Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

długie niebieskie trasy we Włoszech


krotosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proszę o pomoc!!! poszukuję ośrodka we Włoszech z choć jedną bardzo długą niebieską trasą(najlepiej powyżej 5 km) lub kombinacji kilku połączonych tras.będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.:):)

Dlaczego powyżej 5 km.?

...no ale dobra, nich będzie:

Mogę Ci polecić teren dostępny z 2 dolin: Val Di Fassa czy jak kto woli Fassatal, lub Val Di Fiemme.

Ośrodek nazywa się Ski Area Alpe Lusia i z szczytu zwanego Laste(2500 m) w kierunku Bellamonte biegnie piękna szeroka trasa o długości poszukiwanej przez Ciebie, którą to obsługuje kaskada 3 szybkich krzeseł.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powyżej 5 km.?

...no ale dobra, nich będzie:

Mogę Ci polecić teren dostępny z 2 dolin: Val Di Fassa czy jak kto woli Fassatal, lub Val Di Fiemme.

Ośrodek nazywa się Ski Area Alpe Lusia i z szczytu zwanego Laste(2500 m) w kierunku Bellamonte biegnie piękna szeroka trasa o długości poszukiwanej przez Ciebie, którą to obsługuje kaskada 3 szybkich krzeseł.

A wygląda to tak:

img_0689.jpg

Więcej zdjęć z tego ośrodka znajdziesz tutaj: http://www.skionline.pl/galerie/?g_rodzaj=&co=galerie&g_co=galeria&g_id=413&g_numer_zdj=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam na Lusi u góry samej nie znakują na czerwono przypadkiem? Tak coś mi się pamięta, pamięta mi sie też, że ta czerwona jeśli nią jest to znakowana znacznie na wyrost i spokojnie może iśc jako niebieska. W tym ośrodku (Fieme) można też na Alpe Cermis z Cavalese znaleśc kilka długich niebiesko-czerwonych.

Długie niebieskie trasy bedziesz też mieć na Kronplatzu, w Alta Badii zwłaszcza oraz też w Val Gardena gdzie cały długi zjazd od strony przełeczy od Val di Fassa do samej Selvy jest niebieski i bardzo łatwiutki, też zjazdy z Pizz de Sella są niebieskie i można je łączyć różniście aż na Plan de Gralba lub także do samej Selvy.Tyle, że z Selvy by sie tam dostać trzeba troche czerwonymi się pogiełgać więc jak ktoś chce łatwo to jazda powyżej Plan de Gralba albo na Secadzie, no na Susi też ale tam trasy krótsze niemniej dużo łatwej jazdy i mniej ludzi.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygląda to tak:

Więcej zdjęć z tego ośrodka znajdziesz tutaj

:rolleyes:kiedy będę mógł edytować Admina?:DMoże jutro (dopisał: admin) :)

---------

Przypomniało mi się jak chyba w Witowie na krześle rozmawialiśmy o pięknych niebieskich trasach we Włoszech i ja mówiłem że takowa jest w Val di Fassa, a Ty Jacku mówiłeś że też piękna niebieska trasa jest w Val di Fiemme, a po chwili rozmowy okazało się że mówimy o jednej i tej samej trasie:D.

A tam na Lusi u góry samej nie znakują na czerwono przypadkiem?

Nie, właśnie zajrzałem do mapki w "wersji papierowej" którą posiadam w kolekcji i stoi pomalowana na niebiesko.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek: narty trzymasz w garażu?:eek:

...biedne narty:rolleyes:

w pokrowcu zawieszone na ścianie...mają lepiej i cieplej niż pies sąsiada z dziurawą budą bez ogrzewania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pokrowcu zawieszone na ścianie...mają lepiej i cieplej niż pies sąsiada z dziurawą budą bez ogrzewania:D

...ale nie lepiej niz w łóżeczku swojego właściciela, pod kołderką (żeby wiązania się nie przeziębiły) i z dziobami na poduszeczce:D:D:D

Moje leżą obok łóżeczka... :D

Kiedyś dziewczyna zrobiła mi dowcip i włożyła je pod kołderkę.Jakież było moje zdziwienie,kiedy kładłem się spać... :eek::D

