Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jakie narty


phubobik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w tym sezonie zacząć śmigać na nartach carvingi zjazdowe, mieszkam w kotlinie kłodzkiej i aż głupio ,że nie jeżdżę na nartach :) mam 178cm wzrostu 80kg wagi i jestem totalnym laikiem. Pytałem w sklepie jakie narty ?? Nie chcę zbyt dużo kasy wydac tym bardziej ,że to początki, w jednym sklepie polecili mi atomic B 3:1 168cm ale w drugim powiedzieli ,że to dla kobiet i polecili rossignol cobra lub nordica s8 i s9 co polecicie co wybrać na początek ??

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak będzie prościej dla wszystkich? :)

1.Płeć,

2.Wiek,

3.Waga,

4.Jak długo jeździsz na nartach,

5.Jakie masz buty,

6.Jakie masz teraz narty,

7.Na jakich już jeździłeś,

8.Jak lubisz jeździć,

9.Jak chciałbyś jeździć,

10.Jaki preferujesz promień skrętu,

11.Jakie lubisz trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w tym sezonie zacząć śmigać na nartach carvingi zjazdowe, mieszkam w kotlinie kłodzkiej i aż głupio ,że nie jeżdżę na nartach :) mam 178cm wzrostu 80kg wagi i jestem totalnym laikiem. Pytałem w sklepie jakie narty ?? Nie chcę zbyt dużo kasy wydac tym bardziej ,że to początki, w jednym sklepie polecili mi atomic B 3:1 168cm ale w drugim powiedzieli ,że to dla kobiet i polecili rossignol cobra lub nordica s8 i s9 co polecicie co wybrać na początek ??

dziękuję i pozdrawiam

Ale masz interesującą nazwę ... ciekawe co na to nasz moderator? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem i każda rada coś mi pomoże teraz rozmawiałem ze sklepem narciarskim(sprzedawcą) polecił mi fishery hybrid 3 160cm z wiązaniem Tyrolia sl 100 skala 3-10 i płytką 549zł co do butów powiedział,że nie wie jakie , czy takie narty będą ok czy coś innego ?? Pomóżcie proszę chcę kupić narty przed rozpoczęciem sezonu (cena:):))

Edytowane przez phubobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem i każda rada coś mi pomoże teraz rozmawiałem ze sklepem narciarskim(sprzedawcą) polecił mi fishery hybrid 3 160cm z wiązaniem Tyrolia sl 100 skala 3-10 i płytką 549zł co do butów powiedział,że nie wie jakie , czy takie narty będą ok czy coś innego ?? Pomóżcie proszę chcę kupić narty przed rozpoczęciem sezonu (cena:):))

Uparty i do tego nie czyta co się do niego pisze!!!:cool:

To nie skarpetki które jak będą nie wygodne to się je zdejmie lub wymieni na wygodne.

Skoro tak bardzo chcesz kupić narty to ja proponuję Kneissl Blue Star AC o długości 168.:) są to narty z grupy Allround Carve.

A tak naprawdę zacznij od kupna dobrych i wygodnej butów narciarskich.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę w ogóle jeszcze dopiero zacznę ROBERT JANUS nie denerwuj się ja tylko pytam o wasze zdanie nie mam zielonego pojęcia co kupic i wybrac , boję się,że sklepikarz wciśnie mi cos co w polowie sezonu okaże się do niczego a buty jakiej firmy ?? niedrogie a dobre, nie chcę za dużo kasy wydać a chciałbym spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę w ogóle jeszcze dopiero zacznę ROBERT JANUS nie denerwuj się ja tylko pytam o wasze zdanie nie mam zielonego pojęcia co kupic i wybrac , boję się,że sklepikarz wciśnie mi cos co w polowie sezonu okaże się do niczego a buty jakiej firmy ?? niedrogie a dobre, nie chcę za dużo kasy wydać a chciałbym spróbować

Ja się nie denerwuje tylko jak pytamy to odpowiadaj bo wtedy możemy Ci jak najlepiej podpowiedzieć.

Im więcej informacji o Tobie tym łatwiej nam będzie Ci pomóc w doborze sprzętu.:)

Tu na forum jest tylko jedna Wróżka ale czy ma aż takie umiejętności to ja nie mam pojęcia.:D

Zacznij od butów a potem od wypożyczenia nart z grupy Allround.

Buty to podstawa muszą być wygodne i dobrze dopasowane.

Kupuj w takim sklepie w którym będziesz mógł je oddać lub wymienić na inne jak okażą się w domu jednak źle dopasowane.

