Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy za 700zł można kupić coś dobrego ze sprzętu zimowego?


1970

Rekomendowane odpowiedzi

Mysiek, czy Ty aby jakiś przesiedleniec z Poznania nie jesteś ? :D

:)

W życiu. Zwykły gorol, żadna tam pyra :)

A, że wiem jak i gdzie znajdować okazje, to inna sprawa.

Z resztą paru usreow skionline jest -mam nadzieje- zadowolonych z okazji, ktore mi nie przypasowały a sami zanabyli ode mnie :)

- kask - nie wiem co daje atest (jakie sa wymogi/normy) i jakiego rodzaju sa atesty, generalnie moim zdaniem na sprzetach ktore maja stanowic o bezpieczenstwie lepiej nie oszczedzac i kupic firmowke ktora z reguly jest droga ale w 700zl sie miesci bez problemu - jak mi ktos powie ze ma kask za powiedzmy 100PLN i ze ma atest i jest bdb to go zapytam - pokaz mi swoja glowe po upadku :(

Musimy w tym wątku jeszcze sobie odpowiedzieć na pytanie: czy mówimy o okazjach, czy mówimy tylko i wyłącznie o cenach sklepowych i ewentualnie tych z allegro. A allegro to teraz już też sklep.

Bo jeśli mówimy o okazjach to ja osobiście mam ciut inne zdanie na temat kompletowania sprzętu.

Na przykład w sprawie cytowanego powyżej kasku:

posiadam oto i takowe cosik:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_kaski&id_grupy=1917&id_modelu=438

za parenascie ojro (w limitowanej przeźroczystej seryjce). Dlaczego nie miałby być dobrym kaskiem?

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

W życiu. Zwykły gorol, żadna tam pyra :)

A, że wiem jak i gdzie znajdować okazje, to inna sprawa.

Z resztą paru usreow skionline jest -mam nadzieje- zadowolonych z okazji, ktore mi nie przypasowały a sami zanabyli ode mnie :)

Musimy w tym wątku jeszcze sobie odpowiedzieć na pytanie: czy mówimy o okazjach, czy mówimy tylko i wyłącznie o cenach sklepowych i ewentualnie tych z allegro. A allegro to teraz już też sklep.

Bo jeśli mówimy o okazjach to ja osobiście mam ciut inne zdanie na temat kompletowania sprzętu.

Na przykład w sprawie cytowanego powyżej kasku:

posiadam oto i takowe cosik:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_kaski&id_grupy=1917&id_modelu=438

za parenascie ojro (w limitowanej przeźroczystej seryjce). Dlaczego nie miałby być dobrym kaskiem?

... moze jest bardzo dobry :) i pewnie ma atest, nie kwestionuje tego, ja natomiast zwracam uwage na takie sprawy jak twarde uszy i metalowa klamerka, wg mnie to stanowi o bezpieczenstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moze jest bardzo dobry :) i pewnie ma atest, nie kwestionuje tego, ja natomiast zwracam uwage na takie sprawy jak twarde uszy i metalowa klamerka, wg mnie to stanowi o bezpieczenstwie

No coz, ja jestem zwyklym szarym amatorem i wybieram rozwiazania wygodniejsze dla mnie. Inaczej miałbym pewnie fireballa carrery, którego dumnym posiadaczem jest teraz m.in. Soczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiem o co chodzi Robertowi w tym pytaniu,czyżby chciał Nam przedstawić jakąś nowość wiadomego producenta,która będzie konkurencją cenową?:confused::rolleyes:

To bardzo proste.

Czym kierujecie się przy zakupie osprzętu narciarskiego.

Żeby było trudniej to wymyśliłem kwotę 700zł.:)

Często padają informacje o różnych sprzętach z waszej strony lepszych lub gorszych a ja nie wiem co miało wpływ na waszą opinię na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam,że np.końcem sezonu widziałem w sklepie spodnie Rossignol Gore-Tex za 700 zł,moja dziewczyna kupiła znakomitą kurtkę mniej znanej firmy za 480 zł,a ja Salomona z górnej półki za 670 zł. :)

Z innego sprzętu to,jak już wcześniej pisali koledzy,na pewno można kupić kask,kije,gogle,a jak dopisze szczęście to buty,czy nawet narty dobrej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt-to trochę ogólnie-czy chodzi o kijki czy rękawice,bo znajdą się tacy,co w tej kwocie nie znajdą dla siebie nic szczególnego;)

Ja miałem na myśli wszystko.