Swoją drogą uważnie sobie czytam i notuję,bo ona uczy się jeździć,więc długie i łatwe trasy pożądane! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nie lepiej niz w łóżeczku swojego właściciela, pod kołderką (żeby wiązania się nie przeziębiły) i z dziobami na poduszeczce:D:D:D

hmmmm......nie próbowałem czegoś takiego Kasiu...chyba wolę żywą naturę niż ta martwą...mimo że narty podobno maja duszę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to kawałek drogi :/

We Włoszech prawie nic nie jest bliżej, kilkadziesiat kilometrów mniej to jest tylko Helm (Alta Pusteria) jadąc od strony Karyntii albo Plose czyli Valle Isarco(od Innsbrucku) - ale oba ośrodki są sporo mniejsze choć też bardzo fajne. A wszystko inne już niestety dalej albo sporo dalej. Do kilku ośrodków w Austri jest sporo dalej lub bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie niebieskie trasy we Włoszech:

:confused:

Przejeżdżałem takie trasy w regionie "Dolomiti Superski" n.p..

Są to:

1. Dolomiti Superski - rejon "Trevalli" - około 10 km. długości

2. Dolomiti Superski -pomiędzy rejonami "Val di Fassa" a "Val Gardena" - będzie z 7 km. (do miejscowości Wolkenstein)

3. Dolomiti Superski - rejon "Alta Badia" - jakieś 5 km.

4. Dolomiti Superski - pomiędzy rejonami "Val di Fassa" a "Arabba" (jednak, żeby powrócić na początek tej trasy trzeba skorzystać z trasy czerwonej najpierw)

Kliknij tu, żeby obejrzeć video z nagrania na GPS całodziennych przejazdów w regionie DS.

Wszystkie te trasy są pod jednym karnetem zwanym "Dolomiti Superski". Rejony "Alta Badia" - "Val di Fassa" - "Val Gardena" - "Arabba/Marmolada" połączone są w jeden system tras i wyciągów nie wymagający dojazdu innymi środkami transportu. Rejon "Trevalli" natomiast wymaga d_jazdu samoch_dem lub ski-busem. W sumie karnet DS obejmuje 12 rejonów i ok. 1200 km. tras.

Być może, w regionie DS jest więcej takich tras ale trzeba by było przestudiować wszystkie mapki na ich portalu. Kiedyś podawali tam parametry tras w poszczególnych rejonach ale ostatnio ich nie znalazłem.

W zasadzie tego typu tras można się spodziewać w każdym rejonie narciarskim gdzie jest odpowiednio duża różnica wzniesień. Nie znaczy to oczywiście, że muszą one tam być więc trzeba by to sprawdzić dokładnie na poszczególnych portalach. Teoretycznie tego typu trasy mogą wystąpić począwszy od 750 m. różnicy wzniesień. Tereny narciarskie o odpowiedniej różnicy wzniesień można znaleźć n.p. w tabeli Rankingu Terenów Narciarskich (jeden z wątków na tym forum)

Artykuł p.t. "Najdłuższe Trasy Narciarskie" - tłumaczenie z angielskiego

Pozdrowienia,

Ryszard Kowalczuk

----------------------

Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

1 2 3

Edytowane przez kowalczuk
Drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to oznaczenia trasy o tych samych kolorach we Włoszech są łatwiejsze niż w AUT czy PL. Wez to pod uwage.

To bardziej zależy od poszczególnych ośrodków niż od kwesti Austria czy Włochy a nawet od kwesti subiektywnych odczuć. Na Stubaiu np jedna niebieska trasa byla dla mnie na bank trudniejsza od sąsiedniej czerwonej i moim zdaniem po prostu źle oznaczona. Pozostale niebieskie były za to banalne i niczym nie odbiegały w swej banalności od niebeskich we Włoszech. Ja np mogę napisać, że w Austri dużo tras czerwonych jest mocno naciąganych i tak na prawdę dla mnie to niebeskie, to samo mogę napisać o wielu trasach we Włoszech - ale to tak naprawde nic nie znaczy i jest zwykłym subiektywnym odczuciem. Podsumowując - nie zgadzam sie z twoją opinią co nie znaczy, że mam racje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...