Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oktoberfest Monachium już od 19 .09.


77evers

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku 19 września zaczyna się Oktoberfest w Monachium .Napewno wielu z Was miało okazję tam pofajerować . Napiszcie swoje wrażenia .

W tym roku kufelek /mass / 1literek kosztuje od 8,2 do 8,7 euraka w zależności od browaru .:)

Pozdrowionka

Edytowane przez 77evers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa lata temu, pogoda była kiepska ale i tak piwko dobrze wchodziło przy mrzawce bo aby wejśc do tych wielkich namiotów to były straszne kolejki. Generalnie to połączenie dosyć tandetnego wesołego miasteczka ze spozywaniem browaru w ilościach ponadprzeciętnych; ale atmosfera dosyć miła i zadziwiająco spokojnie jest biorąc pod uwagę ogromne ilości "narąbanych". Najeździłem sie tam rolkasterami i innymi wynalazkami w rodzaju " teraz widzę panoramę Monachium a za pół sekundy przelatuję ryjem pół metra nad ziemią". No ale piwo to lali tam świetne, naprawdę było bardzo dobre - wtedy po 8 za litr więc krzywa rośnie niestety. W sumie to było bardzo wesoło zwłaszcza, że konczyliśmy zabawę w tekiej dużej bawarskiej knajpie gdzie były tańce na stołach i ogólna międzynarodowa zabawa okraszona strumieniami złocistego napoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Wracając jeszcze do tego wątku ,

w zeszłym roku pojechaliśmy grupą z branży / coś około 50 osób / ,razem z żonkami na ten fest .Po pierwszym kufelku zaczęły się tańce na ławkach , przejściach i gdzie tylko było trochę miejsca ,oczywiście nie kończące się toasty no i ludzie z całego świata.Dużo z Ameryki i chyba Japoni . Wbrew

powszechnej opini ,że muzykanty grają tam tylko jakieś umpa,umpa naprawdę są tam super kawałki włoskich czy amerykańskich kapel .

W czasie super zabawy co jakiś czas wychodzili z naszej paczki znajomi to na karuzele to na tam inne . Co ciekawe gdy wracali przebrani wszyscy byli

w te fajne bajerockie Klajdungi . Panie w kiece /dirndle/ ,panowie w lederhosy

i koszule /trachty/ wszystkie takie wyszywane z różnymi łańcuszkami na ludowo. Śmialiśmy się jedni z drugich jakie to Bajeroki z nas . W miare dobrej zabawy ,tańców i oczywiście dobrego złotego napoju poprzebieraliśmy się prawie wszyscy z 50 -o osobowej grupy, brakowało rozmiarów /. Dodam jeszcze ,byłem tam też z kumplem dwa lata temu i było w zasadzie sztywno . Moim zdaniem najlepiej jechać grupą znajomych wtedy wrażenia na lata murowane . A co do piwka- to osobiście nie jestem wielkim piwoszem znawcą trunka itd . ale tam chwaląc się wypiłem 3 literki ,co ciekae rano bez kaca . Wszystkim forumowiczom na zdrowie -Prost - be se właśnie popijam .

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie tymi 3 literkami:D Ja to nie jestem w stanie podać swojego wyniku z OF ale tych literków było dużo wiecej . No i oczywiście też zero kaca. Ale ja to jestem miłośnikiem piwa, nawet wychowałem się po części w "jego etosie" bo dziadek mój pracował w browarnictwie. I powiemj tak - na Octobrze to polewają znakomite piwo - no bo chyba w znacznej mierze o to chodzi. I zgadzam sie z opinią, że trzeba tam jechać wiekszą ekipą, trochę sie podchmielić bo jak człowiek tego nie weźmie na wesoło jako rodzaj ludowej i do tego ludycznej zabawy i to w stylu bawarskim to może wymięknąć (jodłowanie, lekko pedalskie tance i cały ten folklor z mocno wydekoltowaną Helgą i facetem w getrach, przykrótkich portkach plus kapelusik z piórkiem, ta ich ludowa muza miażdrząca, kapusta i cała ta moc wzruszeń). Dlatego można mieć bardzo skrajne odczucia - niemniej ja bawiłem sie świetnie choć taki sos powinien mi wyjątkowo nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...