Wiem, że są tacy klienci którzy potrafią więcej wydać na bieliznę niż 700zł. Ale to ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste.

Czym kierujecie się przy zakupie osprzętu narciarskiego.

Żeby było trudniej to wymyśliłem kwotę 700zł.:)

Często padają informacje o różnych sprzętach z waszej strony lepszych lub gorszych a ja nie wiem co miało wpływ na waszą opinię na ich temat.

U mnie to zawsze kompromis pomiędzy jakością i ceną,z przewagą jakości,czyli wyszukuję czegoś dobrego po promocyjnej cenie,przykłady w poprzednim poście chyba to najlepiej oddają. :) Ale nie zależy mi,żeby się lansować marką.Kolega kupił w tym sezonie znakomite kije Leki na "aledrogo" za 120 zł. :)

Trochę poza tematem to przepatrzyłem sprzęt i muszę sobie kupić parę rzeczy: przede wszystkim rękawiczki(które mi się już potargały :D),kije(jeden mam lekko zgięty :D),no i może coś z bielizny,przede wszystkim porządne skarpety. :) Reszta się trzyma. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacje bywają różne, oto kilka przykładów z życia.

1. Jeździłem w butach Lange i byłem zadowolony z nich ale obtarły mnie srodze w Alpach. Nie wiedziałem co było przyczyna, czy to jednorazowe w pierwszy dzien i ciągnęlo sie potem obcieranie przez cały wyjazd czy też może te Langi już tak miały mieć bo sie zużyły. Sezon sie skończył i ja w połowie kwietnia na zakupach ciuchów wiosennych dla dzieciaków pokłuciłem sie z żoną, zdenerwowałem sie okrutnie i poszedłem sobie do sportowego aby uspokoić nerwy. Idę, patrzę resztki butów przecenione i stoją sobie takie Tecnici za 700 zł (przecena 50%), przymierzyłem, pasowały jak ulał, megawygodne i ogólnie fajne, pomyślałem o swoich skołatanych nerwach, obcierających Langach i kolejnym sezonie i... nabyłem. No i buty fajne. A tak za 700 zł to można było kupić w tym roku na przecenie np Rossiego Radicale 110 i Zenithy 110 - no to chyba też nie najgorsze obówie. Jakbym tej Tecniki nie nabył to te Zenithy miałbym teraz w piwnicy

2. Nigdy nie byłem zwolennikiem kurtki narciarskiej ocieplanej, od zawsze stosowałem patent raczej turystyczny czyli bielizna-polar - trójwarstwowy Gore-Tex i byłem zadowolony. Kilka razy mierzyłem kurtki ocieplane ale te tańsze jakoś mnie nieprzekonywały a fajniejsze były megadrogie i nie widzialem sensu wydawać na to np 2 tysiące złotych. I tak by pewnie zostało ale trafiłem na dużą wyprzedaż ciuchów fińskiej firmy Halti. Przecena 70% i w ten sposób stałem sie posiadaczem ich topowej kurtki o nazwie Pallander sygnowanej przez znanego zawodnika - no i dałem za nią właśnie 700 zł.

Kupę innych żeczy nabyłem ostatnio i wszystkie sporo tańsze niż te graniczne 7 stów

Tylko dechy i wiązania droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie byłoby bardziej krzepiące i zadające większy trud;)- Mam 700 zł,nie mam nic,a chcę mieć sprzęt,co zrobić,co wybrać?-ratujcie;):rolleyes:

Przypomina mi się od razu oferta jednego z hipermarketów,gdzie za 800 zł obiecywano skompletowanie całego sprzętu. :rolleyes:

W takie sytuacji chyba bym doradził szukanie okazji np.na aledrogo. :)

Ja zaczynałem mając tylko narty z wiązaniami... Buty pożyczył kolega(o pół numeru za małe),kije i jakieś stare spodnie też,do tego miałem za małe rękawiczki i kurtka ortalionowa jesienna(jak mi śnieg leciał za kołnierz :eek:)... Dla chcącego nic trudnego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się od razu oferta jednego z hipermarketów,gdzie za 800 zł obiecywano skompletowanie całego sprzętu. :rolleyes:

