Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

długie niebieskie trasy we Włoszech


krotosz

Rekomendowane odpowiedzi

Statystykę mam stosunkowo slabą ale w tym roku w lutym na Kronplatzu miałem tydzien mroźnej lampy jak w Austrii było bardzo kiepsko, tydzień na stoku obok czyli na gorce 40 km dalej i pogoda bez zmian zarówno w I jak i w Austrii, rok temu miałem w styczniu tydzien lampy też na Kronplatzu i tydzien lampu w Val Gardena ale tam to już było zbyt ciepło i generalnie szybko robiło się miękko (w Austri w tym terminie też bylo ok), dwa lata temu w styczniu w Val di Fiemme przez tydzień nie widzialem okolicy ni gór - jazda we mgle ale bez tragedii, dzień tylko mocno padało, ale słońce zobaczylem dopiero w dniu wyjazdu. Myślę, że na twoje pytanie nie ma odpowiedzi, moga być co najwyżej podpowiedzi i sugestie. We Włoszech pogoda pewnie jest nieco lepsza niż w Austrii, może troche wiecej słońca, statystycznie łatwiej trafić na dobre warunki ale to nic pewnego, znajomym przez tydzień w Arabie sypał śnieg, była mgła i ogólny fatal, nawet ratraki nie jeździły więc jazda praktycznie pozatrasowa prawie była. Ja po 3 sezonach we Włoszech teraz planuję Austrię a pogoda..? Mam nadzieję będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... Czy ktoś z forumowiczow prowadzi statystyki i moze zdradzic wnioski z nich wynikajace gdzie jest gwarantowana dobra pogoda zimą?:)

Dotąd bywałem tylko w Austrii a tam jest róznie: ...

Podczas moich pobytów w Dolomitach przeważnie świeciło słońce. Na mapach było kiedyś napisane, że gwarantują zdaje się 8 dni słonecznych na 10 - chociaż nie bardzo wiem na czym ta gwarancja miałaby polegać (bo nie sądzę, że zwracaliby pieniądze gdyby tak się nie stało). Na www.resortnarciarski.pl popełniono akurat na temat śniegu w Płd. Tyrolu artykuł, cyt. "W południowym Tyrolu słońce świeci przeciętnie przez 300 dni w roku. Cieszy to licznych w tym regionie turystów. Każdej zimy stawia to jednak przed kierownikami ośrodków narciarskich poważne wyzwanie. Południowy Tyrol jest zarazem regionem, w którym opady atmosferyczne są stosunkowo niskie." - a sukcesy mają podobno dzięki naśnieżaniu, (więcej w artykule)

Choć dużo jest na ten temat wiadomości w wyszukiwarce Google, to jednak bardzo ciężko znaleźć w Internecie profesjonalne dane porównawcze z innymi regionami.

Niektóre miejsca z kamerami internetowymi dają dostęp do zdjęć historycznych - ale trzeba byłoby poświecić trochę czasu, żeby wyciągnąć z nich jakieś wnioski.

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

----------------------

Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

1 2 3

Edytowane przez kowalczuk
drobne poprawki kosmetyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przez ostatnie 15 lat spędziłem we Włoszech na nartach pewnie jakieś 14-15 miesięcy. z tego ponad 90% to były dni słoneczne. Deszcz padał jeden raz, śnieg się zdarza. Pod względem sniegu ostatnia zima była dla Włoch mocno nietypowa - tyle sniegu nie spadło tam bardzo dawno - zresztą podobnie było wszędzie.

Jeżeli chcesz miec gwarancje pogody jedź w drugiej poowie lutego - na dole wiosna w górach zima z pieknym słońcem i lekkim mrozikiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przez ostatnie 15 lat spędziłem we Włoszech na nartach pewnie jakieś 14-15 miesięcy. ...

To zdradz tajemnice gdzie tam nocujesz i ile Cie to kosztuje - bo mam zamiar w przyszlosci Cie w tym dogonic - z tym, ze teraz to chyba bede musial po jakies 3 miesiace w roku, zeby to zrobic.

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...