Po testuj kilka modeli zapisz parametry nart a potem zastanów się na których jeździło Ci się najlepiej.:)

Nic nie zaoszczędzisz na kasie przed sezonem jak źle dobierzesz buty i narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT JANUS ok może i tak , myślałem ,że kupię sobie narty a za 2 -mce buty ale może fakt zrobić jak radzisz , tylko jak pytam po sklepach to nikt nie wie jakie buty polecić a mam problem taki,że d sklepu musze do Wrocławia najbliżej z tego co się orientiuję a mieszkam w kotlinie kłodzkiej :) i prowadze własny biznes nie mam czasu jeździć , jakie buty mniej więcej na co patrzec pomożecie coś ?? I czy faktycznie najpierw buty kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę w ogóle jeszcze dopiero zacznę ROBERT JANUS nie denerwuj się ja tylko pytam o wasze zdanie nie mam zielonego pojęcia co kupic i wybrac , boję się,że sklepikarz wciśnie mi cos co w polowie sezonu okaże się do niczego a buty jakiej firmy ?? niedrogie a dobre, nie chcę za dużo kasy wydać a chciałbym spróbować

pojedź do sklepu, gdzie jest dużo butów, wielu producentów... Poprzymierzaj wszystkie z flexem od 80, do 100... Jak przymierzać... Znajdź opis przymierzania na forum... Spędź ten jeden dzień w sklepie :D... I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź do sklepu, gdzie jest dużo butów, wielu producentów... Poprzymierzaj wszystkie z flexem od 80, do 100... Jak przymierzać... Znajdź opis przymierzania na forum... Spędź ten jeden dzień w sklepie :D... I tyle...

wiem,że tak by było najlepiej ale kurcze nie mam jak mam swój sklep i sam pracuję jeden dzień zamknięcia nie da rady , a może w decathlonie wrocław czy nie polecacie zakupów w takich sklepach ??:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżony stopień twardości (sztywności) buta. Im więcej tym twardszy but. Jako początkujący powinieneś kupiś buty wygodne i nie za twarde, moim zdaniem z flexem 60-80. Liczba ta jest dosyć przybliżona i mniej więcej, buty np o flexiew 80 od różnych producentów mogą sie trochę różnić ale będą do siebie w miarę zbliżone - czyli tzw buty rekraacyjne. Najważniejsze by nie były za małe (gniotą i strasznie marznie stopa) albo za duze (cieżko kierować nartami bo lata stopa). Wygoda ponad wszystko i dobre dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam butów rossignola :-), ale flex zdecydowanie byłby na kobietę :-)))...

Buty mają byc wygodne, ale ja nie brałbym butów z flexem poniżej 80 będą na twoim miejscu...

JAK WIEMY, FLEX FLEXOWI nie równy w roznych firmach.

Akurat ten but jest przeznaczony dla osob poczatkujacych i sredniozaawansowanych.

Fajny model - godny polecenia ze wzgledu na stosunek ceny do jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wizycie w sklepie smutek :( narty od 1200zl rossignol tylko a buty dopiero wykładają i będą po niedzieli więc narty chyba kupię przez neta a buty w sklepie po przymiarce:)

co powiecie na te ??

http://www.allegro.pl/item737285829_rossignol_actys_150_dl_162_cm_wiazaniami_2008.html

Edytowane przez phubobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wizycie w sklepie smutek :( narty od 1200zl rossignol tylko a buty dopiero wykładają i będą po niedzieli więc narty chyba kupię przez neta a buty w sklepie po przymiarce:)

co powiecie na te ??

http://www.allegro.pl/item737285829_rossignol_actys_150_dl_162_cm_wiazaniami_2008.html

Za krótkie!:)

A dobre narty muszą kosztować!

Chyba, że kupujesz piankę budowlaną do jeżdżenia po stoku!:D

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do początkowej nauki to może pomyśl o jakichś używkach. Do nauki wystarczą, wiele już nie straca na wartości a na początku narty troche dostają w d..., po sezonie czy dwóch jak już się nauczysz i dookreślisz jak i gdzie chcesz jeździć i co cię dokładnie w tym kręci to sobie kupisz nowe dechy za trochę większą kasę takie jakie będziesz chciał, jakie będą ci odpowiadać i jakie posłużą Ci kolejne kilka sezonów. Do nauki to dobra będzie każda narta allroundowa, taliowana z promieniem skrętu 13-16 metrów, nie za twarda czyli nic topowego. Tylko nie kupuj jakichś muzealnych desek. Dobre mogą być deski sprzed kilku sezonów np Atomic C7 albo jakiś Izor 3 lub 5, Scrumblery z Salomona czy z Rossignola Zenit Z1 lub wspomniane Actysy jak i wiele innych podstawowych, rekreacyjnych modeli różnych firm - coś w tym stylu powinno Ci całkowicie wystarczyć do nauki na pierwszy sezon lub dwa (w zależności jak użo będziesz jeździł i jak szybko się nauczysz biorąc pod uwagę, że startujesz z zera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...