W takie sytuacji chyba bym doradził szukanie okazji np.na aledrogo. :)

Ja zaczynałem mając tylko narty z wiązaniami... Buty pożyczył kolega(o pół numeru za małe),kije i jakieś stare spodnie też,do tego miałem za małe rękawiczki i kurtka ortalionowa jesienna(jak mi śnieg leciał za kołnierz :eek:)... Dla chcącego nic trudnego! :)

Maćku bardzo dobrze piszesz:)Nie cena,ale chęci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się od razu oferta jednego z hipermarketów,gdzie za 800 zł obiecywano skompletowanie całego sprzętu. :rolleyes:

W takie sytuacji chyba bym doradził szukanie okazji np.na aledrogo. :)

A ja pare innych miejsc ale o tym pisałem wielokrotnie.

Dodam, że właśnie teraz - jeszcze przed wrześniem- można znaleźć tam pare ciekawostek. Grunt to czas i chęć. Chociaż nie ukrywam, że polskie sklepy z allegro właśnie tam się zaopatrują - co widać potem po zdjęciach na allegro :)

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pare innych miejsc ale o tym pisałem wielokrotnie.

Dodam, że właśnie teraz - jeszcze przed wrześniem- można znaleźć tam pare ciekawostek. Grunt to czas i chęć. Chociaż nie ukrywam, że polskie sklepy z allegro właśnie tam się zaopatrują - co widać potem po zdjęciach na allegro :)

Ale jest maly problem-kupując na ebay-trzeba uwzględnić koszty przesylki-tam w dalszym ciągu jesteśmy poza UE;):mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie konkretne przykłady.:)

Ja osobiście uważam, że do 700zł można kupić to co jest niezbędne do uprawiania narciarstwa czyli:

1.Skarpetki

2.Bieliznę

3.Ubranie zimowe

4.Kask

5.Gogle

6.Żółw

7.Kije

8.Kominiarkę

9.Rękawice

a jak napisał Mihumor nawet buty i narty.

Choć do tej ostatniej pozycji należało by dopisać pod warunkiem, że te narty spełniają twoje oczekiwania.

Ja osobiście wyznaję zasadę najpierw jakość później cena a na końcu marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest maly problem-kupując na ebay-trzeba uwzględnić koszty przesylki-tam w dalszym ciągu jesteśmy poza UE;):mad:

Prawda, należy o tym pamiętać.

Ale gdyby sięto nie opłacalo to na allegro nie byłoby tych zdjęć z ebaya :)

Czasem warto policytować u sprzedającego więcej niż jeden przedmiot.

Jego wysyłka kosztuje wtedy zwykle 1-4euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja w ostatniej dekadzie lipca kupiłem kurtkę Reusch'a o parametrach 10k/10k za 399 zł, spodnie Blizzard G-force - 269 zł i rękawice Eska Falcon za 230 zł. Nie jest to co prawda wysoka półka jeżeli chodzi o jakość i funkcjonalność, niemniej jednak w sumie ok. 450 zł taniej niż katalogowo w sezonie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... calkiem zle :D ale moze to pytanie podchwytliwe i mozna kupic za to narty Kneissl ;)

Można, można :) Mi się udało znaleźć nowiusieńkie narty Kneissl SuperMoto 178 cm, od kogoś kto je dostał na nietrafiony prezent i przeleżały parę sezonów w piwnicy. Cena...po niewielkich targach 90 zł z wiązaniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można :) Mi się udało znaleźć nowiusieńkie narty Kneissl SuperMoto 178 cm, od kogoś kto je dostał na nietrafiony prezent i przeleżały parę sezonów w piwnicy. Cena...po niewielkich targach 90 zł z wiązaniami :D

To trafiłeś całkiem przyzwoite narty jak dla siebie.:)

Będziesz z nich bardzo zadowolony.

Miałem je okazje przetestować.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafiłeś całkiem przyzwoite narty jak dla siebie.:)

Będziesz z nich bardzo zadowolony.

Miałem je okazje przetestować.:D

Sezon już przejeździły. Jak dla mnie zupełnie wystarczają. I jestem z nich bardzo zadowolony. W porównaniu do moich wcześniejszych Salomonów Equipe GC Race dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...