie łatwiej prowadzić rozmowy nad dalszym rozwojem - zakup i budowa nowych wyciągów i całego osprzetu itd itp - jednak znając trochę naturę naszych górali i ich niechęć do wydawania kasy to czarno to widzę :-( - zwrot nakładów z UE do 85% - OK - ale na dzień dobry trzeba wyłożyć swoją kasę :-) i dopiero czekać na zwrot.

Chociaż rolnicy też się z początku pluli a teraz inwestują - jeszcze raz - JESTEM ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

wszystko pięknie...ale jak to wypali to auto trzeba będzie parkować w Bielsko-Białej:eek:....i jak zwiększy sie frekwencja na stokach to trzeba będzie jeżdzić w stroju rycerza średniowiecznego...zawsze bezpieczeństwo na pierwszym miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Jestem za - najważniejsze jest przełamanie bariery - jak zrobią ten krok i się dogatają to bedzie zdecydowanie łatwiej prowadzić rozmowy nad dalszym rozwojem - zakup i budowa nowych wyciągów i całego osprzetu itd itp - jednak znając trochę naturę naszych górali i ich niechęć do wydawania kasy to czarno to widzę :-( - zwrot nakładów z UE do 85% - OK - ale na dzień dobry trzeba wyłożyć swoją kasę :-) i dopiero czekać na zwrot.

Chociaż rolnicy też się z początku pluli a teraz inwestują - jeszcze raz - JESTEM ZA

z tymi rolnikami to bym nie przesadzał:rolleyes:...chyba inwestują w nawozy,które ciągle drożeją:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinni jeszcze zorganizować darmowe skibusy,jeżdżące pomiędzy tymi ośrodkami.Choćby tymi najbliższymi,za okazaniem karnetu.Przykład SzCyrk:Jeździmy na Skrzycznem,po czym jedziemy na Czyrną-Solisko(normalnie nie ma powrotu).Siadamy do skibusa i wracamy na parking,bądź do dalszego szusowania tam... :) Przynajmniej w tym nie przeszkodzą ekozj... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
... wprowadzenie od przyszłego sezonu JEDNEGO KARNETU NA WSZYSTKIE OŚRODKI W BESKIDACH!!!Czyli dla Szczyrku,Wisły,Ustronia,Brennej,Istebnej itd. ...

Oczywiście również popieram a nawet o tym marzę. Na pewno podniosłoby to atrakcyjność polskich ośrodków i wszyscy by na tym skorzystali - no może oprócz tych, którzy zainteresowani są utrzymywaniem poziomu świadczonych usług na minimalnym poziomie - choć nawet oni też n.p. z racji bliskości do aglomeracji miejskich. Kupuję jeden karnet - najlepiej na cały sezon a jeśli za tym pójdzie poprawa usług to mógłbym spędzać na polskich stokach całe zimy. Pisałem już o tego typu rozwiązaniach a także uruchomiłem sondę na ten temat. Jak mało atrakcyjne są dziś polskie ośrodki wykazuje większość wypowiedzi narciarzy/internautów, którzy choć raz byli na nartach gdziekolwiek poza granicami Polski, a także Ranking Terenów Narciarskich. Oczywiście sprawnie działający system skibus-ów to dodatkowy plus - a jeszcze lepsze byłyby ścieżki zjazdowe pomiędzy sąsiadującymi ośrodkami (stacjami) - tam gdzie to możliwe - to już pełnia szczęścia. Może podłączyliby się do tego również Czesi i Słowacy? Moglibyśmy wtedy zostawiać samochody po polskiej stronie - pomyślcie chociażby tylko o ile to mniej spalin w powietrzu górskim o co tak strasznie rzekomo zabiegają ekolodzy (czy pseudo-ekolodzy?). Dziwi mnie jednak mało elastyczne prawo polskie o którym tu piszecie. Dlaczego to MUSI być spółka a nie może tylko n.p. umowa/porozumienie? Nie każdy właściciel wyrazi ochotę na całkowitą utratę swojej niezależności. Co innego wspólne roz-liczenie a co innego wrzucenie własnej firmy do wspólnego kołchozu.

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

----------------------

Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

1 2 3

Edytowane przez kowalczuk
drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...