Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kryzys dopada ośrodki narciarskie!


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ośrodka narciarskiego M.G. w Zawoi nie ma nic wspólnego z kryzysem.

Przez szereg lat do bodaj 3 tygodnia gdy powstał ten ośrodek byłem tam kilka razy, za każdym razem zarzekałem się że ostatni raz. Nigdy tam nie trafiłem na choćby dostatecznie przygotowany stok, ale z uporam maniaka dawałem im kolejną szansę... szkoda było mojego czasu, nerwów i pieniędzy:mad:!

Po prostu ośrodek od dnia swojego powstania nie pracował w pocie czoła na wyrobienie sobie renomy, która przyciągnęła by wystarczające grono narciarzy potrzebne żeby ośrodek był rentowny. Niestety, jak na co 3 krześle jedzie zaledwie 1-2 narciarzy, a w okresach poza feryjno-świątecznych na stoku bawi raptem 20-30 narciarzy, to nie są w stanie zarobić nawet na bieżące koszty....

... ale to jest zaledwie wierzchołek góry lodowej, już zresztą było o tym na naszym forum, w każdym razie nawet jeśli znajdzie się nowy inwestor to będzie miał bardzo ciężko przekonać narciarzy żeby masowo zaczęli odwiedzać ten ośrodek, co zapewniło by rentowność stacji i sukcesywny zwrot poniesionych nakładów finansowych. Całość tych faktów powoduje że dla potencjalnego inwestora zakup ośrodka M.G. obarczona jest dużym ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

nie znam detali tematu, nie wiem o co chodzi, pewnie jak zwykle chodzi o to samo.. (kasa) - wiem, że na tej górze kilka razy jeździłem, połamałem nawet dechy :D - świetnie się bawiłem - kawałek baaardzo atrakcyjnego stoku, fajne krzesło - .. i syndyk?? :D - to jakiś "włoski" interes się pewnie tam odbywa.. ;), ehh.. :/

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel (lepiej grupa właścicieli) Mosornego Gronia zbankrutował na początku sezonu 2008/2009 - także to nie jest żadna nowina i rzeczywiście nie ma nic wspólnego z kryzysem. Ostatni sezon był tam dzierżawca i ośrodek działał jak na polskie warunki dobrze. Trasa była dostatecznie przygotowana, nawet jak pogoda nie sprzyjała, a ludzi było dużo. Ja mam przeciwne wrażenia niż przedmówca: generalnie OK, był nawet bezpłatny parking i toalety. Pytanie czy to jest warte 12 mln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel (lepiej grupa właścicieli) Mosornego Gronia zbankrutował na początku sezonu 2008/2009 - także to nie jest żadna nowina i rzeczywiście nie ma nic wspólnego z kryzysem. Ostatni sezon był tam dzierżawca i ośrodek działał jak na polskie warunki dobrze. Trasa była dostatecznie przygotowana, nawet jak pogoda nie sprzyjała, a ludzi było dużo. Ja mam przeciwne wrażenia niż przedmówca: generalnie OK, był nawet bezpłatny parking i toalety. Pytanie czy to jest warte 12 mln...

Jak sam piszesz ośrodek działał dobrze,OK niech będzie dobrze ,bo nie wszędzie może być bardzo dobrze.

Ale jeśli trasa na dostatecznie ma być przygotowana to lepiej niech zniknie z planety Ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa była dostatecznie przygotowana, nawet jak pogoda nie sprzyjała

Dostatecznie to stanowczo za mało, nawet jak na polskie warunki:cool:.

Pytanie czy to jest warte 12 mln...

Jeśli chodzi o wartość odtworzeniową to pewnie tak, ale jeśli chodzi o wartość rynkową to już wcale nie koniecznie:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko trochę szkoda ,że w sumie dosyć fajna stacja ( a jak zarządzana to już każdy kto tam był ma swoją opinię - ja akurat nienajgorszą;), no ale chyba miałem więcej szczęscia niż koledzy:)) może zniknąć z narciarskiej mapy Polski. Oby tylko to nie był początek jakiegoś niekorzystnego trendu dotyczącego inwestycji narciarskich w Polsce ,których jest i tak jak na lekarstwo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni inwestor działał w spółce z gminą bodajże, był tam ostry konflikt, zabrakło kasy, udziałowcy nie chcieli dołożyć i bęc, zwłaszcza, że pogodowo pierwsze sezony po wybudowaniu nie były za specjalne. Gmina robiła dobrą minę do złej gry ale to pozory były i krycie własnej d... Byłem tam kilka razy, w tygodnu było dobrze, w soboty sie nie wypowiem bo wiadomo, tłum i masakra. Stok dosyc fajny, dawało sie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...